За храненето на 2 месеца и половина?

  • 1 289
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Моля,ако темата не е за тук да бъде преместена...
Дъщеря ми е на 2 мес.и 20 дни.Храним се по следния начин.
6.30-7.00
10.30-11.00
14.30-15.00
18.30-19.00
и последното ни хранене е между 21.30-22.00 часа
По 130-140 мл.
Педиатърката ми каза да я будя на всеки 3 часа и да и давам по 120 мл.Направих така ден два,но след всяко хранене следва рев.А пък и я будя точно,когато е заспала.
Педито ми каза,че има вероятност да и се разшири стомаха и именно това ме притеснява.
Ако има и др.такива мами нека споделят...

# 1
  • Мнения: 673
  Първо ,моят съвет е да си изхвърлиш часовника. Храни детето ,когато поиска и по колкото иска. Гарантирам ти ,че и двамата ще сте безкрайно доволни.И още нещо - Никога не буди детето си още по- малко пък за хранене. Когато детето е гладно едва ли ще му се спи, а и то не познава часовника.javascript:void(0);
Naughty

# 2
  • Мнения: 165
написала съм часовете ориентировъчно,защото винаги по това врене се буди...

# 3
  • Мнения: 8 999
Не си изхвърляй часовника. Добре е детото да има режим на хранене /това е част от здравословното хранене/. На два месеца и половина е нормално да се храни 5 пъти. Според педиатърката ви, трябва да се върнете на 6 кратно ядене с по-малки дози? Не ми звучи логично, след като детето вече яде по 5 пъти /нормално е количеството да е малко повече, отколкото ако се храни 6 пъти/.

# 4
  • Мнения: 256
Давай на детето си да яде когато и колкото писка.Не го буди за хранене ако е гладно то няма да ти заспи,така че не слушай педиатърката си те не винаги са прави.

# 5
  • Мнения: 331
Мисля, че режимът е съвсем нормален. Ние се храним по 5 пъти откакто бебка стана на 3 месеца. Не съм забелязала да е с разширен стомах. Сега вече ми е по-лесно да спазвам някакъв режим, но и моят съвет е да не будиш детето за хранене - аз например повече от 2 месеца хранех малката сутрин в 6 докато спи - правех го, за да не се будя аз след това пак, като се събуди тя гладна (в 6:30 например, или в 7). А и толеранс от +- 1 час не е от значение за храненето - пак ще има режим, но ти няма да се чувстваш като прикачена за часовника...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Режимът си е много добър. Води се по детето, не яде необичайно големи количества мляко за да се притесняваш. Аз не бих променила нищо.

# 7
  • Мнения: 145
Dodii, на тази възраст и моята бебка се хранеше за последно вечер към 21-22 ч. Още след като се върнахме от болницата, първите 2-3 вечери хапваше и към 24 ч. След това сама отказа. Спеше си по цяла нощ непробудно и така досега. Случвало се е през деня да я будя, ако мине много време след часа, в който обикновено се храни(за да не пропусне едно хранене), но през нощта си я оставям да си спи, колкото иска. Иначе има две теории по въпроса: една част от майките ще ти кажат да не спазваш никакви часове, а друга- да гледаш детето по режим. Ти ще си прецениш кой според теб е по-добрият вариант. Лично мое мнение е, че не трябва да се изпада в крайности, а да се ориентираш по детето - то само ще ти подскаже как е най-добре за него. Ние си имаме режим, но не съм го налагала на всяка цена и не съм гледала минутки и секунди. Просто детето си се чувства добре и си търси храна в определено време (което не означава, че, ако е гладно, няма да му дам да яде, защото още не е станало точно време). Така беше и на 2 месеца,така е и сега. Има си режим, който по принцип си спазваме.

# 8
  • Мнения: 165
Наистина много ми помогнахте и ме успокоихте!!!
Благодаря ВИ много !!!!! Hug

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ние се кърмим, но между храненията през деня няма повече от 3 - 3 и половина часа. Просто огладнява. Аз съм за това да има режим едно дете, но да си го създаде самото дете. А не защото например е 9.00 часа и да трябва да яде. Според мен няма място за притеснения.

# 10
  • Мнения: 1 763
Моето дете яде по 5-6 пъти на ден по 150, а понякога 180мл. 120мл изяждаше като беше на 2 седмици. И моята педиатърка смята, че трябва да яде на 3 часа, но нека му обясни на детето, ако може. Аз не смятам да го тормозя.

# 11
  • Мнения: 228
Първо ,моят съвет е да си изхвърлиш часовника. Храни детето ,когато поиска и по колкото иска. Гарантирам ти ,че и двамата ще сте безкрайно доволни.И още нещо - Никога не буди детето си още по- малко пък за хранене. Когато детето е гладно едва ли ще му се спи, а и то не познава часовника
  Peace
Децата не са роботи и сами си определят кога и по колко да изяждат.... Моята дъщеря беше по същия начин, а сега от 2-3 седмици яде по 60мл през час и половина.. направо в чудо съм се видяла.... Така че се вслушвай в нуждите на бебо, а не в съветите на педиатърката - нали бебо наддава нормално...

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ами аз какво да кажа,като моето бебе не пропуска ядене през три часа.Падат му се по около 7 понякога дори 8 хранения.Какво да го оставя да реве ли,че трябва уж да яде по малко?Давам,колкото реши самото дете с течение на времето всичко постепенно се намества и регулира. Peace

# 13
  • Мнения: 74
иние ядем по същия начин като огладнее самичка се буди никога не я будя за да яде

# 14
  • Мнения: 9 973
как така ще будиш бебето?!?

скъпа,то е ако гладно няма да  заспи,повярвай ми

Общи условия

Активация на акаунт