захранването на моя син започна да става проблемно

  • 818
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте!
Бих искала да се посъветвам с Вас, че захранването на моя син започна да става проблемно.
Започнахме с пюре от моркови на Хип когато беше на 5 месеца и половина. Започнахме с една лъжичка и увеличавахме с по една всеки ден до 7-я , когато получи обрив по ръчичките и крачетата. Спряхме. Пи Фенистил една седмица. След като обрива мина въведохме тиквено пюре на Хип, а след няколко дни и тиква с карофи. Така 8 дни. През това време обрив не се получи, акаше повече, понякога по-рядко и газовете му се увеличиха. Като цяло, обаче, мисля, че го прие добре. На 9-я ден му дадох 8 лъжички пюре от тиква и картофи и 1 лъжичка пюре от ябълка без захар на Овко.( Мислех да въвеждам храни , без да съм заместила хранене) На 10-я смесих от пюрето на Овко с пюре от тиква и ябълки на Хип(увеличих количеството на ябълка) -5 лъжички. Същата нощ (снощи) видях, че има червени петънца, пъпчици по крачетата. Днес смятам да не му давам нищо.
Видях в съдържанието на пюрето на Овко, че се съдържа минимално количество царевично брашно. Та сега не знам дали е от ябълката или от царевичното нишесте. Мисля до края на седмицата да продължа да давам пюре от тиква и картофи, апосле какво да правя, не знам. Много се обърках вече.

Допълнителна информация:

1. Възраст на бебето - 6м. и половина
2. Тегло при раждането, най-ниско тегло след раждане (за бебета под 2 месеца), наддаване по месеци - 2700 -раждане ; 1 м. - 4550; 2 м. - 5500; 3м. и половина - 6500, 4 м. и половина - 7100
3. Как е организирано кърменето на бебето:

на поискване се храни ; понякога предлагам само една гърда, понякога две гърди ;
средно суче на 2.50 часа, кърмя го нощем
бебето биберон-залъгалка детето ми не иска да използва; бебето не пие сокове, не желае вода , допълнително; пишка добре и ака по 3-4 пъти дневно, обикновено

# 1
  • Мнения: 5 760
Спрете всички нови храни поне 5 дни.
Принцип в захранването е -внася се постепенно един вид нова храна, храни се бебето с нея поне 5-6 дни с цялото количество за възрастта и едва тогава се внася отново нещо ново.
Така както сте започнали не може да се разбере причината за обрива.

Общи условия

Активация на акаунт