Отговори
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте, започнах захранване бавно и постепенно, няма да бързам, но сега се сетих, че не знам какво количество всъщност трябва да достигна. Купих едно бурканче тиква от 125 мл., после ще взема ябълка, но колко плодово пюре трябва да изяде дете на 4 месеца - половин бурканче, на ден ли?, тоест по 1/4 сутрин и 1/4 следобед или 1/2 сутрин и толкова следобед????? И друго - ако сутрин давам нов плод, може ли в следобедното хранене да си дам старото вече захранено пюре и колко от него да дам - цялата доза за деня или само за следобяда??? Май много сложно си зададох въпроса, но нещо не мога да разбера нужните количества.

# 1
  • Мнения: 27 524
Пишеш, че няма закъде да бързаш, но описанието направо препускаш  Laughing
Пюре от единв ид ще даваш само веднъж на ден. Колкото иска бебето, толкова. Захранва се най-рано след 4-ти месец, най-добре след 6-ти. Бързаш  Peace Давай засега само веднъж дневно по няколко лъжички, после дохранвай с мялко, на този етап е предостатъчно.

# 2
  • Мнения: 4 447
Блонди ти го е написала много добре. И според мен бая си избързала.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 5 707
Добре е щом си почнала да даваш само по няколко лъжички за сега и да дохранваш с млекце,не бързай да замесрваш хранене Hug

# 4
  • Мнения: 610
Плодово пюре ядеше между храненията и то към 5тия мес.по 1но цяло бурканче.За сега даваш добе

# 5
  • Мнения: 413
Плодовото пюре се дава преди обяд между храненията, като междинна закуска, може да смесиш с АМ или кърма и така да заместиш хранене, иначе без АМ калориите му са малко

# 6
  • София
  • Мнения: 389
момичета, аз наистина не съм се разбързала, но просто исках да знам какво количество трябва да се достигне от едно плодово пюре 125 гр за един ден или 125 гр за два дни, а иначе знам че плодовото пюре не измества едно млечно хранене, а зеленчуковото.

# 7
  • Мнения: 176
Едно бурканче от 125гр го давах на три пъти.Сутрин и следобед по 40 гр и останалото на следващия ден.Малко като по порасне някъде към седмия месец може да му даваш по половин бурканче като десерт.Ние сме по големи и още не съм му давала цяло буркаче плодово.
Цитат
ако сутрин давам нов плод, може ли в следобедното хранене да си дам старото вече захранено пюре и колко от него да дам - цялата доза за деня или само за следобяда???
Разбира се, че можеш да  му дадеш от стария плод и както казах 40 мл не е необходимо да си наваксваш.Давай от новия плод колкото трябва за деня и дохранвай със стария.Макар че аз лично направо си давах цялата доза от новия плод,тя и без това не е голяма. Peace

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Тъй като не виждам кога да давам плодово пюре, започнах да го давам за десерт на обедното хранене, когато зел./месното пюре е било от 125гр, т.е. малко за засищане. Само един път до момента е изяждала наведнъж едно бурканче от 125гр плодово и то, защото месното пюре беше отвратително и й дадох само няколко лъжички. Аз започнах със захранването на 4.5м със зеленчуково пюре, плодовите след това. А, слагам и в кашите, но не по цяло бурканче.

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 15:03 от Гита Ог

# 9
  • Мнения: 623
а иначе знам че плодовото пюре не измества едно млечно хранене, а зеленчуковото.

Само зеленчуково пюре не е пълноценно хранене, необходимо е да съдържа и белтъци т.е. трябва да добавиш кърма,АМ или сирене ( сиренето на по-късен етап, като достигнеш съответните месеци ) Peace

Плодово пюре давах следобяд между храненията, като почнах с две лъжички и всеки ден увеличавах с по две докато стигна 125гр.( като преполових, започнах да давам и преди обяд ).Това захранване обаче започнах при навършени 4 месеца.Сега пак си изяждаме общо  по бурканче на ден - давам го като десерт- главно на втората и следобедната закуска, а пресни плодове - между храненията. Simple Smile

# 10
плодово пюре на 4 м се дава по 40 мл след следобедното хранене.Така ме посаветва педито и нямахме   проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт