Неудобна ли ни е количката?

  • 781
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Преди около месец купихме нова лятна количка на Чиполино, лека и удобна, но маи само за мен. Проблемът е в това че няма степенка за крачетата, която да се вдига и изравнява със седалката и така беба като заспи и и висят краката. Въпреки че съм виждала много подобни колички и висящи крачета мислите ли че има проблем? Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 2 479
Проблем според мен е силно казано,макар че съм чувала,че не било много хубаво да им висят краката на бебетата,дори когато са будни Thinking  - каза ми го една позната баба по повод на това,че аз пък нарочно пусках надолу степенката на малкия докато се вози.Е,не знам дали това е вярно или не,но за успокоение мога да ти кажа,че много модели колички,които имат степенки в един момент се оказват къси и на бебешоците краката пак  си им висят като легнат...а и тя не спи цял ден в количката,предполагам  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 755
Цитат на: Lia
...Проблемът е в това че няма степенка за крачетата, която да се вдига и изравнява със седалката и така беба като заспи и и висят краката....

Точно за това, аз все още съм с комбинираната количка Маг Ингланд-Принцес. Доста оглеждах леките, лятни колички, но нито една не е така удобна за детето, както споменатата вече. Явно лятните са предвидени преди всичко за удобство на майките. Ако детето е по-високо от 70 см., няма начин в легнало положение да не му висят краката, а нашето дете доста обича да си поспива на разходка. Ще купя лятна количка на някой следващ етап.

# 3
  • Мнения: 372
Ние изобщо не спи м навън а беба е вече към 80 сантиметра не се побираме така или иначе. За съжаление обаче не мога да мъкна огромната комбунирана количка на Cengaroo отвратително тежки са и въпреки че живеем на втория етаж ми е много трудно да излизам с нея.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Tonita
Цитат на: Lia
...Проблемът е в това че няма степенка за крачетата, която да се вдига и изравнява със седалката и така беба като заспи и и висят краката....

Точно за това, аз все още съм с комбинираната количка Маг Ингланд-Принцес.

И аз винаги съм се чудила как спят дечицата в тази поза. Явно не е кой знае какъв проблем, но когато купувах лятната количка за сина си, възможността крачетата да се вдигат хоризонтално, докато спи и да не висят от колената надолу, беше един от показателите при избора ми. Ако детенце спи прекалено дълго в тази поза и мислиш, че сънят му не е пълноценен, може би е добре да използваш другата количка още известно време  и едва, когато започне да спи по-рядко през деня /не зная колко е голямо бебето ти/ да се върнеш към летния вариант.

Общи условия

Активация на акаунт