Случка на детската площадка

  • 8 715
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
 Вчера с дъщеря ми бяхме на разходка. Седнахме на пейките в парка и тя започна да си играе. На съседната пейка, 2-3-метра от нас  жена около 40- години, с дете около 7 години. Виждала съм ги понякога, но не съм ги заговаряла. Вчера детето само дойде към дъщеря ми и я попита как се казва. Майка му дойде и го помоли да си тръгват. В този момент за първи път видях лицето на жената. Очите и подути от плач. Попитая я мога ли с нещо да и помогна. Жената седна и започна да говори през плач. "Откраднах, откраднах от магазина кашкавал и ме хванаха!" Гледам учудено и невярвам. Тя пак ме погледна и повтори: "Не съм получила още пари и нямах как да нахраня детето. Сама съм! Извинявайте!" Стана, хвана детето си за ръка и тръгнаха. Не можах да дойда на себе си половин час. Майката и детето бяха много чисто облекани и българи.

# 1
  • Мнения: 2 563
Аз бих предложила пари на жената, ако имам.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Много тъжно!  Sad
Не знам как бих реагирала в такава ситуация, много е деликатно.
Колко ли и е трудно на тази жена?!
Следващия път когато я видиш, може да я поразпиташ по- подробно и сигурно ще ти се изясни какъв вид помощ би била най- подходяща.

# 3
  • Мнения: 577
Много се натъжих. WearyПодкрепям Северина-попитай я.Ако има начин да помогнем.

# 4
  • Мнения: 2 131
Ужасно тъжно! Ако знаеш къде живее, не би ли могла да й помогнеш. Ако не с пари, поне с нещо за хапване, знам ли. Наистина моментът е деликатен, но пък в крайна сметка като става въпрос за детенцето...
Направо не искам да си представям  Cry Как се чувства тази жена, която няма какво да даде на детето си да яде?!?! Ама това само в България може да се случи. В цивилизованите държави поне има трапезарии за бедни, където поне за някой друг ден могат да се хранят.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 161
тази жена е много съмнителна, аз ако съм откраднала и ми е гузна съвестта че съм го направила, не бих го казала на никой и да се излагам.И като са я хванали как са я пуснали, ако не е имала пари да плати стоката в троен размер. А и не виждам причина да не  остави детето да се запознае и да си играят, то каква вина. Може наистина да го е направила заради детето си, но ме учудва поведението й, не постъпката.

# 6
  • Мнения: 485
Не знам какво да кажа...Аз може би бих и дала 10 лв , за да и помогна поне в момента. Лошото е че има много измамници на този свят и когато някой наистина се нуждае от помощ, ние се страхуваме да подадем ръка.Трудно е да осмислиш как да постъпиш в такава ситуация....гузно ти е ако не помогнеш...от друга страна се питаш дали няма да си поредното "канарче"....

# 7
  • Мнения: 12
След малко ще излизам до супера за покупки, ще се огледам около нас. У нас зимнина и компоти колкото искаме, няма кой да ги яде.

# 8
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Много ми стана мъчно  Cry, ако не е измамница /май предпочитам да е/, дано Господ й помогне, ние също може да й поможнем.
Поразпитай я пак ако я видиш  Thinking

# 9
  • Мнения: 234
Ако аз открадна/дори причината да е тази,че няма с какво да нахраня детето си/,не бих го споделила с никой,най-малкото с някой непознат.
На мен това ми се струва много съмнително поведение и ми прилича на вид просия.Дано не съм права,но живота ни е научил напоследък да сме мнителни във всичко.Това не е изключение и лично аз не бих й дала пари ей така с лека ръка,без да съм сигурна какъв точно е случая и без да я познавам.

# 10
  • Мнения: 2 723
Ако аз открадна/дори причината да е тази,че няма с какво да нахраня детето си/,не бих го споделила с никой,най-малкото с някой непознат.
На мен това ми се струва много съмнително поведение и ми прилича на вид просия.Дано не съм права,но живота ни е научил напоследък да сме мнителни във всичко.Това не е изключение и лично аз не бих й дала пари ей така с лека ръка,без да съм сигурна какъв точно е случая и без да я познавам.

Щото ако и дадеш 10 лева ще обеднееш ли?
Докато има хора, които разсъждават така ще има и хора, които умират от глад...
Верно е, че не можем да спасим света, но е адски тъпо да си затваряме очите, когато болката на този до теб е очеизвадна...
Не става въпрос за стотици левове, а за 10 - 20 лева.
Сигурно трябва да се проучи до 9-то коляно, мда...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Вярвам, че може да се случи, но пък да сподели такова нещо, не ми се вярва.
Бих и предложила храна, или да отидем да напазаруваме заедно.

# 12
  • Мнения: 106
и аз като никси. предпочитам да помогна на измамница, отколкото да не помогна на човек в нужда!  Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 1 161
аз не останах с впечатлението че е искала пари, така че не просия Naughty, има някои хора, които са с много странно поведение.

# 14
  • Мнения: 263
Настръхнах!
Много тъжно ми стана и на мен!
Горката женица! И аз мисля, че трябва, ако е възможно да се помага на такива хора.
Иначе момента е наистина деликатен и аз не зная дали бих успяла да реагирам правилно веднага, но следващият път като я видя бих се опитала да помогна (и веднага бих помогнала, стига да не се шашна твърде много и да не успея да отреагирам)! Sad
Дори и да е вид просия, ако е във възможностите ми ще дам пари! Не дай Боже един ден аз да попадна в такова положение! Направо не ми се мисли!

Общи условия

Активация на акаунт