Да се оплача от мъжа ми... оплачете се и вие

  • 18 306
  • 244
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Искам да се оплача от мъжа ми, който:

- никога не си вдига чинията от масата, когато се е наял.
- не почиства тоалетната след себе си
- вечер се прибира 2 часа след края на работното време
- когато се прибере сяда пред компютъра. ако интернета не работи, сяда пред телевизора
- за рожден ден, 8март и т.н. цветя не се подаряват. Не се сеща, не за друго
- "забравя"  да плаща сметките
- никога не пазари нещо за ядене, ако не му кажа. но е готов да яде лук със сол (без хляб), без да се замисли, че в магазина може да има и друго
- пране не пипва
- не се разбира с майка ми
- не се занимава с бебето (разбирай пазарене на бебешки дрешки, прехасване по мърдащ корем и т.н.)
- харчи пари и не планира разходите
- не ми съчувства на бременните несгоди, но ако мен ме боли кръст, той със сигурност ще е с разместен прешен. Ако на мен ми е ниско кръвното, той започва да се съмнява за тумор в главата. Ако аз съм уморена от работа - моята работа била нещо като ваканция, неговата е истинска и изморителна. Ако моят корем е порастнал с 10 см, неговия расте с 20  Wink

И т.н. Мога и още да изброявам, но чак и аз се притесних какъв е звяр  Laughing

Споделете и вие, ще ми олекне, че не съм сама.

Моля, жените с мъже, които ги гледат влюбено и след работа излизат заедно на разходка, които чистят, играят си с децата, изпращат жената до работа и и неочаквано се появяват с букетче цветя - моля, не пишете! Ще се депресирам, а когато се депресирам отслабвам. А в моето състояние как да слабея...?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 807
Откакто се оженихме забравя да ни носи цветя!

Патишонка, така по-добре ли е?

# 2
  • Мнения: 2 660
Не още, но е едно добро начало  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 217
Знаеш ли още колко мога да добавя към твоя списък ooooh! ooooh! ooooh!
Детето ни е вече на 1 година ,а го е извеждал едва 2-3 пъти на разходка и то с много скандали от моя страна.
Не съм срещала през живота си по-голям егоист от него.
За мързела и незаинтересоваността от това какво става в къщи изобщо няма да говоря.
Почти не говори,не споделя,живее си като вълк-единак.
Прави нещо само ако му дойде музака,която обикновенно идва рядко.
Да продължавам ли? Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 12 545
Ти защо си се омъжила за него тогава? Wink

В крайна сметка едва ли сега е станал такъв, вероятно такъв си е бил т.е такъв си си го избрала. Но има и нещо друго - може би малко повече се връзваш предвид хормоналната буря.
А иначе можеш да плащаш сметките през интернет, така той няма да забравя да ги плаща. Бебето не е родило, за теб то е факт, защото ти го носиш - на мъжете им трябва повече време да осъзнаят, че ще стават бащи.
Прането защо да го пипа? Нямате ли пералня?
Започни ти да водиш счетоводството.
И накрая просто спри да мърмориш - понякога това е достатъчно.   bouquet

# 5
  • Мнения: 654
леле,на тебе сигурно често ти се плаче/има нова тема,,защо плачат жените"на мен много ми хареса притчата/.то и при мен  е подобно положението,но пък го обичам и си трая.сигурно и той ме обича щото ако почне да се оплаква...сигурно има какво да каже.

# 6
  • Мнения: 4 965
Ти защо си се омъжила за него тогава? Wink
...

Надали няма нито едно добро качество? newsm78
Такъв човек до себе си не бих могла да изтърпя, хем и моят понякога забравя да ми купи цветя, не пипва пране (ама и аз също  Mr. Green) и обича да мрънка (особено ако е болен). Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 15 434
Оплаквам се:той твърди, че съм му съсипала живота, аз твърдя, че той ми го съсипа и така вече 32 години. Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
Съпругът ми е ужасен манипулатор! Два-три пъти месечно се случва да сготви нещо за вечеря (най-често бъркани яйца) и децата не спират с часове да се прехласват колко вкусно готви тати! А че мама готви всеки ден най-много да се чуе някое "благодаря".
Е как да не се депресира човек!
Ако истински много се депресирам, дали ще отслабна? Че ме мъчат 2-3 килца в повече...

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
А по-добре ли е да ви подари букет цветя, който струва колкото месечната ви сметка за ток?
Чак толкова на мен не ми е нужно, достатъно ми е и едно цвете за 1лв  Tired

# 10
  • Мнения: 26
Ooooo мило Патишонче... Hug
СТРАХОТНА ТЕМА...откога исках и аз да си излея мъката
Започвам и аз:
1.Моят също не си вдига чинията от масата.Мисли, че съдовете сами левитират до мивката
2.Пералнята - тази странна непозната
3.Където му свършат цигарите - там оставя кутията. Или ако е ял банан там оставя обелката.
4.Като се прибере от работа е "адски уморен", сяда пред телевизора и край до там.Пред компютъра не седи, защото ни е спрян нета.
5.За цветята - newsm78 какво е това аз не съм виждала такова нещо. Подаряването на такова нещо е престъпление
6.Дрехите се хвърлят на всички възмножни страни в стаята. Още не може да разбере разликата м/у коша за пране и пода. Ако тъгне към коша за пране ще се загуби.
7.Не обръща внимание на мен, няма желание за нищо.
8. Според него моята работа също не е истинска работа "клатиш си краката по цял ден"
9.Не споделя това също много ме нерви.
10. Аз винаги задавам тъпи въпроси(според него)
11.Незнам как да го науча да не чурка извън тоалетната.
12.Готвене и изхвърляне на боклука....води до импотентност
13.А когато му кажа, че нещо се намира еди къде си, стои и ме гледа като голям камък  ooooh!
14...15....16....100
Патишонка това, което и описваш е моята история  Grinning
Просто нямам думи  #Cussing out


Да допълня:
Все пак си го обичам и той мен. Трайкам си. На мен не ми тежи да върша всички тези неща.
Не отричам понякога ми помага, но в повечето случай е такъв. Вниманието го дава само когато той реши. Не е рядко но и не е това от което има нужда една жена.

# 11
  • Мнения: 2 660
Ти защо си се омъжила за него тогава? Wink

Ооох, той като ме искаше, беше по-нисък от тревата  hahaha

не само че цветя подаряваше, ами и чинии миеше! да не говорим, че много държеше да ми готви, с пазарска чанта не ме беше оставял! А как си говорехме, ако знаеш - компютър и тв друг път! Романтична музика и лунна светлина, споделени и искрени чувства!

А за сметките - нъц! Аз да не съм татко Барба! Все пак не ми е второто дете, а е мъж и е редно и той нещо да прави, било то и с кандърми.

# 12
  • Мнения: 140
Мила, споко  Stop , не си единствена!По принцип гледам да не се оплаквам и да не обръщам внимание, но като ми кипне,/а сега е точно такъв момента/ направо откачам.Няма да уточняваме, че по принцип мъжете ни си имат и положителни качества/твоят има , нали?/, но темата е за отрицателните им такива? Wink
1.Дал съм била на работа или не, той ме чака да се прибера, за да му сложа масата.Аз не вечерям.Съответно и да я вдигна после.
2.Когато се прибере сяда пред компютъра.Ако интернета не работи, сяда пред телевизора.
3.Пране не пипва, не говорим за самото пране, а да си сгъне например неговите дрехи, аз ако не го направя, могат да си седят на терасата по 3 седмици.
4.Не знае къде е верото , например, в смисъл , че през живота си не е измил нито една вилица.
5.Случайно  да попоправи в гардероба си, в никакъв случай.
6.Когато седне пред компа или на дивана, тихомълком събува чорапите си и ги навира на неверотни места.После аз съм виновна, че съм затрила любимите чорапи.
7.Обожава да се налага, ако не стане на неговата, веднага си "събира багажа", да си ходи.Не го прави, ама това ме тормози.
8.Постоянно си забравя нещо- телефон, ключове, документи и после праща приятели да ги вземат.Аз през това време съвестно издирвам нещото из къщата.И в последния момент се оказва, че е в джоба му. #2gunfire
9.Задължително трябва да се изтъкне или да даде мнение по всеки въпрос, независимо дали е компетентен.
10.Не търпи никаква критика!Крещи, когато е ядосан, ама много!
Ох, спирам, че .... много взех да се замислям.И все пак го обичам.Кво като ми е мухльо Heart Eyes, той е моят мухльо!

# 13
  • Мнения: 1 008
Винаги мисли,че той е прав.
Има табиетите на типичен български мъж- не знае къде стоят чиниите, кърпите, солта, чаршафи, препарати и изобщо всичко свързано с домакинството.
Смята, че ходенето ми на процедури от рода на маникюр, педикюр, фризьор и козметик е излишно, защото според него бих могла и са да го правя.
Обича да командва.

# 14
  • Мнения: 2 660
А по-добре ли е да ви подари букет цветя, който струва колкото месечната ви сметка за ток?
Чак толкова на мен не ми е нужно, достатъно ми е и едно цвете за 1лв  Tired

Аааа, и маргаритка от кварталната градинка става! Ти пък, не сме чак такива горгони  Joy

Джиджи, моничка, калина-малина и другите - еееех, друго си е да знаеш, че не си сам  Grinning Някак си по-нормална се чувствам като чета, че не е моят най-големия звяр.

Общи условия

Активация на акаунт