"Бебешките" думички

  • 2 615
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 274
Здравейте , мамчета wavey . Скоро се бях сетила за тези "бебешки" думички , които дъщеричката ми използваше дори и след като се научи да говори . И макар на мен да ми се струваха по-трудни за произнасяне от правилните ooooh! , и много странни  Thinking- тя си ги употребяваше и ни трябваше доста време да ги "задраскаме" от речника  Joy
Та мисълта ми беше : имаха ли и вашите дечица такива сладки , "бебешки" думички , които само те и вие си знаехте ? Ще ми е интересно да споделите . Ето и някои от нашите :
 *мекльо - мляко ;
 *дудан - дистанционното ;
 *кадварче - квадратче ;
*бабкушка - (така казваше на баба си) ;
*гучи ми - гушни ме ;
И други такива бисерчета . Joy

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 00:22 от Djulichka

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
диди-вода

# 2
  • Мнения: 6 274
Много сладко . Никога не бих се сетила . При нас беше "бода" hahaha .

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 00:23 от Djulichka

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Тази "дума" има дълга предистория от бременно-мързеливия ми период Crazy

# 4
  • Мнения: 407
"кудети"-какво е това?

# 5
  • Мнения: 864
Сетих се за някой думички,който използваха каката и баткото.

званница-възглавница
мекмедже-чекмедже
бенце-козленце
мило-камило
нилейка-линейка

# 6
  • Мнения: 6 274
Сигурна бях аз  smile3521, че ще има и други сладурски изпълнения , освен нашите .  newsm62

# 7
  • Мнения: 1 193
За малката е раничко, но от каката имам спомен за "п - фтички" превод: птички  Wink
Много сме се смяли с баща и, понеже правеше лека пауза след п-то. После някак учудено произнасяше и остатъка  Laughing

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
на 2 години беше - Бим бей - Бяла Слатина! - отне ми две седмици да разбера какво иска да каже
от една седмица реве за тумбинки (ударението е на първото И) - толумбички - майка го разбра с триста зора
на 2годинки - пънджи токи - пържени картофи

А иначе и сега си вика "боскожата" вместо госпожата и "магазима" (магазина), лив, ливия (лилав, лилавия) ... и т.н.

все още имаме такива думички, но пък ни е сладко да се посмеем малко и с него, щото за всичко друго си е голям, както и да го погледнеш

А, сетих се още!
От известно време е започнал да спряга глаголите по много странен начин. И това го разправях веднъж на мои приятелки, у нас - на гости. И тъкмо им казвам, че нещо неправилно ги казва и се опитвам да ги цитирам как е казал "Мамо, нали който пуши умирга" и той ме поправя на момента пред приятелките ми важно, важно - "НЕ, мамо, който пуши - умрява!"

# 9
  • Мнения: 6 274
Ааа , по глаголите е големият ми син . Да се чудиш как ги измисля :
"- Мамо , аз , когато съм бял малък ..." (щото той вече е много голям) ;   или :
"- ... ти , когато си бяла/бешела малка ..."   
 " ...заключише ли вратата ?..."
 И какви ли още не .  Joy Joy Joy

# 10
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
ААА, напослредък - нали пък израства вече с манталитет на момченце - се е запалил по нинджи. Само дето тича из ТехноМаркет.а като бесен и пищи "Купете ми това ДВД с Минджите! Купете ми го бееееееее"

# 11
  • Мнения: 6 274
ААА, напослредък - нали пък израства вече с манталитет на момченце - се е запалил по нинджи. Само дето тича из ТехноМаркет.а като бесен и пищи "Купете ми това ДВД с Минджите! Купете ми го бееееееее"
Хахаха !!!  smile3532 Това ме разби !!!

# 12
  • София
  • Мнения: 565
 И мен Joy Joy Joy
 гунга- часовник
 Много още имаше, но явно бързо се забравят тези работи newsm78

# 13
  • Мнения: 351
Сладурска тема,браво!Записвам се да я следя.  Grinning

# 14
  • софия
  • Мнения: 25 203
Имаме разни бебешки, както и доста, които казва правилно. Бебешките, за които се сещам са:
* гъх- бисквити
* кххххх- домат
* ощо (с натъртване на Щто)- още
* биби - вода/бира
* мамони - бонбони
* Съсшо - Сънчо
* типа-тип - чипа-чип, т.е. къпя се
* дъг-дъгъдък - кончета (да се вози на кончетата)
* тао - чао
* лю лииии - люлки
* пати - парти
* покал - портокал
* ап - хляб

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 23:34 от zvanche

Общи условия

Активация на акаунт