Каква количка да избера?

  • 1 522
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 840
Моля мамите с опит да помагат при избора на количка. Малко съм раздвоена newsm78 От една страна съм готова да дам повечко пари за нещо по-качествено, но от друга не знам дали си заслужава и колко време ще ползвам дадената количка. Термина ми е средата на юли.
Спряла съм се на Chicco CT 0.2 (http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3971) заради столчето за кола, но ми се струва малко тежичка, а и не знам дали ми е необходим точно този вариант.
Другият ми фаворит е Peg Perego Pliko P3 Modular Sistem On Track (http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1022) защото има кош за новородено, столче за кола и става за всички сезони. Освен това всичко се монтира отделно на шасито, което не утежнява модела. А също гледам, че и Чиполино имат някакви нови 3 в 1 и се чудя дали някой има отзиви и за тях, че май доста тежат?

Иска да избера някаква по-функционална количка, която да ползвам хем за новородено, хем като поотрасне малко и да не се налага да купувам втора. За съжаление нямам никакъв опит, така че ще се радвам на всякакви съвети   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 650
е тук всички ще ти кажат че купуват втора, от типа 2 пръчки с 4 колела
разгледай като среден варянт Трипера на Giordani
цената му е между двете, но като конфигурация е като перегето, добра марка
723 лв или 728 беше

# 2
  • Мнения: 633
Пег Перего - ако ти се дават повече пари определено си заслужава. Ако не - вземи Чиполино. Чикото /този модел/ е тежко в сравнение с Пег Перето и доста по - малко функционално.
Това е моето мнение, нека и другите мами да споделят.
За пояснение - ползвам Пег Перего, модел Чентро, много съм доволна Peace

# 3
  • Мнения: 814
         Аз ти препоръчвам Peg Perego Pliko P3 Completo-лека, маневрена и стабилна количка Peace. Ние сме с такава(модел 2007) и съм много доволна от избора си Grinning

   

# 4
# 5
  • Мнения: 840
Ashanti дали знаеш каква е разликата между Peg Perego Pliko P3 Completo и Classico. А дали Completo става за новородено или задължително ще ми трябва и специален кош?   bouquet
Явно всички са на мнение, че не може да се изкара с една количка  Thinking

# 6
  • Мнения: 1 650
amarinova
че може може, въпроса е за удобство, като наи-зависи от това къде живееш и къде се разхождаш

# 7
  • Мнения: 116
Да споделя и моето мнение.
Не че не можеш да си изкараш с една количка, но първо ще ти омръзне, а пък и след като поотрасне дечко ще ти дойде тежичка и ще ти се иска възможно най-леката количка да вземеш. Аз поради тази причина си купих евтина зимна количка, която между другото е комбинирана, ама като лятна я ползвах точно 5 пъти. Като трябваше сама да си я сгъна, сложа в багажника и да я разгъна след това (да не говоря, че живея на 2-рия етаж без асансьор и се носи за всяка разходка) много бързо я смених с доста по-лека и сега съм много доволна. Така че решението си е изцяло твое, но и аз мислех, че с една ще изкарам.......
Леко бременеене и леко раждане  Hug

# 8
  • Мнения: 4 428
Ashanti дали знаеш каква е разликата между Peg Perego Pliko P3 Completo и Classico. А дали Completo става за новородено или задължително ще ми трябва и специален кош?   bouquet
Явно всички са на мнение, че не може да се изкара с една количка  Thinking

Комплето е с чувалче, Класико е без. Двете колички иначе са абсолютно еднакви. И двете имат напълно легнало положение, така че може да караш и без кош.

# 9
  • Мнения: 6 711
Не че не можеш да си изкараш с една количка, но първо ще ти омръзне, а пък и след като поотрасне дечко ще ти дойде тежичка и ще ти се иска възможно най-леката количка да вземеш.

И мен ме интересува точно това, защо почти винаги се купуват и други колички? Колко кг тежат "най-леките"? newsm78

# 10
  • Мнения: 814
Ashanti дали знаеш каква е разликата между Peg Perego Pliko P3 Completo и Classico. А дали Completo става за новородено или задължително ще ми трябва и специален кош?   bouquet
Явно всички са на мнение, че не може да се изкара с една количка  Thinking

Няма абсолютно никаква разлика, само че Classico е без чувалче и дъждобран. Количката става и за новородени бебчета- ако искаш погледни тук за да се увериш http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3472. Ние сме с нея от самото раждане и не сме ползвали кош за новородено

# 11
  • Мнения: 840
Благодаря на всички, който споделиха мнение и опит  Hug

Вече със сигурност съм се спряла на Peg Perego Pliko P3 Completo и се надявам наистина да е един сполучлив избор за мен самата, и за бебчето също  Peace

# 12
  • Мнения: 655
Ще бъде! Добър избор си направила.

# 13
  • Мнения: 6 438
Не че не можеш да си изкараш с една количка, но първо ще ти омръзне, а пък и след като поотрасне дечко ще ти дойде тежичка и ще ти се иска възможно най-леката количка да вземеш.

И мен ме интересува точно това, защо почти винаги се купуват и други колички? Колко кг тежат "най-леките"? newsm78
Защото първата ми беше комбинирана трикола-много маневрена,но и много тежка и обемна(и много удобна за малко бебе)!Проблемът е,че повечето колички,ставащи за новородени са такива.Сега,малкият като порасна,реших,че не е необходимо толкова голяма и си взех лятна. Peace

# 14
  • Мнения: 840
Последно да питам. Дали някой има Centro Completo 2007 на Peg Perego ( http://www.strollers.com/Peg-Perego-IPCE30NA34BP53RU46-PGR1190.html), защото нещо не я виждам никъде в колекцията 2008. Дали става за новородвно. Май съм решила да си взема количката от САЩ, ама така като не съм я видяла на живо малко се колебая. А и още нещо. Защо според вас в САЩ, в ниокй сайт не нямерих Pliko P3 във варианта с чувалче, а и чувалчето не го намерих да се продава отделно? bouquet

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 19:27 от amarinova

Общи условия

Активация на акаунт