Абсорбатор и камина - Мисията невъзможна!?

  • 3 896
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 475
Здравейте на всички! И ето какъв е проблема:
Нашето жилище е с преход между кухнята и всекидневната, т.е дели ги една врата. Тази зима инвестирахме доста и изградихме камина във всекидневната. Проблемът е в това , че абсорбатора увлича въздуха и издърпва дима от камината , а още по-лошото е ,че дори ние да не палим , увлича дима на комшиите Sick. Имахме идея да съединим двете помещения , но май няма как да се получи newsm78, наитина много гадно!Ако някой има решение на подобнен казус или се е сблъсквал с такъв проблем , моля да сподели!

# 1
  • Мнения: 606
 Аз ако правилно съм разбрал, абсорбаторът е в кухнята? Ако ги свържете, направо ще гори в стаята. Или отваряйте прозорец, когато включвате аспиратора, или разделете стаите с врата. Само че от къде ще смуче въздух аспиратора? Под вратата.... Само отваряне на прозорец му е майката.

# 2
  • Мнения: 2 926
Ние имаме същия проблем.
Хола и кухнята ни са съединени и представляват едно доста голямо помещение на две нива.
Камината е в хола и всеки пък когато пусна аспиратора,трябва да отворя прозореца,защото иначе камината започва да пуши.

# 3
  • Мнения: 606
  Ми то си е повече от нормално, за съжаление. За да изкараш въздух от стаята, особено бързо, все от някъде трябва да влезне. Ако няма прозорец, ще е през комина. Това да отвориш прозорецът изобщо не е лошо решение.

# 4
  • Мнения: 229
Хола, трапезарията и кухнята ни представляват едно общо помещение.Камината е в хола и пусна ли аспиратора, трябва да отворя прозореца, защото пушека се връща, аспиратора е мощен. Даже правихме допълнително едно малко прозорче, за да мога да си ползвам аспиратора зимата.

# 5
  • Мнения: 4 668
Свекърва ми имат такъв проблем  Confused
При тях като пуснеш абсорбатора и той започва да дърпа от камината , съответно така запушва в стаята , че не може да се стои вътре ...
За съжаление , не мога да предложа никакво решение .

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Отваряне на прозореца или работа на 1-ва степен, това е у нас. Но имаше и още една ситуация. Камината дърпа въздух от абсорбатора и в бокса става ледник. Оправи се като сложих клапа, сега от къде ли дърпа въздух  newsm78
Преди уплътняването на жилището такъв проблем нямаше, защото хлуеше отвсякъде ......

# 7
  • Мнения: 606
  Клапата е задължителна.

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
то така ама гадовете на технополиса я бяха краднали  и го установих чак след като почнах да го монтирам ...
та сега ако трябва да правя ремонт, ще направя въздуховод за студен въздух към камината и ще я затварям почти херметично ... ама подирен ъкъл .....

# 9
  • Мнения: 1 305
Аз не разбрах, камината и абсорбатора на един общ комин ли са или не?  newsm78 И на всички ви камините без горивна камера ли са или дърпа, въпреки че са затворени?  Shocked Или ги държите открехнати?

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
естествено, че не са в 1 комин .....
камините естествено сас горивна камера, но за горенето все от някъде се взема въздух нали Wink и точно тук се получава конфликта ....

# 11
  • Мнения: 4 668
И при свеки не са на един комин .
И разбира се , че е с горивна камера камината и не стои отворена ...
Проблемът обаче си е сериозен .

# 12
  • Мнения: 7
При нас проблема беше същия, пусна ли абсорбатора страшно се запушваше.От 3 години сме с камина и вече ми е станало рефлекс пусна ли абсорбатора моментално открехвам прозореца и така няма проблеми, за друг начин не съм чувала.

# 13
  • Мнения: 5 178
само отваряне на прозореца помага
аспираторите са мощни, новите дограми не пропускат въздух
комина при затворен прозорец е единственото място за приток

# 14
  • Мнения: 1 305
Леле колко съм щастлива, че не си направихме камина!  Mr. Green И преди не я исках, а сега съвсем!

Общи условия

Активация на акаунт