Питанка за детски влог!

  • 5 267
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 587
Детето си има касичка в която пускаме железните левчета,когато ни попаднат и когато се напълни ги оедряваме в банката и ги прибираме "за детето",като се шегуваме че то ще ни помага в "черни дни"  Mr. Green Вече за втори път се пълни и се чудя дали да не й открием детски влог(В нашите депозити не става,че се губи смисъла).
Въпроса ми е има ли смисъл и какви са условията?
По принцип бих искала ако се наложи да мога да ги изтегля- това възможно ли е?
И към коя банка е най-добре да се обърна?

# 1
  • Мнения: 39
Извинявай за въпроса ама колко събира тази касичка?Мисля че имаше някаква задължителна първа сума по детските влогове  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 587
Около 200лв,но не казвам къде живея и кода на охранителната система  Laughing

# 3
  • Мнения: 4 965
Децата ми имат спестовни влогове. Внасяме им почти всеки месец парички. Колкото и да сме зле (не дай, Боже), не бих ги теглила, та дори не съм се интересувала дали може.
Аз ползвам от години услугите на 1 конкретна банка, ама да не стане реклама, ако я напиша.

# 4
  • на изток от рая
  • Мнения: 441
Не зная да има изисквания за сумата,която искате да внесете,но хубавото ,или лошото,е,че детските влогове са защитени,в смисъл,че за да ги изтеглите се минава през съдия и искат да напишете за какво ви трябват парите.И задължително двамата родители трябва да присъстват.

# 5
  • Мнения: 4 965
Не зная да има изисквания за сумата,която искате да внесете,но хубавото ,или лошото,е,че детските влогове са защитени,в смисъл,че за да ги изтеглите се минава през съдия и искат да напишете за какво ви трябват парите.И задължително двамата родители трябва да присъстват.

Аааа, наистина е така. Забравила съм...

# 6
  • Мнения: 2 587
И задължително двамата родители трябва да присъстват.

А ако родителите нямат брак?

azaf   можеш да ми я "рекламираш" на лични,ако наистина си доволна.

# 7
  • Мнения: 4 965
И задължително двамата родители трябва да присъстват.

А ако родителите нямат брак?

azaf   можеш да ми я "рекламираш" на лични,ако наистина си доволна.

Независимо дали имат или нямат брак - ако детето е признато, двамата имат равни права и отговорности.
Ще ти пиша на лични името на банката.  Peace

# 8
  • Мнения: 118
Не зная да има изисквания за сумата,която искате да внесете,но хубавото ,или лошото,е,че детските влогове са защитени,в смисъл,че за да ги изтеглите се минава през съдия и искат да напишете за какво ви трябват парите.И задължително двамата родители трябва да присъстват.
Другата институция  през която трябва да минете преди съда е отдел "Закрила на детето" по постоянен адрес на детето от където да получите становище, че е в интерес на детето да му бъдат изтеглени парите. Ако нямате убедителни аргументи за това молбата ви може да бъде отхвърлена независимо, че всъщност парите са си ваши newsm78.Същото се отнася, ако искате да ги прехвърлите във друга валута.
Съветвам те да помислиш за друга алтернатива как да спестяваш парите на детето си, не мисля че детски влог е най добрия вариант, при това лихвите не са кой знае колко високи.  Naughty

# 9
  • Мнения: 1 520
Детските влогове са защитени. Можете по всяко време да откриете влог на детето си, но ако откриете, ще имате право само да внасяте пари, не и да се разпореждате с този влог т.е. нямате право да теглите. Само по изключение и ако важни обстоятелства налагат това, родителите могат да теглят пари от влога на детето си. И само с разрешение на Районния съд, иначе е невъзможно. А ако съдът не даде разрешение, само детето има право да тегли от парите си след навършване на пълнолетие.

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 18:17 от krem-karamel

# 10
  • Мнения: 765
Аз бях до Пощенска банка миналата седмица и питах за условията там. Обясниха ми, че мога да направя влог на 2-годишната ми дъщеря, но ако реша да го закрия ще трябва да имам разрешение от съда  Shocked , защото тя била много малка. Ако недай боже се случи нещо и тези пари ми потрябват процедурата по закриване била доста тромава.В общи линии ми наговориха много сложни и далечни от мен неща и се отказах. В крайна сметка ще и направя , но и аз не знам още къде.

# 11
  • Мнения: 274
Детския влог е голяма тъпотия...най-вероятно детето ти след време със събраните пари ще може да си купи едни обувки, но щом сте решили, ето тук може да направиш сравнение между условията на банките:

http://www.moitepari.bg/depoziti-investicii-fondove.aspx

# 12
  • Мнения: 13
Детския влог е голяма тъпотия...най-вероятно детето ти след време със събраните пари ще може да си купи едни обувки...
Съвсем вярно. Ние направихме застраховка на Лили.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Mоето има влог в една мнооого стара и известна банка.Сумата е порядъчна но лихвата е пълна скръб. За да я предоговоря, трябва да внеса още. И пак остава мизерна лихвата.Последният път когато проверих сметката,начислената лихва за последната година беше 9 евро./ бедното дете, ще забогатее след около 1000 години/. Още ме е яд на как сглупих навремето.Мисля това лято да се преборя с институциите и да ги изтегля  Praynig И повече никога такава грешка  Naughty

# 14
  • Мнения: 2 587
Детския влог е голяма тъпотия...най-вероятно детето ти след време със събраните пари ще може да си купи едни обувки, но щом сте решили, ето тук може да направиш сравнение между условията на банките:



Ами не сме решили,а и по принцип искам да мога да ги изтегля,затова май ще отпадне идеята за детски влог.Ако не измисля друго ще ги вкарам в една дебитна карта.
Благодаря на всички за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт