Синът ми наддава твърде малко

  • 2 294
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Синът ми е на 4м.и 15дни.
Първите месеци наддаваше нормално(1м.-900гр.,2м.-700гр.,3м.-700гр.),но след това наддаването е слабо -през 4м.е качил само 350гр. +3 см.,което според педиатърката е твърде малко,реши да ни претегли след още 2седм. и преди два дни го направи-резултата е още по-отчайващ-само 100гр.за 14дни.
Детето е на смесено хранене-кърма 60мл.+АМ 90-100мл.-5 пъти на ден през 3,30ч.(първо хранене 6,00-6,30ч.,последно към 21,00-21,30ч.)
Според лекарката детето е недохранено и трябва да увелича АМ и веднага да започна захранване.
(смятам да я послушам по отношение на увеличаване на АМ,но да изчакам да навърши 5м.и тогава да захраня, тоест след 15дена,поне за сега това мисля)
Моля да споделите и вашето мнение и да напишете колко наддадоха децата ви през 4 и 5 м.(знам,че всяко дете е индивидуално,но все има нещо средно,за да си "сверя часовника",преди да започна каквато и да е промяна)
Знаете ли колко е нормално да се качва през 4 ,5 ,6 месец?

# 1
  • София
  • Мнения: 44 098
Захранването няма много да помогне, та то в началото надали ще изяжда по повече от 30 г...а пък първите 15 дни и по помалко...
В смисъл не вярвам да е толкова решаващо захранването.

Но млякото си го увеличете де...

Моето детет също много малко наддаваше, преди захранването, а и след него също...почна да наддава по повечко след година...и то пак е доста скромен и фин младеж.
Аз отказах да захранвам заради силни колики и беше само на кърма до 5,5 м....
по принцип хубаво е около 600-700 гр да качват в този период...но това са ориантировачни цифри...
А и още...като почна да не качва детето, доки се осъмни за пикочна инфекция и се оказа права...не че това промени нещата с надаването де....

# 2
  • Мнения: 9 814
Ами щом лекарката смята, че детето е недохранено, увеличи АМ. Дъщеря ми също наддаваше по-малко на тегло- между 6 и 7 месец само 120 гр. Била е само на кърма, аз също се притеснявах, но двама педиатри ме успокоиха, че всичко е о.к.

П.П. А как е твоето бебе? Жизнено ли е, плаче ли често, редовно ли пълни памперса? Това са въпроси, чийто отговори могат да те доведат до отговора детето ти недохранено ли е?
Може и да се консултираш с друг педиатър. Peace

# 3
  • Мнения: 109
абе не мога да разбера защо се отдава толкова голямо значение на теглото на детето в крайна сметка това да не е прасе за угояване.Синът ми в първите месеци докъто беше само на кърма качваше между1.800 и1.000кг. а след като го захраних след 5месец е имал периоди когато не е качвал изобщо но това не бива да е тормоз за никого ако детето иначе е жизнено и здраво.успех в отглеждането Peace

# 4
  • Мнения: 4 555
Аз не ги разбирам тези неща с недохраненото бебе  Thinking
Ако му направиш по-малко мляко, отколкото на него му се яде, то не протестира ли?
Ако пък не му е стигнала порцията мляко, няма ли да огладнее по-рано следващия път?
Според мен има по какво да познаеш бебето дали е гладно, пък и с напредването на месеците темпът на наддаване спада.

# 5
  • Мнения: 728
Благодаря ви за включването!
Да,детето е жизнено,няма болнав вид,много рита,пълни памперса редовно-ака 1-2пъти на ден,всеки памперс е напикан!-Но е слабичък .

# 6
  • Мнения: 2 757
Като гледам не е съвсем да е умрело от глад. Ама не е ли мъничко за 5 кратно хранене  newsm78.  750 мл на ден е малко малко. Още едно хранене може би ще помогне, само че не знам кога да го включиш, остава само нощем да е,  ама е тъпо да го привикваш на нощно хранене топръв. Пък да му увеличаваш дозата не знам дали няма да му е много. Може все пак да му предлагаш по 200 мл вместо 150, пък то колко си изяде.
Моите деца в началото доста наддаваха, ама в 5ти месец точно не само че не наддадоха, ами дори отслабнаха. Но то се дължеше на болести, бяха нон стоп болни и не ядоха и повръщаха. Но пък сестрата не се притесни, защото все пак е нормално като боледуват да не наддават както обикновено. Така че не мисля, че трябва да се шашкаш, детето си знае колко му е нужно, ти просто му давай достатъчно, ако остава по малко в шишето ще е добре, защото това означава, че му е стигнало

# 7
  • Мнения: 2 757
Аз не ги разбирам тези неща с недохраненото бебе  Thinking
Ако му направиш по-малко мляко, отколкото на него му се яде, то не протестира ли?
Ако пък не му е стигнала порцията мляко, няма ли да огладнее по-рано следващия път?
Според мен има по какво да познаеш бебето дали е гладно, пък и с напредването на месеците темпът на наддаване спада.

Всъщност познавам бебе, което от как се роди си ядеше малко - по 20-30 грама на хранене и не ще повече. Никога не ревеше от глад, но затова пък ревеше доста неясно от какво. Та по цял ден майка му му буташе шишето. Та детето си порастна де с огромнен зор от страна на майката, малко слабичко, но определено не недохранено - височко и мнооого умничко. До около 3 годишна възраст караше основно на кисело мляко. Чак тогава започна лека полека да хапва по повече от 2-3 хапки и то най-вече като тръгна на градина.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 286
И аз се втелявах навремето, когато дъщеря ми за един месец беше качила "само" 500г и педиатърката каза, че е малко. Много, малко, толкова.
Детето расте и преминава през различни периоди. Не може всеки месец да качва еднакво.

# 9
  • Мнения: 553
като дохранваш, прави повече АМ, така че да можеш да го храниш на принципа "да стигне значи да остане" и ще видиш дали е било недохранено и колко би изяждало по своя преценка.

# 10
  • Мнения: 9 973
нормален спад,през този мес. наддаде моя син 150 гр. Peace

# 11
  • Мнения: 22
Може би трябва наистина да прибавиш едно ядене още или да увеличиш количеството мляко.Щом детето е жизнено,не се притеснявай,пораснало е с 3 см,така,че детето си расте-веднъж повече на килограми,веднъж на дъллжина.

# 12
  • Мнения: 1 032
За твое успокоение можеш да пробваш да увеличиш млякото, но пък си мисля недохранено и гладуващо бебе откъде е успяло да порасне с 3 см, че и да наддаде 350 гр. А по какви показатели лекарката установи, че детето е недохранено. Нещо във външния вид ли я притесни, в поведението на детето. Питам, защото както описваш нещата на мен ми се струва, че нещата са добре при вас. След като има "материал", за да пълни памперса, спокойно е и е подвижно, расте и на височина, поне за мен нещата са добре.

# 13
  • Мнения: 4 451
И двете ми деца наддаваха малко. Колкото и да увеличавах количеството на АМ, те не го изяждаха. На 1г. Мария ми тежеше 8800г., а Василена 8200г. Но са здрави дечицата, това е по-важното.

# 14
  • Мнения: 953
Има и такива деца, то си е до организъм.
Моята дъщеря вървеше като твоето дете - нормално на ръст и съвсем малко наддаване на килограми. Захраних я на 4м./едно хранене на ден със зеленчуково пюре/.
Тя се беше отказала от нощното хранене, но след консултация с доктор започнах да я храня като малко бебе и вечер в 3:00.
Спрях да я кърмя към 6тия месец и преминахме на АМ.
Към 8ия месец почти догони връстниците си,  почна да наддава много бързо / всеки ден месо и млечни каши/  и на 1г вече е 9,500 кг.
При нас захранването имаше огромно значение, но детето трябва да е малко по-голямо за да може да се храни с богати на белтъчини храни различни от мляко, най-важното е да е здраво.
Посети специалист, детски гастроентеролог за да изготви хранителен режим на детето - на нас това ни реши проблема.

Общи условия

Активация на акаунт