моля за помощ - проблем с FSH

  • 2 150
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
здравейте момичета
пиша за първи път ,поради което малко се притеснявам    .
Моят проблем е FSH-хормона.Лекващ ми е д-р Валери Йорданов в болница ''Св.София''.
Нещо да ми кажете за него??Стойността на хормона ми беше 12,4 при реф.стойност 12,0.
Пих 3 месеца Диане-35,за да падне под,12,0 , но стойността му се покачи на 13,71.Какво става?На какво се дължи това?
Сега продължавам да пия Диане още 3 месеца.
Благодаря ви.

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 09:40 от Сънчи - Пънчи

# 1
  • Мнения: 160
Освен ФСХ други хормони изследвани ли са?  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 17
да.
всички останали са в нормални стойности

# 3
  • Мнения: 160
А стойността на ЛХ каква е?

# 4
  • Мнения: 17
на ЛХ-4,35
естрадиол-45,93
пролактин-7,89
тестостерон-0,13

# 5
  • Мнения: 160
Идея си няма каво може да е тези стойности на хормончетата. Изчакай други момичета да видят темичката и да се отзоват Simple Smile Вероятно ще ти е нужен добър ендокринолог (не зная твоя лекар какъв е). Желая ти успех  Hug

# 6
  • Мнения: 7 718
Високият ФСХ е признак за изчерпан яйчников резерв. Консултирай се с д-р Владимиров, той е специалист в тази област.

# 7
  • Мнения: 17
Благодаря ви много момичета  Laughing
За изчерпан яйчников резерв след каква вазраст могем да говорим?
Аз сам на почти 30г....Не е ли още рано да имам такъв проблем?
 

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
За съжаление няма възраст-може на 20,25,30,40 Cry

# 9
  • Мнения: 17
какво означава това,че изобщо нямя да мога имам деца или може да се направи нещо?
Какви изследвания да направя за да разбера?Възможно ли е ако си преживяал силен стрес ден преди хорм.изсл. да има такъв резултат?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Първо не се панирай,защото не е сигурно,че имаш намален резерв,а и да имаш,това не означава непременно,че не можеш да имаш детенце.И при мен имат подобно съмнение.Пусках изследванията Инхибин В и Антимюлеров хормон,но така и не разбрах в крайна сметка имам или нямам намален резерв.Консултирай се с д-р Владимиров!

# 11
  • Мнения: 7 718
Е, ФСХ е косвен показател. Не се знае, трябва преглед в началото на цикъла. Консултирай се с д-р Владимиров. Дори и да имаш намален яйчников резерв /няма възраст/ пак можеш да забременееш с помощ от лекар.

# 12
  • Мнения: 17
Много ви благодаря мили момичета  Wink
Цял следобед мислих за това,е надявам се да не е това ,но каквото стане-за сажаление не можем да избираме  Cry...каквото стане.
Каде мога да намеря д-р Владимиров?В София ли е?Тук дават ли се кординати?? newsm78

# 13
  • Мнения: 3 453
Ето линка на клиниката, в която работи д-р Владимиров:
www.ivf.bg
Успех!  Hug Всичко ще се оправи! Peace

# 14
  • Мнения: 17
Благогаря  Laughing
Надявам се  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт