кой са лактогенни храни?

  • 7 387
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
може ли някой да ми каже кой храни засилват кърмата.мерси предварително

# 1
  • Мнения: 1 328
Супи, жито, овесени ядки, лактогОнен чай, лук - това беше при мен.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 100
В допълнение към вече изброеното - орехи и стафиди. Аз обаче наблягам главно на лактогонния чай.

# 3
  • Мнения: 629
1. Лактогонните чайове - на Хипп и българския билков;
2. Зърнените храни - тип мюсли приготвени с кисело мляко или някакъв нектар;
3. Всякаквите зеленища - спанак, зелена салата, коприва (последната може да алергизира обаче);
4. Кълнове - не трябва да се прекалява стях;
5. Течности - между 2 и 3 литра дневно (тук си зависи и от физиологията на човек);
5. Бирена мая;
6. Супите - аз лично предполагам, че те просто доставят необходимото количество течности;
7. Плодове - източник са на витамини, микроелементи и течности;
8. Има и хомеопатични лекарства Ricinus communis 5 CH и Urtica urens 5 CH, но не трябва да се пуши, да не се консумират кофеинови храни поне по час-два преди и след приема, да се съхраняват далеч от миризми и източници на електромагнитни вълни=

# 4
  • Варна
  • Мнения: 691
според вас има ли нещо в тези храни които могат да предизвикат колики у детето или не се препоръчват при кърмене:

пълнозърнеста смес /овесен, пшеничен ръьен и ечемичен флейкс, ечемичен флейкс-печен, корнфлейкс,оризов крисп/, стафиди, сусам, слънчогледови семена, лешници, ябълки, круши, сини сливи

Това са съставките на "Мюсли пълнозърнесто с ядки, семена и плодове" на "Фамилия Никола".
Дали мога да го ям след като кърмя?

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Супи, жито, овесени ядки, лактогОнен чай, лук - това беше при мен.  Peace
и при мен беше така.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Огромно лактогонно свойсво при мен имат суровите лещници, около 20-30 гр на ден и "преливах".

# 7
  • Мнения: 235
Аз пък си мисля, 4е на всеки влияят разли4но разли4ните храни. Ти сама трябва да прецениш кои храни ти действат лактогонно.
Аз така и не успях да разбера. Наливах се с лактогонни 4айове, тъп4ех се с овесени ядки, лешници, орехи..., лук и ве4ер пак ми бяха празни гърдите поне такова беше усещането.

# 8
  • Мнения: 74
При мен много добър ефект има натуралния сок от ябълка (не зелената, а другата) на Пфанер и на БББ - 2-3 чаши дневно, обикновено около 30 - 40 минути преди кърмене. Мисля, че и пресните ябълки имат същия ефект

# 9
  • Мнения: 3 638
Най-много "засилва" кърмата честото слагане на гърдата на бебето  Wink

Не съм забелязала кърмата ми да се увеличава особено от специфични храни или продукти и никога не съм пазила специални диети. Успех  Hug

# 10
  • Мнения: 911
И още нещо - течности и пак течности!
 Обилното хранене, боза и т.н. легенди не увеличават кърмата, а други неща. Дори да не си жадна пий (вода, чай - освен лактогонния, както е написано в упътването) преди и след кърмене - да не е под 1,5 литра, това е ориентировъчно.
Е, не трябва да се гладува, а умерено да хапваш.

# 11
  • Мнения: 700
може ли някой да ми каже кой храни засилват кърмата.мерси предварително
1. Спокойствието, почивката
2. Течности - може само вода или по желание други - компот, супи, чай/на мен м идейства чай от анасон/
3. Ядки, особено овесени
4. Лук

Малко спам, извинете - свекървата ми действа намалящо кърмата Confused

# 12
  • Earth
  • Мнения: 1 952

Малко спам, извинете - свекървата ми действа намалящо кърмата Confused

 hahaha Joy

# 13
  • Мнения: 1 167
според вас има ли нещо в тези храни които могат да предизвикат колики у детето или не се препоръчват при кърмене:

пълнозърнеста смес /овесен, пшеничен ръьен и ечемичен флейкс, ечемичен флейкс-печен, корнфлейкс,оризов крисп/, стафиди, сусам, слънчогледови семена, лешници, ябълки, круши, сини сливи

Това са съставките на "Мюсли пълнозърнесто с ядки, семена и плодове" на "Фамилия Никола".
Дали мога да го ям след като кърмя?

И аз много го ям този микс хем ми е вкусен, хем уж за кърма. дюали наистина е полезен?
Лешници и аз хапвам, и лактогенен чай на Хип, ама вчера си взех BG вариант от билкова аптека само за 1.20. много течности и компоти.

# 14
  • Мнения: 4 017
Една от акушерките в болницата каза, че си изхранила децата с киви, макар сега да се води алерген...

Общи условия

Активация на акаунт