захранването на моя син започна да става проблемно

  • 524
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
 Здравейте!
 Бих искала да се посъветвам с вас, че захранването на моя син започна да става проблемно.
 Започнахме с пюре от моркови на Хип когато беше на 5 месеца и половина. Първо с една лъжичка и увеличавахме с по една всеки ден до 7-я , когато получи обрив по ръчичките и крачетата. Спряхме. Пи Фенистил една седмица. След като обрива мина въведохме тиквено пюре на Хип, а след няколко дни и тиква с карофи. Така 8 дни. През това време обрив не се получи, акаше повече, понякога по-рядко и газовете му се увеличиха. Като цяло, обаче, мисля, че го прие добре. На 9-я ден му дадох 8 лъжички пюре от тиква и картофи и 1 лъжичка пюре от ябълка без захар на Овко.( Мислех да въвеждам храни , без да съм заместила хранене) На 10-я смесих от пюрето на Овко с пюре от тиква и ябълки на Хип(увеличих количеството на ябълка) -5 лъжички. Същата нощ (снощи) видях, че има червени петънца, пъпчици по крачетата. Днес смятам да не му давам нищо. Видях в съдържанието на пюрето на Овко, че се съдържа минимално количество царевично брашно. Та сега не знам дали е от ябълката или от царевичното нишесте. Мисля до края на седмицата да продължа да давам пюре от тиква и картофи, а после какво да правя, не знам. Много се обърках вече.

# 1
  • Мнения: 967
Първо прочети кои храни са алергизиращи и НЕ ги давай на първо време. Това с моркова е било грешка, защото моркова е алерген и в ниаккъв случай не е подходящ за първа храна. Знам, че много майки ще ти кажат, че не са имали проблеми, но явно твоето дете е предразположено към алергии и трябва да подхождаш много внимателно, за да не му причиниш дългосрочни проблеми.
Бих те посъветвала да захранваш бавно като въвеждаш нов храна не по-рано от 5 дни след предходната и започни с най-щадящите храни - оризова каша, ябълково пюре, тиква, картоф - това ти е достатъчно за месец напред. След това може каша от елда, круша и всякави комбинации между посочените. По принцип при предразположените към алергии деца проблемните храни се въвеждат по-късно (напр. ако се препоръчва да се въведе в 10ти мес., ти въвеждаш 12мес.). Особено изчакай с яйце, плрясно мляко, цитруси, мъхести плодове и шоколад - поне до година и половина. Ако си си внимателна няма да имате проблеми и ще видиш как след няколко месеца детенцето без проблем ще си папка всичко, ако обаче избързаш може да му докараш алергии за цял живот. Успех  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
За моркова също смятам като Nellie, но вече си го въвела. Аз почнах с плодови пюрета, ябълка, круша, сливи/педи каза, че това са слаби алергени/, оризова каша/не се запече, защото добавях от вече въведената круша примерно/, тиква, картоф с тиква, картоф с тиквичка, мокрова го въведох късничко. Може би трябва да минете няколко дни на кърма и да почнеш по 1 нещо да въвеждаш и да изчакваш да видиш от какво ще се обрине...ако не си продължаваш, но винаги трябва да знаеш кое е новото. За пъпчиците можеш да мажеш с балсам на доктор Тайс за суха кожа страшен е...бебка ми се обрира на 9 месеца от бисквитките на ХИП и после на 11 месеца от рибата /преди това не сме имали проблеми при въвеждането на нови храни/ Мазах с този балсам и всичко минаваше за ден два. Тъй като няма да заместваш кърмене, давай по мъничко колкото да се запознае бебо с новите вкусове. Оризовата каша и плодовите пюрета горе долу съм ги въвеждала за около 1,5 месеца, максимума които изяждаше беше от 30 до 60 грама. Следи и акото, така или иначе си имаш кърма, почнала си запознаването с новите вкусове.... Реално ти си дала доста неща...тиква, картоф, ябълка, морков...редувай и добавяй по нещо ново към вече въведените.

# 3
Аз захраних детето си, което сега е на 7 месеца, с моркови и наистина нямаше проблем, но всичко е строго индивидуално. Моето момче яде всичко, което е позволено за неговата възраст. Гледам в пюретата (ползвам Хип и Гербер) да няма добавена захар и сол. От днес сутринта му давам попара. Яде я, но не с голям апетит. Сложих - хляб препечен, масло, сирене и чай от Шипка. Споделете мение за попарата  Grinning

# 4
  • Мнения: 11
Може би трябва да се направи индивидуална схема на захранване на сина ми. Ако някой може да ми препоръча специалист,който да ни изготви ще съм много благодарна.

# 5
  • Мнения: 109
това с алергийте е голям проблем и ние не знаем как да се справим точно и от какво е алергичен

# 6
# 7
  • Мнения: 502
Бебето е на шест месеца,нали?Не си закъсняла със захранването,така че не бързай.Специалистът си ти,ако се вслушваш в детето си.Кърми го и му давай съвсем по малко от новата храна,по една-две лъжички само.Оризовата каша е най.доброто,с което можеш да захраниш първо,или картофеното пюренце,домашно приготвено,по-редичко,смесено с кърма.Можеш да даваш само тези две храни цял месец,като постепенно и много бавно въвеждаш и нови-ябълка(сварена),тиква,аз въведох с картофеното пюре и лук,праз,добре ги приема.Аз лично рядко му давам моркови,защото много запичат.

# 8
  • Мнения: 97
Ябълката или царевицата не се водят за проблемни храни от страна на алергии.За царевицата съм чела, че е по-трудно да се обработи от малките бебета(нямам предвид цели зърна, разбира се).Но аз пък съм давала царевична каша на 7месеца на малкото и не съм забелязала проблем.Всичко обаче може да е различно за различните деца.
Моят съвет е да спреш със захранването временно.Имам предвид 2-3 седмици.Нищо няма да му се случи на бебето, ако не приема друго освен мляко.Така ще видиш и обривите и зачервяванията дали ще изчезнат.Може и да са съвпадения с друга причина.
След това започни пак, внимателно, много бавно и полека, както са те посъветвали вече и внимателно подбирай подходящи храни.Не се тревожи толкова.Имаш достатъчно време да пробваш, без да се тормозиш, че не захранваш или закъсняваш нещо.
Индивидуална схема, изготвена от лекар мисля, че не ти е нужна.Не бързай да хукваш по доктори.Ще му отървеш края и е възможно от най-добри чувства да си създадеш проблема.
Това е от мен.
П.П. Пробвай втория път с домашна каша или пюре, не с готови.

# 9
  • Мнения: 398
 Остави една седмица детето само на кърма.И после опитай пак.

 Като първа храна препоръчват : сладък картоф или оризова каша.После към тях прибавяй - тиква , тиквичка и морков.След като се съмняваш за алергии - оставяй по-голям интервал между новите храни.
 И не се притиснявай толко - първо се увери дали обрива е от храна.Защото някой път има съвпадение.При нас например бебо беше нахапан от бълха , точно като му въвеждах нова храна и аз като се стреснах и на лекар. Simple Smile

 Успех !!!!

Общи условия

Активация на акаунт