Твмпрвтура 39 вече 4 дена!!!

  • 2 642
  • 26
  •   1
Отговори
Ами в сряда, четвъртък, петък, и днес детето ни вдига температура от 38,5-39 градуса. Не кашля няма суполи. Гърлото й е червено. 3 дни пробвахме лечение с Panadol, Nurofen. От днеска сме на Бисептол.
Та се чудех вирус ли е какво е?
Докторите казват че е вирусна инфекция.... ама вече 4 дена с тая темпертура.....

# 1
  • Мнения: 1 163
Маги, не се тревожи. Моето дете беше 8 дена с температура. Вече пие втори антибиотик. От няколко дена не иска да яде, защото направо се натрови с лекарства. Първо Цевзил 5 дена, коийто въобще не и помогна и сега пие Аугментин, който ще го пие десет дена. Правих ме какви ли не изследвания и ние така зачервено гърло, кръвната и утайка беше завишена. Какво да ти кажа 8 дена направо се побърквах, не спях да я дебна, че вечерите беше с много висока температура. После искаха да ни вземат в болницата да я слагат на системи но аз и купих банка глюкоза да и давам в къщи в крайна сметка беше един голям кошмар. Сега си мисля, че малко сме се пооправили да чукам на дърво но е доста отпаднала милата. Дано при вас мине бързо.

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Обикновенно вирусната инфекция отминава с един - два такива температурни пика. Щом продължава вече четвърти ден да вдига толкова висока температура - до 39гр., не е неправилно да се започне антибиотик. Peace  Особено при малко дете.
 Изчакай ден-два за резултат. Бързо оздравяване Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
При вирусна инфекция АБ не помагат! Излишно ще тровиш детето и ще му спадне още повече имунитета от тоя АБ!
И дъщеря ми беше 3-4 дни с 38,5 - 39...Нищо не съм давала, дори и температуропонижаващо /давам над 39,5/. Бяхме при джипито - без никакви други симптоми, пуснахме изследвания - в норма, само темп. и отпаднала, без апетит.... И, естествено, не ни изписа АБ /не че щях да го дам/. ОТ вчера детето е добре, спадна му темп., яде, жизнено е.... Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 783
Този Бисептол педиатър ли го назначи? Обясни ли, че трябва  да се приема с много вода?

# 5
  • Мнения: 822
И ние сме така от вчера. Дъщеричката ми изведнъж вдигна 39 и 2 без никакви други симптоми. Не можем да свалим температурата. Пада до 38 и толкова. Днес бяхме на преглед - каза, че е грип. Изписа АБ, но каза да изчакаме за сега, ако се влоши да започнем с приема. Искаше да изписва Суметролим, но отказахме.
За сега и давам само вит. С . Чудех се дали да започна да й давам Осцилококцинум - дали вече не е късно?
Исках да и направя антибиограма, но днес лабораториите не работят.

Дано се оправят бързо дечицата, че май не можем да разчитаме особено на лекарите  Sad .

# 6
  • Мнения: 822
Маги, не се тревожи. Моето дете беше 8 дена с температура. Вече пие втори антибиотик. От няколко дена не иска да яде, защото направо се натрови с лекарства. Първо Цевзил 5 дена, коийто въобще не и помогна и сега пие Аугментин, който ще го пие десет дена. Правих ме какви ли не изследвания и ние така зачервено гърло, кръвната и утайка беше завишена. Какво да ти кажа 8 дена направо се побърквах, не спях да я дебна, че вечерите беше с много висока температура. После искаха да ни вземат в болницата да я слагат на системи но аз и купих банка глюкоза да и давам в къщи в крайна сметка беше един голям кошмар. Сега си мисля, че малко сме се пооправили да чукам на дърво но е доста отпаднала милата. Дано при вас мине бързо.

Исках да те попитам АБ веднага ли го почнахте или изчакахте? И направихте ли антибиограма или ви го изписаха по "преценка"?

# 7
  • Мнения: 377
И Гого е така( с Т и без други симптоми) от 7 дни с прекъсване от 2 дни без Т и после пак.Д-рката каза ,че е грип и не ни изписа Аб , а само хомеопатични.Незнам докога ще продължи това, че я кара само на вода.
Бързо оздравяване на всички болнички!

# 8
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
И Маги беше така - една седмица 39 градуса с прекъсване помежду от 2 дни. Не съм давала нищо освен температуропонижаващи и витамини. Антибиотиците са безполезни ако е грип - т.е. няма бактериална инфекция, единственото което се случва е, че детето се трови.

# 9
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
... Чудех се дали да започна да й давам Осцилококцинум - дали вече не е късно?
...

Осцилококсинума се започва при първите симптоми на грип, след това вече не помага.  Naughty

# 10
  • Мнения: 1 163

Исках да те попитам АБ веднага ли го почнахте или изчакахте? И направихте ли антибиограма или ви го изписаха по "преценка"?
[/quote]
Ами доктора прецени, че и е много червено гърлото и затова го започнах почти веднага. На втория ден вече нямаше температура и на третия ден се почна още по-високо покачване на температурата. Стигаше до 40, че мисля че и нагоре, защото имаше и моменти на втрисане цялата почваше да трепери. НО по принцип Цевзила въобще не и повлия. После пуснах изследвания, кръв и урина и се установи, че инфекцията е бактериална и антибиотика подейства чак след 6-7 прием. Ами това беше при нас. Пихме антибиотика заради много зачервено гърло.

# 11
  • Мнения: 46 488
Може да е шарка или друг вирус.

Антибиотик без изследнвания и установена бактериална инфекция не бих дала  Stop

# 12
  • Мнения: 822
А само кръвни изседвания достатъчни ли са? Защото те ще стана в понеделник за един час, а антибиограмата чак след два дни?

# 13
  • Мнения: 179
За съжаление и ние сме така от събота! Без никакви признаци - висока Т. Вече 2-ри ден. Прави ми впечатление, че и Панадола много не действа - на 3-ия час и пак е с 39,2. Чудя се някоя от вас давала ли е от капките Хексалгин за да даде мнение?!?  ooooh! Иначе ние сме само на хомеопатия и затова при всяко разболяване на малкия направо и аз се поболявам от притеснения. Иначе е весел, не е отпаднал, само дето по някое време започва да го втриса и казва, че му е студено. Днес се появиха и малко сополки и лека кашлица. Незнам, аман от вируси вече!  Confused Като беше студено времето, не сме се разболявали и 1 ден! Дано оздравяват по-бързо дечицата ни!

P.S. Ако мога да бъда в помощ на мамите с по-малки детенца - когато Алекс беше по-малък и се събираше в коритото за къпане там му сваляхме температурата с поне 1 градус надолу!  Peace Хем и на детенце му беше приятно, хем и помагаше!
  bouquet

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
magy, настоявай за повече изследвания.  bouquet
Ние минахме през подобен ад в началото на годината. 5 дена Т над 39 градуса и всяка следваща Т все по- висока.
Нашата педиатърка настояваше, че е вирус, който ще отмине, но аз се запънах и направихме кръвна картина и рентген на бял дроб. Добре, че го направих. Започнахме веднага АБ, имаше даже съмнения за миокардит, вследствие на вируса.

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 12:45 от anuschka

Общи условия

Активация на акаунт