Моля за съвет -алкохол и забременяване

  • 10 888
  • 26
  •   1
Отговори
Погрешно сложих темата  там където не и е мястото
Здравейте бих искала  да дадете съвет по един проблем.

Най- добрата ми приятелка е решила   да има дете и спря цигарите преди около 6-7 месеца. Дотук добре , но  нощния живот продължава като  преди - т.е алкохол под формата  на концентрати или 2-3 чапи вино вечер. Посъветвах я  да спре  и алкохола    и да се опита да изчисти организма си от  него 2-3 месеца преди да зачене.  Препоръчах и  да вземе деноксинал  за да се изчисти. Тъй като не съм мн запозната, някой тук може ли да напише колко време  е  нужно  на организма за да се прочисти и  да  забременее нормално ( т.е.  колко време трябва да мине  от спирането употребата на алкохол до зачеването на бебче). Като начало я  посъветвах да взема фолиева киселина. Очакваме  вашите съвети,  тъй като според мен  тя гледа мн несериозно на това и не осъзнава рисковете. Благодаря ви предварително.
 
 
 

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 09:32 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 27 524
Няма проблем и принципно не е нужно да спира всичко преди да забременее. Желателно е, но не задължително. Много голям процент от нас са забременели пушейки и пиейки, дори продължавайки, докато разберем, т.е. на месец вече. Спокойно,  Peace

# 2
Моят съвет е да оставиш жената на спокойствие. Като забременях се падна дивия новогодишен купон, на който освен че си се понапих, се наподскачах на дансинга, на следващият ден имах контракции, по което разбрах, че съм бременна - това още преди да си направя тест, тъй като всичките се правят след някакво закъснение на месечния цикъл. Детето си се роди живо и здраво, всичко е наред.
Като забременее, тогава да гледа да спре пиенето, не мисля че 2-3 чаши вино са трудни за спиране. При самото забременяване настъпва промяна в целия организъм, може бремеността да и помогне да се справи по-лесно.

# 3
ето тук не можем да се разберем с нея. дали е нормално всяка вечер да се пият  2-3  чаши вино,( или повече от 100 гр концентрат) според мен става система.
Та  аз освен  най-добра приятелка съм и кума на младото семейство и бъдеща кръстница на  бебчето. Ако трябва да сън докрай искрена    я чувствам по- близка и от сестра.
А може и аз да   прекалявам , затова търся и съвет тук.
Злоупотребата с алкохол е ли е проблем  преди забременяване? (  не говорим по време на бременност - тогава- изключено!!!)

# 4
  • Мнения: 27 524
Не е проблем, според мен. И я остави, всеки решава сам за себе си. Няма смисъл да натякваш и да бъдеш като една мърмореща бабка за нея.  Grinning

# 5
Не мисля, че 2-3 чаши вино или 100 гр концентрат е злоупотреба. Ако са и двете на вечер, тогава ще е злоупотреба.

# 6
С  риск да стана мърмореща бабка  Блонди, аз лично мисля че 3 чашки вино са много на вечер, когато  човек е решил да  става родител. Не мислиш ли?

# 7
  • Мнения: 1 029
С  риск да стана мърмореща бабка  Блонди, аз лично мисля че 3 чашки вино са много на вечер, когато  човек е решил да  става родител. Не мислиш ли?

чакай, тя е решила, но не е станала.Моля не така с този стерилен начин на живот, сложи й противогаз, че и въздуха нещо не е ок напоследък.Стига с тия глупости.Аз по време на бременността си пийвах по 1-2 чаши вино и не съм умряла.
А и щом си решила да питаш нещо тук и след като видя, че всички сме на различно от твоето мнение поне го приеми и толкоз.


пп-поздрави бъдещата майка и й предай, че щом е решила да става майка трябва да спре да пие вода, защото е варовита, да се храни изобщо, защото храната е бъкана с отрови, за дишането се разбрахме вече...
и сериозно вече- пожелай й успех Hug

# 8
  • Мнения: 619
2-3 чаши вино и особено концентратите са абсолютно противопоказни! Детето може да се роди нормално и привидно да няма проблеми, но после да се появят алергии и различни здравословни проблеми! Добре е да се изчисти организма, но не с медикаменти!

# 9
  • София
  • Мнения: 492
За мен пушенето и пиенето по време на бременност е проява на крайна безотговорност по отношение на собственото ти дете!!!  #2gunfire  Мое мнение...
п.п. А това пък с нощния живот .....без коментар

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 19:18 от kamelita

# 10
newsm78
Доколкото разбрах обектът на нашите съждения още не е в стадий "бременност"...

# 11
  • Мнения: 46 436
Не се меси в чуждите работи  Peace

Аз забременях през месец пълен с купони, алкохол и цигари, много се притеснявах, но докторът ми ме успокои, че щом по време на бременността съм спазвала здравословен начин на живот, няма страшно.

Детето ми се роди 3.600 кг. и 52 см., напълно износено, 3 дни след термин.

# 12
  • Мнения: 1 029
newsm78
Доколкото разбрах обектът на нашите съждения още не е в стадий "бременност"...

именно!И това, че въпросната приятелката е решила да забременява някой ден , далеч не означава, че трябва коренно да променя начина си на живот.Да, пушенето и пиенето- ясно, но пък и "употреба" и "злоупотреба" са различни термини.чаша или две хубаво вино- мисля, че не е проблем.По- голям проблем ще е ако една бременна жени седи по цял ден вкъщи , пазейки се от бацили, вируси и тн и озонирайки си 5 пъти дневно въздуха.Ето това не е добре Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 492
newsm78
Доколкото разбрах обектът на нашите съждения още не е в стадий "бременност"...
Да, така е... явно не съм разбрала  Embarassed и все пак темата е озаглавена "алкохол И бременност"  Wink
А що се отнася до обекта на нашите съждения - според мен трябва малко да понамали темпото с винцето..., щом е решила да става родител. Не казвам, че трябва да отиде в манастир...

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 19:36 от kamelita

# 14
  • Мнения: 25 447
Има медицински изследвания за въздействието на различни вещества и техните количества  върху плода на бременната жена (алкохол, цигари, наркотици...) - намерете, четете...
Иначе всеки може да си почеше езика както иска, лошо няма. Само не вменявайте вина на хората, които не споделят вашите възгледи.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт