Как да помогна на дъщеря ми? Моля за съвет!

  • 2 500
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте. Моля ви за съвети и предложения относно следния проблем: Дъщеря ми е 21-годишна. Живее в България сама. И двамата родители не сме там. От известно време има проблем, които започва ужасно да ме притеснява, а личната лекарка според мен не може да й окаже компетентно съдействие. Проблема е следния: дъщеря ми наддава ужасно бързо килограми. Мисля че за няколко месеца е качила около 10-15 кг, като последните седмица-две теглото й се увеличава с по 2 кг на седмица. Миналата зима пи противозачатъчни за срок от 3 месеца тъй като й се цикълът й стана нередовен. След спирането на противозачатъчните цикълът пак не е редовен. Килограмите е започнала да ги наддава 2 до 3 м. след спиране на тези хапчета. Не знам дали двете неща са свързани. По информация намерена в интернет разбрах, че една от причините може да е повишен пролактин. Личната лекарка ще търси гинеколог ,който можел да й пусне това изследване.
Какви други може да бъдат причините за това напълняване? Към какъв друг лекар бих могла да я насоча? Моля за предложения, защото личната лекарка се води само по това, което аз съм казала на детето да й каже. Трябва ли да настоявам за изследвания за диабет, за щитовидна жлеза и т.н?
Предварително благодаря на всички отзовали се.

# 1
  • Мнения: 128
Ендокринолог. Може да е проблем с жлезите с вътрешна секреция, както сте предположили- диабет например.

# 2
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
И аз мисля ,че трябва консултация с ендокринолог. Не  е задължително да е диабет,но е възможно да има проблем с кр.захар или нещо друго. Не може да няма причина за бързото напълняване.
Незнам дали си чела тази тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240948.0

# 3
  • Мнения: 2 757
Може и щитовидна жлеза да е

# 4
  • varna
  • Мнения: 404
според мен ще е добре да се консултира с гинеколог и ендокринолог,да се пуснат хормонални изследвания

# 5
  • Мнения: X
да се консултира с гинеколог-ендокринолог. преоръчвам искренно доктор георги коларов.по добър от него няма по тези хормонални проблеми.просто няма да съжалявате ако го посетите.успех.пиши на рични да ви дам координатите му.

# 6
  • Мнения: 2 757
Привет! Пиша от акаунта на НикиФин, но не съм Ники, а нейна приятелка. Погледнах темата ти и  ми се струва, че мога да помогна. Против затлъстяване световно известната специалистка по билките Мария Требен препоръчва запарка от цариче. Царичето се продава в аптеките сушено и струва по-малко от лев. Пакетът стига за около 10 дни. Може да се пие сутрин и вечер на гладно, по една чаша, без никакви подсладители. Изпробвала съм рецептата лично 2-3 пъти, наистина отслабнах. Диета не е нужна. Само малко повече двигателна активност и балансирано хранене, разбира се. Но трябва да се постоянства месец-два.

Важно - много бременни имат хемороиди. Случайно открих, че запарка от равни части цариче и лайка сутрин на гладно ги лекуват напълно или много облекчават положението. Може да се прави и промивка. Казвам го, защото не ми се пуска тема специално за това.

И още нещо - хормоналните противозачатъчни са канцерогени клас А. След използването им организмът не може да се съвземе с години. Поне това сочат последните изследвания в Дания. Помислете дали да ги ползвате.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 423
Както са ти казали прати я на гинеколог и ендокринолог да видят тези хормони какви ги вършат. Преди години една приятелка беше пила Оргаметрил, пак хормони,макар й не противозачатъчни. Пи ги три месеца и нищо и нямаше- слаба като фиданка. Като ги спря хвръкна от 50 на 60 килограма за 2 месеца!!! Ужасно беше! Тя се нормализира от самосебе си за половин година след това, но във вашия случай трябва да се види с горе посочените лекари. Успех! Ако кажеш и в кой град е може да препоръчаме ендокринолог или гинеколог, за да иде при някой "изпитан", а не при някой самозванец!

# 8
  • Мнения: 22
Благодаря на всички  отзовали се  bouquet От Плевен сме и след получените от вас отзиви се спирам на д-р Беатриче Панчева, която е еднокринолог. Надявам съм  направила правилния избор.
поздрави на всички

# 9
# 10
  • Мнения: 194
Виждам,че сте от Плевен,Аз съммного доволна от доц.Конова,в нейната клиника по репродуктивна медицина има много добри специалисти и там си правих изследвания на щитовидната жлеза и имунната система,дано откриете причината,не се отказвайте!Дано всичко да се оправи  bouquet

# 11
аз имам същия проблем като дъщеря ви и се оказа че имам проблем със щитовидната жлеза. отидете на ендокринолог да и изследват хормоните и да се разбере. след като и назначат правилното лечение ще почне да сваля килограмите като мен.


Но сега пък разбрах че съм бременна така че пак ще качвам не ми е писано да съм слаба Simple Smile))

# 12
  • Мнения: 72
Ендокринолог  Peace

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Обикновено по този начин се напълнява при хормонални проблеми / проблеми на жлезите с вътрешна секреция /, а с тяхното проследяване се занимават ендокринолозите.  Правила съм изследване на нивата на пролактин. Преди около две години имах здравословни проблеми заради които изчетох доста информация за пролактина, но не помня да съм чела някъде, че  влияе върху телесното тегло. Дано да установите бързо на какво се дължи проблема и да го отстраните.

Общи условия

Активация на акаунт