бронхит и тръгване на ясла

  • 1 127
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте, бяхме болни от бронхит и пихме антибиотик една седмица.сега вече сме добре да чукна на дърво, но всеоще има остатъчна кашлица.понеже от както ходи на ясла за пръв път боледува сериозно /т.е. освен хрема/ чудя кога да я пусна пак в яслата.понеже аз ходя на работа и не е добре да се отсъства много,но пък ако се налага ще стоя с детето.  доктора каза, да се гледаме още тази и следващата седмица, за да укрепне да не ни повтори.чакам вашите коментари и съвети

# 1
  • Мнения: 1 030
Добре е ако имаш възможност да не пускаш детето на ясла, ако не е напълно оздравяло. Друг е въпросът, че много родители си водят децата болни или неоздравели.

# 2
  • Мнения: 315
колкото по дълго време си я гледаш в къщи толкова по добре а и питай лекарят си за имуностимулатор

# 3
  • Мнения: X
да точно това е най-лошото когато пускат на ясла и градина болни деца и госпожите не ги спират.а уж предупраждават да не се водят болни ,сополиви деца.да чукна на дърво вече сме добре.

# 4
НИЕ СЪЩО бЯХмЕ с  бронхит и пихме антибиотик за първи път  дъщеря ми е на 6 г. това беше миналата седмица сега сме с кашлица и на мукосолван но не я пускам въпреки че се чуства много по добре и си мисля че откакто ходи на градина все по често боледува защото наистина и учителките но и родителите много често грешат с прекаленото си мислене за работата си и забравяме че най важно е зравето а после всичко останало друг е въпроса когато няма кои да гледа детето и  доктора не му се дава болничен #2gunfireуспешно оздравяване Praynig Hug Heart Eyes

# 5
  • Мнения: X
благодаря и на вас скорошно оздравяване.но наистина доктора дава 7 дена болничен и после отпуска или вие какво правите? колко дни може да вземеш с комисия?но за щастие аз нямам такъв проблем,но имам приятелка която пуска малчо на градина заради горното с болничните.вие кога ще тръгнете пак на градина?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Добре е една седмица да си я оставиш вкъщи. От АБ имунната система отслабва и е възможно отново да се разболеете.  Аз лично не съм си пускала детето след Аб веднага на градина и не съжалявам , че съм я задържала по 5 дни вкъщи за да се възстанови добре.

# 7
аз мисля и тази седмица да мине и другата живот и здраве ще сме на линия вече почти не кашлим но сме многотъжни че изтървахме на мама празника а много се подготвяхме Cry деня ще е слънчев пожелавам приятни разходки на всички които могат да излизат  bouquet  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 030
Радвам се, че има трезво мислещи и отговорни майки като вас! Защо не мислят всички така, колко по-малко проблеми ще има! Дъщеря ми е почти нонстоп със сополи, поради това, че в групата има деца, които явно са с бактерии в носа и гърлото, а родителите им не ги лекуват. Аз няколко пъти я водих на УНГ, посявки на секрети, антибиограма и след като се оправи - пак същото положение...Не мога нонстоп да тровя детето си с лекарства, заради безотговорността на другите.

# 9
  • Мнения: X
да това е така. и повечето деца, т.е. деца които се излекуват напълно пак се разболяват заради тези коите ходят със сополи и кашлица. а една кашлица при малки деца особено в яслите мисля,че не е безобидна.но те ги спират когато вече става късно и винаги се оправдават,че няма кой да им гледа децата.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Отдавна съм стигнала до извода, че децата ни страдат от безотговорността на родителите. Много са наистина тези, които ги пускат болни. Но не се ли промени начина на мислене никой не може да помогне с нищо. Дано трезвомислещите майки стават все повече за да са добре децата ни.

# 11
  • Мнения: 1 030
 Така е, за съжаление. Моя приятелка се оплаква, че не й давали болнични за детето, ако е само със сополи - ако дишането е чисто, няма Т newsm78

Общи условия

Активация на акаунт