Кърмене + зъбки

  • 653
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте мами. Имаме си вече едно зъбче. И въпроса ми е как да се справя с кърменето и хапането. Преди ме стискаше с венците и като му се скарам пускаше, но как ме ухапа днес  #Crazy Давайте съвети мами, как беше при вас и как се справихте с това. Много искам да продължа да кърмя, но ако все така ще ме хапе...  newsm45

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Помоли да ти преместят темата в кърмаческия Peace
Дъщеря ми никога не ме е хапала,но понеже преди време имаше такава тема та мамите там споделяха,че като ги ухапе детето махат гърдата и със сериозен глас казват,че боли-така няколко пъти и ще спре да хапе Peace
Желая ти успех!

# 2
  • Мнения: 252
То и аз се чудех къде точно да я пусна, ама реших че тук ще я видят повече майки който могат да помогнат. Благодяря. Пък нали там е за захранване та се колебаех дали е уместно да я пускам там

# 3
  • София
  • Мнения: 43 903
Пусния в кърмаческия, а и потърси има доста такива....
Не е приятно, знам, мен ме беше изпохапал до рани и кръв, една седмица, много болеше и едвам кърмих.

По мои наблюдения - това обикновенно става с първите 1-2 зъбчета, от интерес на детето.

В никакъв случай, не подскачай, не викай, не се карай...това ще значи че заниманието е интересно и ще продължи с опитите си.
Ако те захапе не дърпай, запуши му нослето, за ад поеме дъх ще си отвори устата... може да пробваш да пу предложиш гризалка да се нагризе и после да даваш гърда...
Или другия метод е да обясниш, че те боли и щом хапе гърда няма да има...и да отложиш кърменето с малко..5-10 мин, ако пак те ухапе - пак така за повече време.....странно е но разбират...
Моя много добре разбра и после мноогоо внимаваше кво прави....след тези 2 случки когато ме нахапа, повече несе е повтаряло...а го кърмих до година и 2 месеца.....

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 11:20 от Angel_Dust

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80240.0 ето една стетия...

и темата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=62822

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 11:30 от Angel_Dust

# 5
  • Мнения: 1 121
Първият път, когато ме ухапа казах "НЕ" и прибрах гърдата. Беше на 6 месеца. Той разбира се започна да протестира, оставих го да помрънка, дадох му пак да суче, пак ме ухапа, пак казах "НЕ" и пак прибрах гърдата. Май тогава разбра, че не трябва да хапе Laughing защото спря Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
Първият път, когато ме ухапа казах "НЕ" и прибрах гърдата. Беше на 6 месеца. Той разбира се започна да протестира, оставих го да помрънка, дадох му пак да суче, пак ме ухапа, пак казах "НЕ" и пак прибрах гърдата. Май тогава разбра, че не трябва да хапе Laughing защото спря Wink

По абсолютно същия начин и аз пресякох всякакви мераци за хапане.
Напоследък ми се случи един- два пъти да ме ухапе в просъница- стиска устата и не иска да пусне гърдата, но не чак толкова силно, че да ми направи рана.

# 7
  • Мнения: 134
В общи линии като гледам мамчетата схемата ни е сходна Simple Smile При първото ухапване много ме изненада, пък и ме заболя, та извиках и тя се изхили, но след това със смръщено лице й казах, че така ме боли и ако хапе няма да й давам да суче, прибрах цицата и дори излязох от стаята. Още докато й говорих се разстрои и обърна долната устна, а като излязох направо се разплака. Естествено веднага се върнах, нагушкахме се и си поиграхме, а след 10 минути и дадох пак да суче, но с предупреждение, и разбра диването Simple Smile След това още веднъж се е опитвала  лекичко да си гризне цица, но веднага й я прибрах и оттогава детето си знае интереса и не хапе. Успех и на теб!  Peace

# 8
  • Мнения: 1 098
Синът ми ме похапваше само в началото, когато израстнаха първите зъбчета, сега много рядко, само когато си играе. Според мен моето дете го правеше  докато се усети, че има нещо ново в устата си Laughing

# 9
  • Мнения: 1 117
Един два пъти ме е хапал , като му изникната първите две зъбчета. След това не Simple Smile

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Хапи ме рядко, имаме 7 зъба. От прочетеното тук знам, че трябва да се обеснява на детето, че така не ти е приятно. Друг въпрос е колко ще разбере.

# 11
  • Мнения: 511
Първият път, когато ме ухапа казах "НЕ" и прибрах гърдата. Беше на 6 месеца. Той разбира се започна да протестира, оставих го да помрънка, дадох му пак да суче, пак ме ухапа, пак казах "НЕ" и пак прибрах гърдата. Май тогава разбра, че не трябва да хапе Laughing защото спря Wink
Точно това имаше ефект и при нас. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 390
Първият път, когато ме ухапа казах "НЕ" и прибрах гърдата. Беше на 6 месеца. Той разбира се започна да протестира, оставих го да помрънка, дадох му пак да суче, пак ме ухапа, пак казах "НЕ" и пак прибрах гърдата. Май тогава разбра, че не трябва да хапе Laughing защото спря Wink
Точно това имаше ефект и при нас. Peace
И при нас беше подобна ситуацията.

# 13
  • Мнения: 172
И при нас беше по същия начин. Първият път казах, че боли и прибрах гърдата. Помрънка малко и пак му дадох да суче и така няколко пъти, докато накрая разбра, че не трябва да се хапе. Но в момента пак от време на време ме захапва,  за да се закача. Моята реакция пак е същата и доста бързо разбира че не трябва така.
Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт