Не се засища с твърда храна

  • 396
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 232
Почнах отдавна да го захранвам с разнообразна храна- каша на Милупа,супа,червена леща, картофи.Хапва с удоволствие и когато вече не иска, не му давам.Но, забелязвам,че от тази храна не може да се нахрани.След два,три часа почва да хленчи и да плаче.Давам му млякото ,изпива го и се успокоява.Оказва се ,че предпочита и се засища само с млякото.Нормално ли е това? Как да постъпя? Някой имал ли е такъв проблем?

# 1
  • Мнения: 46 430
София до към 1.5 г. беше така. Захраних прекалено рано (4 месец) и не беше готова, след изяждането на бурканчето си искаше и цялата доза мляко  Rolling Eyes след 6-тия месец нещата леко се нормализираха и започна както казваш, да започва рев след 2-3 часа.

Аз си го обяснявам, че все пак са си бебета (кърмачета) на тази възраст и колкото ида се опитваме да ги караме да ядат твърда храна като нас, те си искат млекцето  Laughing

Ако те притеснява количеството, давай по половин доза от храната и после мляко  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 249
След два,три часа почва да хленчи и да плаче.Давам му млякото ,изпива го и се успокоява.

А колко часа според теб трябва да има между храненията? 3 часа си е съвсем нормален интервал за огладняване на 8 месечно бебе. Дъщеря ми на 1 г. и 2 м. не издържа повече от 3,5 часа, много рядко 4 и то ако е заспала. Иначе си иска храна.

По-добре е да яде по-често в по-малки количества, отколкото 3 пъти на ден Peace

Това важи и за възрастните хора. В много съвременни диети се цели често хранене по малко, в най-добрия случай на 3 часа.

Но дори и да не се засища наистина от твърдата храна, давай му мляко спокойно. На мнение съм, че толкова малки деца, освен ако няма драстично вмешателство в храненето от страна на родителя, най-добре усещат и показват от какво имат нужда и колко често, както и в какво количество. Peace

Общи условия

Активация на акаунт