може ли жена да е кръстница?

  • 8 589
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Четох в материали за християнски обичаи,че  не можело жена да е кръстница.Мъжът бил пряката връзка с бог,а жената общувала с бог чрез мъжа.В България знам,че масово жени стават Кръстници,но някой ако е запознат повече,моля пишете ми.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Аз,имам кръстница и на дъщеря ми кръстницата е жена!/в катедралният храм не изказаха несъгласие/

# 2
  • София
  • Мнения: 4 294
И двете ми деца са кръстени от жени  Peace
Аз също съм кръщавана на времето от жена.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Със сигурност може!

# 4
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Разбира се , че може аз съм кръсница Peace

# 5
  • Мнения: 5 140
Защо да не може, моята кръстница е жена, на дъщеря ми кръстницата също е жена.
Не са ни казвали, че не може.

# 6
  • Мнения: 865
Не съм запозната с  каноните на Православната църва,но и двете ми дъщери са кръщавани от жени,както и аз също.Попитай в някои храм ,там трябва да ти обяснят най-точно.

# 7
  • Мнения: 331
Разбира се, че може! Аз самата, а и сестра ми, сме кръстени от жена - прабаба ни. Така че може да   е и всякаква жена - и роднина, и нероднина. Но е желателно да е близка на семейството и на детето, за да има смисъл да кръщава.

# 8
  • Мнения: 65
Със сигурност може. Това което е важно е кръстника/ кръстницата да е кръстен разбира се!

# 9
  • Мнения: 6 713
Може, аз също съм кръстница!  Peace

Като се замисля, не познавам случай мъж да е бил кръстник на някой Thinking

# 10
  • Мнения: 468
Може.Моята кръстница ми е и братовчедка.А кръстницата на сина ми беше друга моя братовчедка.Сега остава да кръстим и дребната.(освен пак от някоя братовчедка)

# 11
  • Мнения: 698
Може - аз съм кръстница, кръстена съм от жена и детето ми е кръстено от жена - никъде не ни направиха забележка за пола.  Laughing

# 12
По принцип може, но и аз съм чувала, че е по-добре да е мъж. Иначе и аз имам кръстница жена, а на сина ми са му кръстници мъж и жена.

# 13
  • Мнения: 8
Може аз съм кръстена от жена но дребната решихме да я кръсти мъж.

# 14
  • Мнения: 9 973
как така НЕ може? Shocked

Общи условия

Активация на акаунт