Довършителни работи- голяма мъка!

  • 2 081
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Честит 8 -ми март и да бъдете много обичани жени!   bouquet

Имам проблем с безхаберието на мъжа ми към жилището, което вече направо ме влудява! От 1 год. живеем в нов апартамент, има още 100 неща за довършване- примерно лампи в хола, да се сложат картини, да се сложат лайсни на някой врати, корниз и пердета в хола  и накъдето погледна- има нещо недовършено. А мъж ми просто ми обяснява, че "цял живот ще правим този апартамент, спокойно, някой ден и това ще се оправи". Все едно не забелязва и не му пречи. Да не говорим, че като се нанесохме нямахме нищо и взехме масичка на 40 год. от майка ми, кресла от свеки, килим от детсктвото на мъж ми... за временно ползване, само докато си купим. Ами още сме си с тези вехтории, които ме дразнят вече безобразно. Ама той синът ни бил много малък, щял да съсипе нова масичка, щял да съсипе нов килим ... Днес пак обяснявах за 13587 път, че не е необходимо да купуваме екстра луксозни стоки и че детето ще е малко още поне 5 години и ще освинва всичко, но това не значи, че трябва да живеем така.
Е, не съм очаквала, че забиването на 2 пирона за картини ще е такова бавно и мъчително преживяване. Имам и картини и гоблени и просто искам не да стоят върху гардероба, а да създават уюта, за който мечтая. Да ама не! Сега последно съм купила необходимите дюбели / все нямаше подходящи, нещо че има 5 кутии различни видове в къщи/, но пък бор-машината я бил дал на приятел!
А иначе мъж ми изобщо не може да се каже, че е мързелив. В бизнеса си е змей. И се дразня, че като започнахме апартаманта имаше направо несекващ ентусиазъм, идеи, планове. Какво стана, направо не разбрах.
Дайте идея как да го провокирам отново да се "запали". Или просто така ще си караме- бавно и когат` стане!?  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 950
Ми какво освен да викнеш някой друг да му свърши работата/в негово присъствие/ пък току виж му стане неудобно и се захване да оправи и другите довършителни работи  newsm78 
Или му кажи че почваш ти /даже демонстрирай с нещо по-лесно/ и кажи да не съжалява ако развалиш нещо  Thinking/свеки така работела нейният мъж/
Аз за съжаление на моята сестра не мога да се меся ама те от 2003 год. се нанесоха ама нито довършителните работи са оправени а какво остава за цели 2 стаи неоправени  ooooh! Mr. Green /ужас голям/

# 2
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Като не му се занимава, искаш да даде пари за майстори, които ти ще намериш сама и така Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
И аз ти предлагам : Викаш майстор и готово . Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз съм на мнението да викнеш майстор и да довърши  Peace
А това ако тя се захване може пък мъж и да реши ето и тя може що' да го правя аз  #Cussing out това е лаф на един приятел. Така се нанесоха в нов дом и 1000 довършителни неща ама той не пипа вече добре му е на на приятелката и бъркаше в очите разни дребни неща, и беше решила да направи нещо тя за да му стане кофти на на него и Той: Ето виждаш ли, че и ти можеш  ooooh!

# 5
  • Мнения: 647
 Thinking Колко познато... Разбира се не го казвам само от личен опит.Просто има една такава категория мъже за които "домът" не е приориритет. Доколкото съм срещала такива те трудно се "палят". Опитай да контактувате с хора които обзавеждат нови жилища или просто правят ремонти. Понякога това помага , мъжете обикновенно (извинявай за грубия израз )обичат да си мерят *******.
Ако номера не мине ...просто наемай майстори и се захващай ти !!!

# 6
  • Мнения: 734
Ако бях на твое място или ще му кажа да наемем майстор - както са споменали вече или ще му кажа, че щом не иска да върши "мъжката" работа удома - нека се разменим. Аз ще забивам пирони и дюбели, пък той ще готви, мие, чисти и пере всеки ден...да видим кое ще му хареса повече....Пък и по мое мнение си струва да жертваш някой и друг ден в пробиване и т.н., защото все си мисля, че той ще бие първи отбой. Жените могат да бъдат страхотни инати..!!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 7
  • Мнения: 8 999
Оф, защо ли ми звучи така близко. Вече сменяме трето жилище, откакто сме семейство, но до лампи не можем да го докараме. Средно сме живели по три годин в предишните апартаменти, та за такъв период сме успявали само контакти да сложим и по една крушка на фасонка да виси във всяка стая. Мога само да ти съчувствам, но не и да ти помогна със съвет.

# 8
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Моят мъж,като не му се занимава със такива неща,се охарчва за майстор.Изборът си е негов.
Или се напъва и го прави,или дава пари за майстор. Mr. Green

# 9
  • На село
  • Мнения: 873
Всяка нова придобивка да се монтира в деня, в който е купена - това е едно от решенията. Преди месец слагахме контакти в хола, купени същия ден - до 3 часа сутринта, на другата вечер (или по-скоро сутрин   Mr. Green) - в спалнята. Друг път - в 21:45ч. и на другата сутрин в 8 пробивахме дупки за корнизи (по закон съм в правото си в тези часове)... В момента още нямаме мебели и спим на походни легла, но имаме колонки, закачени на стените без да сме ги включили към усилвател, корнизи с пердета (старите все още), контакти, полилеи, аплици (в стаите, за които сме купили)... От мерак го правим, въпреки че ни е вторият основен ремонт на това жилище.
И задължително двамата! Някои неща трудно се правят от един, затова държа, подавам, навивам, развивам... Миналата седмица докато аз фугирах плочки в банята, съпругът ми връзваше новите звънци.
Обикновено сутрината плануваме какво ще свършим вечерта и като се върнем от работа, уморени или не, с всичките деца около нас - започваме.
Е, и аз имах едни лайсни за ваната, които сложихме 4 години след предишния ни ремонт. И един шкаф, който стоя без вратички близо година  Embarassed

# 10
  • Мнения: 533
Майстор , плащаш и готово .Всички доволни и усмихнати. Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 478
И ние сме новодомци-но свършихме почти всичката работа и така се нанесохме.Едни приятели ни посъветваха ,че не го ли довършим предварително после всичко оставало така.Да-ама НЕ.Написах на един лист на мъжа ми с големи букви всички работи които имаше да довършва и стоеше на масата за хранене на видно място.Мрънках,мрънках и много бързо бяха довършени всички работи.Опитай и ти  с такъв лист.

# 12
  • Мнения: 606
  Мислих, мислих.... и не знам какво да кажа. И аз съм мързел, ама не оставям нещата така. Темата си е за ДиС. Решение няма... Ми честито.  newsm78

# 13
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Првото, което се сетих е, че и аз мога да си закача картините сама, и шпакловка съм правила дори, обаче, обецата на ухото ми напомня, че човешката природа е такава, че като види, че някой друг се справя с проблема и успява, тези ангажименти остават за този, който е свършил работата. Така правех аз, когато не се направи нещо, намирах начин и време и го свършвах, но вече не.
Бих извикала майстор, или поне бих казала, че съм платила на майстор да го направи(въпреки,че съм го свършила аз). От супата, която съм сърбала от живота, научих,че не е много добре да показваш ,че можеш всичко!

# 14
  • Мнения: 734
Првото, което се сетих е, че и аз мога да си закача картините сама, и шпакловка съм правила дори, обаче, обецата на ухото ми напомня, че човешката природа е такава, че като види, че някой друг се справя с проблема и успява, тези ангажименти остават за този, който е свършил работата. Така правех аз, когато не се направи нещо, намирах начин и време и го свършвах, но вече не.
Бих извикала майстор, или поне бих казала, че съм платила на майстор да го направи(въпреки,че съм го свършила аз). От супата, която съм сърбала от живота, научих,че не е много добре да показваш ,че можеш всичко!

Да, ама ако пред собствения си съпруг играеш някаква роля....много жалко... Sad По принцип към всеки мъж трябва да се намери подхода, с това съм съгласна, но лично аз нямаше да се чувствам добре, ако ми се налага да се преструвам постоянно пред него. Но пък хора - всякакви. А и не съм се сблъсквала точно с такъв проблем...

Общи условия

Активация на акаунт