Домашна сметана

  • 3 285
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Момичета, трябва ми помощ!
Синът ми е с АБКМ, а има рожден ден съвсем скоро. Та ще правя домашна торта, защото май не намерих къде да ми направят торта за него заради алергиите. И се чудя дали е възможно да си направя домашна сметана от соево мляко. Нямаме проблеми с него, пие го съвсем спокойно малкия. Но такава сметана не съм виждала.
Има една, която се води "вегетарианска", но има млечен белтък в нея, а точно той е проблемен.
Давайте идеи, много ви моля!

# 1
  • Мнения: 22 867
Момичета, трябва ми помощ!
Синът ми е с АБКМ, а има рожден ден съвсем скоро. Та ще правя домашна торта, защото май не намерих къде да ми направят торта за него заради алергиите. И се чудя дали е възможно да си направя домашна сметана от соево мляко. Нямаме проблеми с него, пие го съвсем спокойно малкия. Но такава сметана не съм виждала.
Има една, която се води "вегетарианска", но има млечен белтък в нея, а точно той е проблемен.
Давайте идеи, много ви моля!

Ето инфо от:

  Мецанка
 
Цитат
Жени, и аз единствената 100% растителна която съм намирала е совеа, био производство, от Пикадили.

и от JeniB
Цитат
Има и соева сметана. Купувала съм я от диетичен магазин.
От тук.

Може би ще намериш готова.  А може някой и да знае как се прави домашна. newsm78

# 2
  • Мнения: 22 867
Малко не във връзка с конкретния ти въпрос е, но виж го все пак.

 Тук последният раздел с рецепти е "Детска кухня за деца с Алергия към белтъка на кравето мляко/ АБКМ/". Може би ще са ти полезни, ако вече не си ги виждала, разбира се.

Ето и една рецепта от дир.бг.

Цитат
Бисквитена торта - от Millena
2 мерителни лъжички нишесте (пшенично или царвично без аромати)
около 350 мл вода
3-4 мерителни лъжички от формулата, която яде детето (Фризопеп, ХА мляко)
2 ч.л. захар
сладко или плодово пюре по избор (смокини, боровинки, шипки, череши, дюли и т.н.)
1/2 пак. обикновени бисквити
1-2 бисквити "Ревю" и малко корн-флейкс за украса
Слага се водата на котлона. През това време нишестето се разбира в чаша с малко хладка вода. Когато водата кипне се вдига от котлона и към нея се добавя нишестето с непрекъснато бъркане (за да остане гладко) и захарта (тя може да се сложи и още първоначално). Сместа се връща на котлона и се бърка няколко минути, докато нишестето се сгъсти и избистри (2-3 мин). Премества се и се оставя да се охлади. Добавят се сладкото/пюрето и формулата, разбърква се добре.
В малко съдче се поставят ред обикновени бисквити, ред крем, накрая се завършва с крем. Отгоре се украсява с 1 кръгла бисквита, корн-флейкс и плод от сладкото. След около 30 мин е готова за консумация. Може бисквитите предватително да се топват в малко компот, така стават по-сочни и тортата може да се яде по-скоро.
По същият начин можете да приготвяте само нишестен крем, който е разнообразен спрямо това какво добавяте вътре
.


# 3
  • Мнения: 22 867
А може да използваш този кейк като блат, а върху него да сложиш някакъв крем с нишесте и плодово пюре.

# 4
  • Мнения: 263
Много благодаря!
Лошото е, че сме във Варна, а не в София в момента. Но ще потърся тази сметана на Пикадили...

Общи условия

Активация на акаунт