не се храни

  • 594
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 685
д-р Слънчева здравейте !притеснена съм много защото синът ми не иска да се храни Sadнедоносен е роден 900 грама в момента е 10 месеца едва 6 килограма.какво да правя?педи ме накара да сменя всички видове адаптирани млека но детето не иска и не иска мляко Closeдавам попари, които също отказва много рядко се храни с тях,месните пюрета също отказва ако обаче му ги смисам с каши яде!невролога твърди че нищо му няма на детето и че явно предпочита сладка храна а педи ни каза да приемаме саностол сироп за апетит.сиропчето давам от  около 5 дни но още ефект няма1сега ще му излизат зъбки и още повече отказва храна /плодове яде/.дали не мога да давам нещо друго за апетит въпреки че педиатърът ни твърди че детето е още малко  bouquet  bouquetблагодаря          p.s  забравих да ви спомена, че иначе детето е здраво и много жилаво смее се гука си  ,  играе си и като всяко друго нормално дете за възрастта            .

# 1
  • Мнения: 5 760
Недоносените с толкова ниско тегло при раждането по принцип наддават по-бавно и се изравняват с връсниците си някъде към 3 годинка. Една част от тях са и по- капризни на храна.
.Хранете го 5 х дневно като количеството на прием да е около 150 мл. НЕ ГО НАСИЛВАЙТЕ ДА ИЗЯЖДА ВСИЧКО- ТАКА ЩЕ ПОЛУЧИ ОЩЕ ПОВЕЧЕ НЕЖЕЛАНИЕ ДА СЕ ХРАНИ.
Давайте му това, което предпочита. Щом яде пюретат с каши така ги приготвяйте. Освен това към тях можете да прибавите по 2 с.л. от плодово пюре, което харесва- така месното или зеленчуковото пюре ще са по- сладки и много е вероятно да ги хареса. Приготвяйте попарата също със захар. Можете да давате вместо попара- АМ с детски бисквити или бишкоти, малко захар и масло колкото 1 каф. лъжичка.
Ефектът от Саностола ще се прояви едва към края на първия месец от началото но даването, а не на 5 тия ден! Hug
 1swing newsm22!

Общи условия

Активация на акаунт