невроза на памперса ?????????????

  • 841
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте мамчета, детенцето ми е на 2 г. и 5м. и няма запек, защото когато се изхожда, акото не е твърдо, а нормална консистенция. Проблема е че не иска да се изхожда, казва "Не давам", започва да плаче и докато не се изпусне мъките не спират.
Ходихме на лекар и от там ми казаха, че това е невроза на памперса, много късно сме почнали да го отучваме (на година и 6 месеца), това което ни изписаха е манитол и дуфалак. Това обаче не решава проблема. Моля, ако можете помогнете!

# 1
  • Мнения: 46 492
А в памперса ака ли спокойно?

Заради такива последствия отказах да "уча" детето си.
Оставих го да расте спокойно, без никакъв натиск за физиологичните нужди и когато узря, сама започна, от раз, като голям човек. Беше на 2г. и 8м.

# 2
  • Мнения: 1 347
Как ще е късно? Може би по-скоро още му е рано Simple Smile, щом не иска. Това, дето децата на тази възраст "не си дават акото" е описано в доста книжки. На различни места съм чела и, че много деца се плашат или им е мъчно, като видят как акото им изчезва в тоалетната чиния.В момента нямам време да ровя да прочета за по-конкретни идеи, но например, ако разбира, може да му се разкажат някакви забавни истории за акото и къде отива то. Или просто да се остави с памперса и след няколко месеца да се пробва пак. Знам, че много майки и лекари са за ранно махане на памперса, други - за "средно" (м/у 1 и 2 г.), но има и много, които защитават тезата, че най-лесно и бързо става между 2 и 3 г., когато разбира какво, къде и как трябва да направи. Вие ще си изберете кое най-много ви допада, но при всички случаи ви желая успех и минимум лоши емоции по повода!  Hug

# 3
  • Мнения: 984
стига глупости и отживелици, и двете ми деца свалиха памперса след 2 г. и то не с мъки, а просто тогава им дойде времето, научиха се да ходят в гърнето за 2 дни без истерии и насилие. Ако детето си ака в памперса не мъчи детето, а му сложи памперса и след време пробвай пак да го махнеш

# 4
  • Мнения: 673
 Я си му сложи памперса на детето! Как на 1,6 г. ще е късно !?!? Щом не става давай по старому и толкова.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 8 934
Последно детето на 1г и 6 м или е на 2г. и 6 м.......защото памперс се маха като го махнеш изцяло. Махнали сте го на 1г. 6 м. и то е продължило да иска да ака само в памперса?
Ако е така, го оставете да ака само в памперса, като през седмица-две, просто между другото предлагайте и гърне или тоалетна.....може да има "пробив" в един момент. В никакъв случай не настоявайте и не драматизирайте пред детето.

Общи условия

Активация на акаунт