Малкия спи при нас на спалнята - как да го отучим ?

  • 13 340
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 298
От както тръгнах на работа, а то стана вече 1 год., малкия спи при нас на спалнята. В началото само го приспивах и после го местих, но от доста време вече, се събужда и започва да реве ако се опитам да го преместя. Многократно съм пробвала да го приспивам в леглото му, но все неуспешно - то са ревове, то е чудо. Вече не знам какво да правя  ooooh!

# 1
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моят син от откакто стана на 2 години, започна да се измъква от леглото си(то е в спалнята)и да идва при мен и баща си.И беше адски рев ако се опитаме да го преместим.Откакто баща му почина, само при вида на неговото легло вечер започва да плаче и отказва да спи където и да е, освен ако не съм при него.
Записвам се за темата.Дано някой има рецепта "научавам детето да си спи в леглото"

# 2
  • София
  • Мнения: 4 572
И моят син спи при нас, от 10 месечен, т.е. откак го отбих. От скоро се заплашвахме, че дядо Коледа няма да му донесе желаната играчка, ако спи при нас и върши работа. Е , има вечери, когато прескача при нас, но често и си спи в леглото. Пробвах какво ли не, но не ставаше; явно като станат готови си личи.

# 3
  • Мнения: 9 814
Няма рецепта за това "как да научим детето си да спи в собственото си легло" за съжаление. Поне аз не открих такава "рецепта". При нас отне доста време. Дъщеря ми спеше сама в кошарката си до към 2 годишна. постепенно реши, че може да спи и при нас на спалнята. Отначало само за малко си лягаше, после вече искаше да заспива там. Украсявахме леглото с играчки, казвахме й, че Сънчо идва само в леглата на дечицата и т.н. всевъзможни измислици. Един ден се прибрах от работа и видях съпруга ми да сглобява ново легло. Бяха отишли с детето двамата и малката си го беше избрала сама. И ей така, от раз се научи пак да спи сама в леглото си. Радваше се, че вече е самостоятелна и има легло като на принцесите.

# 4
  • Мнения: 673
  И аз не мисля ,че има рецепта. Моите и двамата синковци са спали при нас. С големия отказването стана от самосебе си, просто започна да му е тясно. Сега, да ви кажа не можем да го накараме даже да полегне при нас.Мисля , че е въпрос на време.
 Надявам се скоро и на малкия да му отеснее нашата спалня...javascript:void(0);
smile3506

# 5
  • Мнения: 999
Аз имах същият проблем с каката. Започна да спи при нас от както направи 1г.3м. Тогава я отказахме от бибата и тя нощем се будеше да си я търси и като не я намираше започваше да плаче и единственият начин да спре, беше като лягаше при нас. Доста време изкарахме така, докато един ден не прочетох във форума за една мама със същият проблем, която го решила като прилепяла кревата на детето до спалнята. Направих го и аз и така Мими започна да си спи в креватчето.
Е идва от време на време, но само като има кошмари.

# 6
  • Мнения: 106
всичките ми деца са спали в нашето легло, но само като бебета, до към 6тия месец. когато започнаха да ядат повече пюрета отколкото кърма ги преместих. никога не са настоявали да спят при нас. искали са, но сме им отказвали и те са приемали отказа безпроблемно. мисля, че желанието децата да спят при родителите си може в някои случаи да е израз на несигурност. миличка bloodywhite, гушкай си момченцето, не се тревожи от това, че иска да е при теб. то също има нужда от утеха  Cry Cry Cry

# 7
  • Мнения: 17 402
Ми..ако имаш нерви да търпиш ревове- давай. Както каза еда моя позната- аз съм по- умната и отстъпих Grinning

# 8
  • Мнения: 298
Моят син от откакто стана на 2 години, започна да се измъква от леглото си(то е в спалнята)и да идва при мен и баща си.И беше адски рев ако се опитаме да го преместим.Откакто баща му почина, само при вида на неговото легло вечер започва да плаче и отказва да спи където и да е, освен ако не съм при него.
Записвам се за темата.Дано някой има рецепта "научавам детето да си спи в леглото"


Мила bloodywhite, бъди силна и не отделяй малчо от теб. Мисля че и двамата имате нужда един от друг! Прегръщам те, толкова съжалявам!

Да, сега се сещам, че всичко започна с това да го отучим от бибата - да е по-спокоен, да не плаче и ето какво стана. Заменихме едно чудо с друго. Моят още не говори. Все си мисля, че като проговори ще мога да го прилъжа някак си с приказки, но и рискувам да му затвърдим окончателно навика. Моят племенник е на 6 год. и още спи с майка си.

# 9
При мен също е проблем, спането на малкия ми син при мен .Отказва да легне на детското легло.Дори не допуска никой в стаята .Когато спи непрекъснато е с ръце върху главата ми,така се успокоява .Голям тиранин е.И това не е всичко, спи ли с някой друг, не му докосва косата,прави го само с мен. Weary

# 10
  • Мнения: 4 076
Голямата ми спеше в нашата спалня,но винаги в отделно легло(тя не обичаше гушкането много)до 5г,тъй като жилището ни беше малко.Малката отказваше да спи в отделно легло и бяхме чудна картинка-в легло персон и половина-трима души,а на отделно креватче до нас спи голямото.Когато станаха съответно на 5 и 2г. им направихме много красива детска стая,голяма,с всички детски екстри.Толкова им хареса,че веднага и без молене си заеха легълцата.

# 11
  • Мнения: 8 999
Ами не е трябвало изобщо да го пускаш там. Не знам колко е голямо детето ти, но може би ще възбудите любопитството му, ако му направите една атрактивна детска стая.

# 12
  • Мнения: X
Не е трябвало изобщо да го пускате. Всеки да си знае леглото.
Дъщеря ми никога не е спала при нас, случвало се е само два- три пъти, когато е много зле, като последния път, въпреки, че беше с пневмония и едва мърдаше от болка, стана и сама се премести.
Първо преместихме леглото в бебешка стая, която направихме атрактивна за нея, с много играчки. Тази стая беше преходна с нашата, няколко нощи е ставала, но аз винаги я връщам и ако се е налагало съм оставала до нея. Случвало се е повече да ме вика, отколкото да иска да спи при мен.
Сега и направихме голяма детска стая, за която участваше в  избора на мебели, килим, има си телевизор и си гледа детски филмчета, всичките и играчки са там, тя си подреди шкафчетата, изобщо това е нейното царство. Толкова е щастлива, а и леглото и е голямо с шарени чаршафи и спи без никакъв проблем от първата нощ. Интересното е, че от както е в новата стая заспива сама, докато преди заспиваше на спалнята и я местехме.

# 13
  • Мнения: 3 499
И Моника се мести при нас. Леглото ни е близо до нейното и по някое време обикновено призори /към 5-6 часа/ се премества и ляга при нас. Но иначе през по-голямата част от нощта си спи в нейното легло. Не знам как бихме могли да се справим с това. Рецепта засега не съм открила.

# 14
  • Мнения: 298
Ами не е трябвало изобщо да го пускаш там. Не знам колко е голямо детето ти, но може би ще възбудите любопитството му, ако му направите една атрактивна детска стая.

Да прави сте! Въобще не трябваше да го пускам. Всичко започна от бибата, а после от това, че ме няма повече от дванадесет часа на ден сутрин от седем, вечер до към осем. Мисля че стана нещо като компенсация за това че рядко сме заедно. И на мен ми е мъчно, и на него, и въобще стана една...... И сега е така, вечер нямам много сили да се боря с него и да му издържам ревовете - къса ми се сърцето. Може би рецепта няма. Трябва да си го изживеем.

Общи условия

Активация на акаунт