Нова къща- идеи!!!

  • 3 550
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 215
Здравейте.
С разширяването на семейството ни решихме, че апартаментът вече ни е тесен и започнахме да мислим за къща. Имаме един малък парцел от 360 квадрата и започнахме да го разработваме с архитект, кое как може да стане, как можем да посторим къщата така че да има място за всички. Сега сме почти на финала с архитектурните проекти и почваме да се питаме дали всичко е точно така както го искаме, дали няма да сбъркаме някъде. Плановете са: подземен етаж с гараж за две коли и перално помещение, на първия етаж- кабинет, баня с тоалетна, кухня, трапезария и хол, на втория етаж- три спални с две бани и тоалетни, и подпокривно пространство- около 70кв.м, което още не сме решили как да разпределим.
Моля ви, ако имате някакви идеи, давайте.... Искам да направя къщата така че да ни е удобна, а не модерна, така че... казвайте.

# 1
  • Мнения: 8 999
Много зависи от това каква квадратура ще имате на плоча. Както го описваш, ми звучи разумно и рационално. Ако имаш възможност, прибави още една спалня на втория етаж. За всеки случай. Ако няма кой да спи в нея, ще е просто едно полезно помещение, където може да направите библиотека, стая за игра, много голям дрешник или каквото ви хрумне.

# 2
  • Мнения: 1 215
Квадратурата на етаж е към 106- 109 кв.м. И аз исках да сложа още една стая на 2рия етаж, но няма място за съжаление. Иначе все го мисля гости като ни дойдат, че те много идват.

# 3
  • Мнения: 120
От опит на мой познати който стройха къща знам,че съжаляват,че не са помислили за разделяне на къщата.Проекта на пръв поглед е уникален,но имат две дъщери на по 25 год.Къщата е с два входа и като цяло е супер функционална,но според моята позната може някой ден да изникне пробем ако всяка дъщеря иска свой собствен етаж.На първия етаж имат хол,кухня,баня и една малка стая,на 2-ия етаж стая която може би ще е кухня,спалня и баня,а на таванското което също е етаж има само баня и две стай.Сега се ядосват,че не са помислила и за кухня.На нас също ни предстой да стройм и сега също се уча от грешките на приятелите ни.

# 4
  • Мнения: 8 999
Квадратурата на етаж е към 106- 109 кв.м. И аз исках да сложа още една стая на 2рия етаж, но няма място за съжаление. Иначе все го мисля гости като ни дойдат, че те много идват.

Е, как да няма място! Или вашите спални са по 30 кв.м., или нещо не е наред. На плоча от 55 кв. аз имам 4 спални /имаше вариант три спални и две бани, но предпочетох баните да са на долния етаж, а горе да са само спални и, по възможност, повечко, че  сме голямо семейство./

# 5
  • Мнения: 229
Ние също планувахме пералното помещение в мазето. Сега съжалявам и си мисля , че би било по удобно да е на втория етаж, където са спалните. Все още не сме се нанесли и не знам на практика дали толкова ще ме затруднява, но това пускане на перални през ден  Crazy.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 865
Подкрепям твърдението, че пералното помещение трябва да е там, където се събира и разпределя прането, т. е. близо до спалните. Не е много удобно за всяко пране и гладене да слизаш в мазето, както и да разнасяш кошове с дрехи нагоре-надолу. Представи си само как рано сутринта ти се налага да изгладиш нещо и тичаш по нощница в мазето...

За нас най-практично се оказа стаята за гости да е на различен етаж от нашите спални и да си е с отделна баня. Така присъствието на гостите по никакъв начин не нарушава интимността на семейството.

# 7
  • Мнения: 636
Здравей! Вие сте почти на финала, но си мислех сигурно има други, на които им предстои да строят къща и избират архитектурни проекти. Вижте тоя сайт:
http://www.archidea.bg/list.php?c=aaa&s=date&w=desc&o=&p=&d=5
Направо съм възхитена. Може да вземете идеи или да потърсите архитектите. Все пак са на-добрите в БГ- наградените, така да се каже Peace

# 8
  • Мнения: 1 215
Квадратурата на етаж е към 106- 109 кв.м. И аз исках да сложа още една стая на 2рия етаж, но няма място за съжаление. Иначе все го мисля гости като ни дойдат, че те много идват.

Е, как да няма място! Или вашите спални са по 30 кв.м., или нещо не е наред. На плоча от 55 кв. аз имам 4 спални /имаше вариант три спални и две бани, но предпочетох баните да са на долния етаж, а горе да са само спални и, по възможност, повечко, че  сме голямо семейство./

Няма на етажа със спалните има три спални, детските с априблизително по 15- 16 квадрата, голямата спалня за нас, две бани с тоалетни, дрешник около 10 квадрата и тераса. ТОва е. Всъщност ето как изглежда: http://munapuna.multiply.com/photos/album/5/Our_new_house#2

# 9
  • Мнения: 1 215
Вчера бяхме при архитектката отново и решихме последно да е така- сутерен- гараж за две коли, перално, котелно и стая за инструменти и т.н., първи етаж- хол, трапезария, кухня, баня с тоалетна и офис, втори етаж- три спални, дрешник, две бани с тоалетни, ателие в подпокривното пространство- офис, малка баня с тоалетна, мини кухненски бокс, стая и фитнес а и голяма тераса. Мисля че не бъркаме, дано всичко да е както съм го замислила Grinning
А за пералното в сутерена- точно до него сме проектирали асансьорче и тръба за мръсните дрехи, които започват от последния етаж.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 458
Привет ние също сме в процес на проектиране на нашата къща.
Мазе и подземен етаж няма да правим,защото ще ни излезе доста по-скъпо.Гаража с едно помещение за непотребни вещи ще бъде залепен до самата къща и до границата на парцела.На първия етаж ще ние кухнята с трапезарията,хол,малка спалня за гости,баня,таолетна,мокро и котелно.На втория етаж 3 спални 2 бани и таолетни и гардеробно,а на третие или подпокривното ще бъде кабинета на съпруга ми и още една малка спалня. Мисля,че ще е по удачно на първия етаж вместо офис да направите спалня , така наистина няма да се чувствате притеснени от гости и да се съобразявате с тях,да нарушавате спокойствието на децата като ги местите от една в друга стая.А що се отнася до офиса на първия етаж едва ли някой би свършил работа с две тичащи деца подвикваща майка или баща и примерно гости дошли да пийната кафенце.За мен по удачно е офиса да е на последния етаж.

# 11
Честито за къщата!Чудесен избор,дано сте много щастливи там!
Според мен ,наистина пералното и гладачното  е най-добре да са до спалните,защото трябва да се мъкнат дрехи и чаршафи примерно по-стълбите-нагоре-надолу!А в мазето би могло да има фитнес.
Дрешника ми се вижда малко притеснен, и е добре той да има и естествено осветление,но не и за сметка на тоалетната и банята.
Банята на родителите е голяма,а няма мивка,такава има само в родителската тоалетна
Входното антренце е мъничко....трябва да влезеш във всекидневната за да стигнеш до дрешника,за да си оставиш палтото и да си събуеш обувките...
АМА това са супер дребни неща..като цяло ми допада много.
Чудесен избор,дано сте много щастливи там!.........

P.S>:Aaaaaaaaaa,сега прочетах вторият ти пост.На първи етаж е добре да има стая(сега кабинет-после спалня) .Човек старее и след време няма да ти се катерят стълби.....или ако ти се наложи да гледаш стар човек,или дете със счупен крак(не дай Боже) как ще катерят стълби..

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 18:19 от diavol4e

# 12
  • Мнения: 481
Поздравления за решението за къща  Hug

Ние минахме тази фаза!
При нас се получи така:
1 етаж: 40кв за гости (т.е. това си е като отделен апартамент, с отделен вход - баня с тоалетна, спалня, всекидневна) направихме го за да могат родителите ни когато идват и ползват мястото като за почивка да се чувстват не толкова на гости и свободни... в същото време чудесно място за гости  Laughing + 70кв - при входа - тоалетна (смятам, че няма нужда от баня, понеже няма спални помещения на долния етаж, т.е. към тези 70кв) с вариант за мокро помещение, т.е складиране на парцали и препарати, и дрешник, след това общо помещение кух.бокс+трапезария+хол (подобно на вашето). Много ми се искаше мах 2кв килер към кухнята, намирам за много практично, но за съжаление при варианта, на който се спряхме не е удачно, но аз веднага си намерих вариант за складиране де  Mr. Green
Вътрешни стълби, минават през т.нар.хол (мъжът ми настоя), но вероятно е прав, все пак говорим за еднофамилна къща и така връзката между етажите е по-силна, и
2 етаж: 3 спални помещения с вградени гардероби (също намирам за много практично), 1 кабинет (лично аз по-скоро смятам, че ще стане спалня, няма по-ужасно от това да работиш у дома), 2 бани с тоалетни, голям дрешник(т.е. там намирам мястно на пералня, сушилня и всички сезонни боклуци) Но аз не намирам за необходимо да притежавам "будоар" така, че всички спални и бани са си отделни.
Ще имаме и 10кв мазе  Close където ще е котелното. Мъжът ми настоя, при 650кв двор му досвидя да отделим 10кв към къщата за котелно, ставала много на широко, а говорим за 110кв на етаж... здраве да е!

И така, вероятно не съм то много в помощ, но съдейки по себе си, как всяко инфо за разпределение жадно попивам реших да споделя нашия окончателен вариант  Laughing

Успех и силно палцестискане най-вече за строежа  Hug

# 13
  • Мнения: 192
Sallys помислете за оползотворяване на подпокривното - аз например там си разположих спалнята заедно с малко холче ( с каминка)  и баня с WC само за мен и жена ми. Дечурлигите са на долния етаж, имам 3 спални там но предпочетох ние да се разположим под покрива. Отделно са 2-та гаража в сутерена + 2 стаи за гости, хола трапезарията и антрето на първия етаж.

# 14
  • Мнения: 132
И на нас ни предстои, ще ми е интересно да ви следя.
Саллис, според мен е перфектно!Успех със строителите!

Общи условия

Активация на акаунт