И аз направих мастит.Помагайте

  • 1 439
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 462
...защото изобщо не си спомням как се пиеше лецитина.Когато се появяваха такива теми хвърлях по едно око и си мислех че на мен такова нещо не може да ми се случи.Сега лявата ми гърда е зачервена и цедя.Лошото е че нямам в момента зелеви листа.Дано до утре да не стана много зле но май ще ставам цяла нощ да цедя.Болките са зверски-особено при сукане а и човечето спи по цяла нощ и отказва да яде така че ще разчитам на помпата.В каква дозировка се пиеше лецитина и колко време може да се пие?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Емия, ужасно съжалявам, че ти се случва подобна гадост Sad
За съжаление не мога да ти помогна много защото досега не съм имала никакви проблеми от този род и аз като теб си мисля, че това няма да ми се случи и се чудя, как става при майки на които лактацията уж вече се регулирала.
Само да ти кажа, че ти стискам палци да се оправиш по-бързо и дано другите ти дадат адекватни съвети, че аз май само празни приказки написах Embarassed

# 2
  • Мнения: 8 462
Много ти благодаря за подкрепата!  love001 Само да изкарам тая нощ без да вдигам температура пък утре ще си взема лецитин.Правя горещи компреси и цедя-явно няма да се спи.

# 3
  • Мнения: 4 242
За жалост и аз не знам нищо за лецитина. Няма ли кой да отиде да ти купи тази вечер, а и зеле може да се намери в денонощен магазин.
 Милата, дано се оправиш бързо. Виж с търсачката няма ли да откриеш нещо по въпроса? Thinking

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
3,600-4,800 мг/ден. Вземи ампули по 1000 - 1200 мг. Има един български с ампули по 100 мг...помисли дали можеш да изпиеш 36-48 от тях.
Пиеш по 3-4 (т.е. 3,600 - 4,800 мг) първите дни, после постепенно намаляш дозата, бавничко. Като видиш, че нямаш проблеми вече, можеш да ги спреш, или пък не - те са добра хранителна добавка.
БТВ, мисля, че имаш запушване, все още не мастит. Компреси, зеле и другите подробности (Библиотеката) ще ти помогнат.
Успех!

# 5
  • Мнения: 8 462
Още снощи четох в библиотеката.Май наистина е запушване защото нямам температура.Слагам горещи комреси и мисля че помагат но при сукане умирам от болка а и имам едно голямо червено петно на гърдата.Интересното е че тая болка я имах от 1 седмица но петното изби едва сега.Благодаря ти Бу!Ще направя всичко което си описала!Дано да подейства.Много кофти ден беше вчера.Баткото пък ще го водим в Пирогов.Преди 2 дни си ударил ръката и сега го боли и е надута.Дано да не е счупване че е точно на китката.То като тръгнат гадостите една след друга... Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 7 106
emia, стискам палци бързо да се разминете със всички неприятности Praynig

Щом болката ти е отпреди седмица, явно си имала запушено каналче, което е започнало да се инфектира, защото се е задържало доста време там мляко. Ще мине, само трябва да си упорита с помпата и бебе да суче често от тази гърда.

# 7
  • София
  • Мнения: 625
emia и аз от три дни съм така! Преди месец едната гърда, сега другата! При мен заблелязах, че се получава от разраняването на зърната! Много ме хапе малката сладурка! Най-много ми помага честото сукане, въпреки че очите ми изскачат от болка!

# 8
  • Мнения: 397
Когато и аз имах подобен проблем отидох в аптеката и питах за лецитина - предложиха ми едно голямо шише, което струваше 20 лв. (полско или унгарско не си спомням) и аптекарката ми каза, че това било за хора с повишен холестерол и , че не била чувала да се пие за запушени канали, затова не го купих а отидах на лекар. Той ми предписа окситоцин ампули - по 2 капки във всяка ноздра 30 мин. преди кърмене - много помага - опитай. Със сигурност  по-евтено ще ти излезе Simple Smile
Иначе аз преди окситоцина се оправих като слагах по-често бебе на гърдата. Една сутрин се събудих без болка след като 3 пъти през ноща сука от нея и на сутринта беба повръщаше нещо кафеничкаво - представяш ли си каква гадост се е била събрала вътре - аз си изкарах акъла #Shocked
Но сега като усетя и лека болка капя окситоцин и мастита ми се разминава - той бил безвреден Thinking

# 9
  • Мнения: 1 547
ох, че гадно! с теб сме! бързо да се оправиш!
беба ще изпомпа и ще отпуши каналчето!

бързо възстановяване! Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 1 383
Имала съм запушени канали и се оправях по следния начин:
Смила се ленено семе с кафемелачка, смесва се с малко мляко или вода, захар, за да е лепкаво, да не е много рядко за да не тече. Прави се компрес с найлон под сутиена, държи се постоянно, като  се сваля при кърмене и евентуално се сменя. Бебето се кърми често. Дава резултат за около 1 ден, бебето като суче, "издърпва" запушеното, моето дори се задавяше малко и след това каналът се освобождаваше. Правила съм го няколко пъти и имаше резултат. Между другото в народната медицина лененото семе се използва за разсейване на доброкачествени тумори.

# 11
  • Мнения: 8 462
Благодаря за отговорите!Положението е малко по-добро...но само малко.Надявам се да се справя.Ще опитам всичко и зелеви листа и ленено семе.Лецитин вече пия.Купих си чешки-10лева.Добре поне че на баткото му няма нищо-днес ръката му беше по-добре и не сме го водили на лекар защото не го боли.Страхотни сте момичета! newsm51

# 12
  • Мнения: 7 837
Дано вси4ко се размине без проблеми.
И аз от сутринта съм с болки в едната гърда и то след четири месеца и половина безпроблемно кърмене  Sad
Преди малко ходих да си купувам Лецитин и се надявам да има ефект.

# 13
  • Мнения: 8 462
Много добре действа този лецитин да знаете!Още не съм съвсем добре но има голям напредък-вече нямам червенина макар че още ме боли когато бебата суче.Вече ще внимавам с тия запушвания. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт