Алергични ли са децата ни?

  • 8 293
  • 140
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
Здравейте мами! Все по-често чета и чувам, че децата ни масово страдат от алергии. Почти всичките ни познати дечица са алергични към нещо. Кое към домашна прах, кое към някоя храна и т.н. Затова ми е любопитно наистина ли е така? Който има желание, моля да гласува и ако иска да напише към какво имат алергии. Благодаря предварително и пожелавам на всички да са ви здрави дечицата.

# 1
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Да и двамата и малкия и големия са алергични-големия май че го израстна,просто по-рядко ни се случва...Не съм ги тествала,защото са малки,но големия до двегодишна възраст ми се изриваше от какво ли не,даже и праха за парне да сменя или омекотителя и веднага имаше реакция,а за малкия съм забелязала само то шоколада и просот сме го ограничили...не е приятно,но се живее и с това.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вече не, израстнаха ги (да чукам на дърво). А как бяха тръгнали от бебета... ooooh!
Adry, какъв е смисълът анкетата да дава възможност да избереш 3 опции, след като са взаимно изключващи се?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Като бебе имаше алергия , но я израстна, но е предразположена. Сега се изрива само от киви ако не са почистени добре мъхчетата от кората добре.

# 4
  • Мнения: 27 524
Моето не. Но има три бебета около мен на познати и трите са алергични  Crazy

# 5
  • Мнения: 25 571
Не. Но моят е вече голям.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Да - до момента към никел и пеницилинови АБ.
При двама супер алергични родители няма как да е иначе.

# 7
  • Мнения: 9 814
Да, детето  ми е алергично от котешки косми и има явна непоносимост към белината, от нея започва да киха.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 034
Не е алергичен точно...но е  с атопичен дерматит и се обрива от определени прахове и козметика....но по-скоро е с мн чувствителна кожа, отколкото да е алергичен...

# 9
  • Мнения: 2 567
До преди два месеца щях да отговоря с НЕ. Но изведнъж и излязоха обриви по цялото тяло, които не се повлияваха от нищо или изчезнеха за ден-два и пак отново. Направиха и тестове и установиха алергии към доста неща : яйца , мляко и млечни продукти, ягоди , малини, киви, банан, морски храни, домашен прах, полени.
Сега е на диета и пие разни лекарства. Поне обривите изчезнаха. Надявам се, че алергиите и няма да станат по-силни и ще може да приема храните към, които се води алергична.

П.П. Забравих, че и към шоколада има алергия.
Абе, все към любими нейни неща.

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 19:54 от Летисия

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
До момента няма проявени алергии, при все, че лекарката която следеше бебто ми беше с изключително остарели разбирания , а и живеехме със свеки когато синът ми се роди.Беше подложен на доста кофти неща (мед, мляко и доста храни от рано) Confused Яд ме е, че тогава не бях открила форума.Благодарна съм на Господ, че не му се отразиха тези неща

# 11
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Първото беше с вечно течащ нос , целогодишно - казвам беше, защото вече го израстна...
Второто е с вечно течащ нос , целогодишно / малко подобрение има , ако го тъпча нонстоп с противоалергични капчици и сиропчета/, при временно съжителство с куче , 1-2 месеца след това очите му бяха червени и подути, въпреки капките , които капехме...+ от време на време, му се появяват силно червени петна по тялото - веднъж, защото кожта му беше доста суха, и понеже нямах свестен бебешки крем около мен , го намазах с Ейвън Embarassed- после в яслата три дена ме коментираха , какво съм му причинила...наистина изглеждаше много зле, като изгорено с вряла вода Sad...втория път се събуди сутринта с ярко червени ръце , от китките на долу....все едно е киснал в леген с вряла вода , червеното започваше с абсолютно права линия Shocked... като му махнах дрехите, се оказа , че има и петна по тялото , но не толкова червени...заведох го на лекар и му биха някаква инжекция...
най-страшното беше , когато от някакъв вирус , се беше отключила алергична реакция , и посреднощ ме събуди , застанал до кревата ми , едвам дишащ, даже не можеше да ревне - беше получил някакъв спазъм, мисля че на ларинкса...дано никога повече не се повтори...за секунди стигнах до най-близкия мед.център, от студения въздух на вън , беше се пооправил, но му биха инжекция , и пи противоалергичен сироп , докато  премине вируса...

# 12
  • Мнения: 556
Да - към шоколад.

# 13
  • Мнения: X
Не, не е алергична, или поне не сме установили някаква алергия.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Скоро му поставиха диагноза алергичен конюктивит.Бил от силното слънце ConfusedНаправихме му фотосоларни очила и откакто излиза с тях не е имал проблем.

Общи условия

Активация на акаунт