Ear Tube Surgery (Операция за поставяне тръбички в ушите)?

  • 2 524
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 650
Здравейте,
Предстои ми операция на детето за поставяне на тръбички в ушите. Разбрах че това е доста разпространен метод в САЩ и се прилага от 30+ години. Никога не бях чувала за това преди и ми стана интересно дали е масова практика в Европа. Ако има родители минали през същата операция бих прочела с удоволствие тяхното мнение. Специално ме интересува мнение на родители в западна европа и САЩ.
Благодаря.

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 01:01 от SG1

# 1
  • Мнения: 393
Преди 12 години поставиха тръбички на дъщеря ми..... в България. Този метод наистина се използва от много години. Ако се интересуваш, мога да ти пиша на лични какво представлява, при какви случаи се препоръчва и какъв ефект има.

# 2
  • Мнения: 1 630
Здравей,
И тук е много разпространено.
Сина ми имаше като беше на 7-8г
Операцията е лека. Не другия ден си беше на училище.
Единствено след това трябва да се пази да не влиза вода в ушите.

Операцията определено му помогна. Събираше се вода в средното ухо и слуха беше силно намалял   
Питай, ако има нещо конкретно.

# 3
Благодаря за отговорите! Аз нямах съмнение за операцията или дали ще е ефективна. Просто исках реални хора направили да пишат реално как е всичко и най вече в Европа. И понеже никога не бях чувала за тази операция и ми стана интересно дали в Европа е така разпространена. В САЩ след 5 ушни инфекции обикновено се препоръчва.  Много от моите колеги са го правили на децата си и даже внуците си и за тях беше нещо естествено, но на мен ми трябваше време да възприема и преценя ситуацията.  Днес минахме за 10 мин, поне така на мен ми се стори и дано оттук нататък да "пием" образно казано повече сок отколкото антибиотик, защото досега беше обратното Sad

# 4
  • Мнения: 7 091
Не знам дали си чела за нашите премеждия, писала съм и преди в чужбинския за това, аз съм категорично против тази операция.Когато ни я препоръчаха ( много кратно)четох страшно много по въпроса, за мен това е излишна, опасна и често неуспешна операция, която се "предписва" с лека ръка. Отказахме я, оправихме си детето по друг начин и да чукам на дърво не сме имали повече проблеми. Ако искаш, пиши ми на лични.

# 5
  • Мнения: 1 363
Tandoori, спомням си дългия ти пост на времето.
Дали случайно нямаш линк към него? Ако те затруднява, моля те не се притеснявай, ще го потърся при малко повечко време.

Нас не са ни насочили на там - тръбичките се казват громитс, ако не се лъжа, но сме в процес на изследвания, тестове. Ето вече три месеца- бавна е системата, ходим по изследвания, не са ни ги препоръчали с лека ръка. Но е факт, че детето има задръстване в средното ухо или там някъде, което намалява слуха му в дясното ухо. Това от тестовето го разбрахме. Детето няма проблеми със слуха в нормална ситуация. 

Всичко тръгна от леко неясния му говор.

# 6
  • Мнения: 7 091
Мира, на Калин му бяха абсолютно хоризонтални тимпанограмите и на двете уши, освен това беше стигнал до положение, в което наистина не чуваше и ни плашеха, че може да си загуби слуха окончателно, ако не му сложим тръбички.
Периодично ни карат да правим изследвания на слуха, точно преди 1 седмица правихме пак контролна тимпанограма, всичко е ОК.
Моят съвет е, не приемайте всичко за чиста монета, което ви казват лекарите. Поинтересувайте се много задълбочено, преди да се решите на тази стъпка, защото веднъж сложите ли ги, няма връщане назад.
За мен лично рискът е неоправдано висок. Според статистики дето бях чела на времето ( не пазя линковете, но ако пуснеш търсене в Гугъл ще излязат доста неща за усложнения и процент неуспеваемост) около 40-60% от операциите за слагане на тръбички в ушите са неуспешни ( в смисъл не, че не могат да ги сложат, а нямат ефект), много голям процент ( не си спомням сега какъв) се налага повторно да се сложат, процента на усложнения беше също не малък.
Това е умишлено пробиване на тъпанчето на ухото на детето все пак, не е толкова безобидно, колкото го представят. За мен тази процедура е малко като секциото- представят го като " рутинна" операция ( не знам , на мен тези две неща са ми взаимно изключващи се), вярно, че в определени случаи има полза, но процента на " просто така е по-лесно" е много по-голям, а ползата много съмнителна.
Не искам да навивам никой да се отказва от такава операция, а просто да си помисли добре, преди да се вземе такова решение.
Ако имаш желание, прати ми на лични какви изследвания ви правиха точно и какво ви казаха.  Peace

Темите, които пусках преди са тези:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50906
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68070.0;all

Общи условия

Активация на акаунт