дайте ми съвет за отвратителната ми кожа?

  • 757
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Нямам пъпки и бръчки,но имам пори с най-различна неправилна форма.Въпросът ми е може ли с козметичин крем да се постигне изравняване,заглаждане на кожата,ако да, конкретно на коя марка?Опитвам се с пудра и фон дьо тен да постигна нещо,но не мога или не съм купила подходящите или незнам как точно да ги използвам,в смисъл,че и най-малкото количество се забелязва на дневна светлина.Ако може да ме насочите какво точно да използвам-пудра или фон дьо тен или и двете, кои марки и как да ги поставям?А иначе кожата ми е нормална,само носът ми е мазен.
Блогодаря предварително за отговорите!

# 1
Здравей,
Аз също имам проблем с порите, но моята кожа е по-скоро мазна. Пробвала съм какво ли не, но честно да призная досега не съм открила козметика,която напълно да реши проблема. При мен единственото решение е да се старая да поддържам порите си чисти. По принцип съм привърженик на почистване на лицето с гел и вода, а не тоалетно мляко. И задължително два пъти в седмица почистваща маска. Ти казваш, че си с нормална кожа, значи и един път в седмица може да е достатъчно. А самата маска, която правя си я смесвам сама, чрез опитване съм разбрала какви продукти да включа, и какви да махна. Та значи смесвам следните съставки:
1 или 2 ч.л. хума (предпочитам бялата хума на "Талодерма" - струва по-малко от 2 лева кутията.
1 таблетка смесени витамини, стрити на прах ( до скоро слагах "Центрум", просто такива  имах под ръка.
1 или 2 таблетки бирена мая.
Всичко се разбърква на каша с отвара от билки (разбирай билков чай).

Намазваш лицето и стоиш докато изсъхне. След което отмиваш с памуче, напоено с топла вода. При мен поне върши работа и ми позакрива порите и прави кожата по-гладка. Само че след това задължително се намажи с крем за лице.

А относно фон дьо тен, на мен лично ми допада на "Буржоа" , казва се "10 hour sleep effect"  с витамин Е, F и В5. Нанасям го с пръсти. АКо не се получава добре с пръсти, опитай с влажна гъбичка. Може би по-скоро проблема е, че трудно се уцелва цвят, който да пасне абсолютно точно на цвета на лицето и кожата. Можеш да опиташ и фон дьо тена на "Lumene" - казва се "Mix it Up".  Оцветяващата субстанция се смесва с овлажнител, така че можеш сама да регулираш цвета, който да нанесеш на лицето си.

Надявам се да съм била полезна. До скоро!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз от скоро ползвам серума Pore minimizer Клиник и виждам посвиване на порите, но само когато съм с нанесен продукт. Иначе тествах и си поръчах от Ягодка ФДТ на Клиник с минимизиращ порите ефект. Държа да отбележа, че по-добър не съм срещала. Иначе почиствам лицето си с кална маска и много съм доволна.

# 3
  • Мнения: 526
Отиди на козметик и ще ти направят процедура с д"арсонвал. В домашни условия трудно се постигяа ефекта, особено ако са ти силно отворени порите. С крем същата работа-ще има ефект (малък), докато ползваш крема, посла се връща в начална позиция.

# 4
  • Мнения: 410
Смятам, че проблемните кожи изискват третиране от специалист дерматолог/козметик.
Аз съм с проблемна кожа, на вс. отгоре + себорея, която стопира варианта за микродермабразио, но през пролетната отпуска ще си позволя визита при козметик, за да поощрим някак тая проклета кожа на лицето ми.

Каква е тази процедура с 'д"арсонвал'?

Усмивчица, жива да си! Никога не съм се сещала, че бирената мая може да се нанася директно в-у кожа (аз все я избягвам пер орално, заради риск от напълняване).

# 5
  • Мнения: 526
Каква е тази процедура с 'д"арсонвал'?

Това е апарат, който пуска много лек ток и масажирайки с  него по лицето, мускулите се свиват, кожата се успокоява, порите се свиват и кожата става по-свежа.

# 6
  • Мнения: 743
Да споделя моето мнение за д'арсонвал. Ходих близо месец всеки ден. Еми честно да си кажа ефекта не го забелязах. Предполагам, че всяка кожа е различна и преценката и консултацията с козметик са задължителни. Вярно има различни начини за заличаване временно на проблема с ФДТ или други мазила, но е краткотрайно. Аз също съм с такъв проблем и много трудно се справям. Ще следя темата.

# 7
  • Мнения: 289
Аз също имам подобен проблем с порите, но съм с мазна кожа. Пробвала съм какво ли не, но досега като че ли най-добър ефект имат следните неща:
1/ пилинг при специалист (аз правя билков) - кожата се заглажда, отделя се по-малко себум, т.е. по-малко запушване на порите, след няколко процедури самите пори се свиват.
2/ Total Turnaround на Cliniqiue - това за мен е много добър продукт, който значително подобрява общото състояние на кожатa.
3/ Напоследък открих 2 много добри продукта на DDF, които поне при мен видимо свиват порите (по същество, не само оптически като Минимайзера на Клиник) и имат ефект, сходен с този на пилинга, описан по-горе - една стахотна маска за проблемна кожа   http://oth.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=66843&goChar=D и гликолов тоник http://web2.sasa.com/SasaWeb/eng/product/viewProductDetail.jspa? … emno=102664204001.

Моят опит също показва, че д'арсонвал няма ефект - вероятно при по-малки пори върши работа, но при мен - никаква Sad

Общи условия

Активация на акаунт