Възпалена кожа/подсечено/

  • 2 032
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Имаме жесток проблем-подсечено  при сгънката на едното краче.Проблемът е в това че опитах всички средства, известни и не до там известни, да премахнем това чудо и нищо не помага/смрадлика,"бочко"."адвантан крем"."здраве"/
Казаха ми за едно лекарство "Пионктинин" -лилаво и много цапащо,но не знам дали мога да го слагам на бебе.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 356
Ние ползваме едно (ама съм му изхвърлила кутийката, не съм сигурна как се пише) Бебитам..Бебитан.. ли беше.. Цинкова паста, на тубичката всичко е на арабски, но е добро. Чувала съм, че най-добре действа да оставиш кожата да диша, имаше и подобна тема за подсичане наскоро, потърси по-назад.

# 2
  • Мнения: 5 140
Babytan е добро все още мажа Ния.Ежтино е 1,30 лв има го в аптеките.Пробвай и него.Дано се оправи бебчо.

# 3
I malkata be6e s mnogo kofti obriv-pediatarkata mi izpisa vaprosnoto lilavo mazilo-naistina mnogo capa,no pomogna sled tova mazah s drugo krem4e,no nai dobre se konsultirai s lekar-toi 6te predceni nai dobre kak da prote4e le4enieto...

# 4
  • Мнения: 1 645
При нас за подсичане единствено ни помогна AVENE Cicalfate.Невероятен крем - за 2-3 дни всичко се оправяше

Даниел  -  21.04.2004г.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 272
Цитат на: desidani
Имаме жесток проблем-подсечено  при сгънката на едното краче.Проблемът е в това че опитах всички средства, известни и не до там известни, да премахнем това чудо и нищо не помага/смрадлика,"бочко"."адвантан крем"."здраве"/
Казаха ми за едно лекарство "Пионктинин" -лилаво и много цапащо,но не знам дали мога да го слагам на бебе.


Мила незнам от колко време се мъчите с подсеченото и колко си прилагала посочените кремчета, но при нас помага. На всяко смяна на памперса изтривам внимателно и пак мажа. Незнам колко е голямо бебебто, но да не стои много дълбо с наакано дупе... при нас проблемите се получават при зачестяване на акането (милия хапва и дриска едновременно), затова сменям памперса 30-40 мин след хранене.

# 6
  • Мнения: 418
Ние се оправяме със лайка и сода и крема на Нивеа против подсичане.

# 7
  • Мнения: 280
В аптеките,в които приготвят лекарства могат да ти направят специално мазило при подсичане.Аптекарките,обикновено са запознати.Слагат и някакъв локален антибиотик,за да избегнат инфектиране.Така,че опитай и този вариант.

# 8
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ние имахме същия проблем. Просто кожата там е много суха. По4ни да мажеш с много мазан крем или направо със зехтин на гънката по 2-3 пъти на ден, след няколко дни ще си забравила
за проблема, но следи да не се изсушава кожата на това място.
Забравих, 4е ние ве4ер хубаво масажирахме кра4етата и по специално на гънките където се беше подсекъл и това мисля, 4е също помогна.

# 9
  • Мнения: 2 910
При нас много често се появава този проблем,с какво ли не съм я мазала от изброените по горе.След последната консултация с лекаря,купихме една пастичка-Певизон,която според мен има голям ефект.

# 10
Ами със сигурност не е от акането,защото ние акаме не толкова често Cry ,причината за подсичането е установена от педито само че средствата за лечение не ни помагат на този етап,но благодаря на всички за съветите.

# 11
  • Мнения: 144
Цитат на: Desem
Цитат на: desidani
Имаме жесток проблем-подсечено  при сгънката на едното краче.Проблемът е в това че опитах всички средства, известни и не до там известни, да премахнем това чудо и нищо не помага/смрадлика,"бочко"."адвантан крем"."здраве"/
Казаха ми за едно лекарство "Пионктинин" -лилаво и много цапащо,но не знам дали мога да го слагам на бебе.


Мила незнам от колко време се мъчите с подсеченото и колко си прилагала посочените кремчета, но при нас помага. На всяко смяна на памперса изтривам внимателно и пак мажа. Незнам колко е голямо бебебто, но да не стои много дълбо с наакано дупе... при нас проблемите се получават при зачестяване на акането (милия хапва и дриска едновременно), затова сменям памперса 30-40 мин след хранене.
ок

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
Пробвай с отвара от смрадлика. Добавя се към водата, с която къпеш бебето. Племенницата ми има много проблемна кожа и когато се подсече дупето й сестра ми опита какво ли не. Само това й помогна.

# 13
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Мазала съм и с лилаво и с червено,най доволна съм от Пантогел-прозрачен немазен гел.Но най важно е мястото да е сухо доколкото е възможно.

# 14
моята лекарката ми даде за силно подсечено-! туба Дефламол и пакет Султифациол(незнам дали го написах правилно) се смесват от аптекаря. Много ми помогна ,пробвах всичко беба се беше подсякла ужасно и много плачеше, но с това мина за 2 дни .

Общи условия

Активация на акаунт