колики

  • 5 753
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Има ли майки ползвали капки за колики - MYLICON?
Донесоха ми ги от Италия  - били мн.добри.Незнам по колко да давам и бебчето като е недоносено дали ще има проблем.

# 1
  • Мнения: 108
Здравей desieuro , виж тази тема, едно момиче пише точно по- колко се дават от капките УСПЕХ  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257978.160

# 2
  • Мнения: 108
Цитат
[Здравейте. Извинявам се, че така нахлувам в темата ви, но нямам към кого другиго да се обърна.Става въпрос за едни капки против колики изпратени ми от Италия- MYLICON simeticone. Не знам дума на италиански и не мога да си преведа нищо от листовката на капките. Ще съм ви БЕЗКРАЙНО БЛАГОДАРНА ако ми преведете дозировката и нежеланите реакции. 
http://images23.snimka.bg/005074570-big.jpg



Накратко- по 20 капки, 2-4 пъти дневно, за предпочитане след ядене.
Ние сме ги ползвали няколко пъти / нямахме колики/ и мога да ти кажа, че са абсолютно безобидни. Няма данни за особени проблеми при предозиране, но все пак не е препоръчително да надхърляш посочената дозировка.
/quote]

# 3
  • Мнения: 109
Привет!

Ето официалният сайт - MYLICON и по специално - указанията.

Можеш да прочетеш повече за капките и не само за тях. Например ако кърмиш какви храни да избягваш...
Доколкото прочетох, капките са безопасни дори за най-малките, защото не се абсорбират от организма, могат да се дават на всяко хранене, но да не се превишават 12 дози на ден. Можеш да ги даваш директно, а можеш и да ги разреждаш във вода, адаптираното мляко или други подходящи течности.
24 lbs са приблизително 10.5 кг.
Дръж ги на стайна температура, не ги замразявай.

Някой в актуалната тема беше споменал за някакво гелче за масаж. Аз също ти препоръчвам масажчета. Аз ги правех с олиото, с което мажех Мария след баня, само за да не й претъркам кожичката, т.е. не с някакво специално кремче или гелче. Помага. Между другото знам, че такива масажчета имат отношение и към неврологичното развитие на децата (изобщо не знам защо обаче).

# 4
  • Мнения: 216
На мен ми предложиха от аптеката капки Долче нанна и съм много доволна. Купих ги защото имам спомени от едно време, че капките Саб симплекс, които имаше и тогава изобщо не ни действаха, а Еспумизана е същото вечество, само че от друга фирма - и двете съдържат симетикон.
А Долче нанна са изцяло на билкова основа, съдържат глог и действат леко успокоително. Е , не трябва да се прекалява и съм му давала малко пъти, но има моменти, когато нервите ти се опъват покрай ревящото бебе, чудейки се горкото какво му е, а на пръв поглед няма вече от какво да се оплаква.

П.С. Доколкото сега виждам и тези капки Миликон са също като Саб симплекса и Еспумизана - съдържат симетикон, ама сигурно ги произвежда трета фирма.

# 5
  • Мнения: 54
Благодаря, Ви много!

Общи условия

Активация на акаунт