Сирене, извара ...

  • 624
  • 5
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Предполагам, че при захранването е подходящо да се даде по-напред изварата.
Каква извара дадохте вие - като вид, че то има всякакви извари в магазина...
А като марка?

И какво сирене е добре да се купува, според вас, имам предвид да е възможно най-чисто и без консервански истории ...

И в този ред на мисли, какво мляко си купувате - коя марка кисело мляко е без консерванти?

# 1
  • София
  • Мнения: 932
Дъщеря ми е на 8 месеца сега и вчера й купих пюре на ХИПП- праскова и кайсия с извара, за първи път, но още се чудя да й го дам ли или не. Търсех информация по въпроса, но не намерих нищо конкретно в гугъл, от кога е правилно да се дава.
Та и аз ще следя темата Simple Smile
Иначе на тази възраст не бих й дала извара от магазина, каквато и марка да е, не че съм 100% сигурна че това, което пише на бурканчето с пюрето е 100% истина  Rolling Eyes. Ма то все нещо трябва да ядът децата.

# 2
  • Мнения: 1 449

Изварата по принцип е подходящ, но спорен продукт за захранване - по няколко причини.
Извара от пюре е приемлив вариант.

Био сирене е разумен избор, от опит.

 
 

# 3
  • Мнения: 502
От два дни му правя попара със сухарче и обикновено краве сирене,добре обезсолено.Слагам и малко масло,харесва му,хапва си.Извара не съм давала,трябва да е обезсолена и да не е обезмаслена,според мен. Laughing

# 4
  • Мнения: 529
И аз не бих се доверила на изварата по магазините, затова миналата седмица му дадох плодово пюре с извара - ябълка, банан и извара и той си умря от кеф. Страшно много му хареса, та цяла седмица яде пюрета с извара в различни комбинации на плодовете.
Вчера му дадох сирене за пръв път / Маджаров взех, краве, изкиснах 24 часа/, хареса му.
Сега се чудя всеки ден ли да му давам сирене, да редувам ли с изварата.. newsm78 ? Кърмим се три пъти през деня и през нощта колкото си реши.

# 5
  • Мнения: 5 401
Изварата е с ниско съдържание на калций и е нискомаслена, което я прави неподходяща за чест прием при деца под 2 год. или за заместване на сирене. Ако предлагаш чат-пат - ОК, но не и за сметка на сиренето!  Peace

Иначе млечните продукти въведох след 1г., а специално изварата - съвсем наскоро купих обезсолена и направих за Каби банички със спанак.

Четох в нета за кашкавалена извара, която е подходяща за малки деца, но не зная къде се продава.

Кисело мляко - Елена 2%..

Общи условия

Активация на акаунт