За храненето на поискване

  • 410
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Днес се замислих относно храненето на поискване и не можах да си отговоря на няколко въпроса Thinking Ако поискването е на 2-3 часа - добре -  лактацията се поддържа, но ако е на по-голями интервали Confused: Моята щерка следобяд понякога като заспи дълбоко може да откара и 4-5 часа без и да помисли за ядене и тогава се налага да я будя по половин час докато се усети,че трябва да яде. Пробвала съм и да я изчакам сама да се събуди - "на поискване", но тогава напрежението в гъдите, а именно слизането на млякото вече го няма и тя дърпа ли дърпа, хапе и т.н и нищо - само дето ме болят зърната след това, а тя реве от глад... Затова вече съм пред голяма дилема - дали да я будя на 3-тия час или да я оставя да си спинка - но пък така се губи синхрона м/у слизането на млякото в гърдите и глада на детето Thinking А и така няма ли лека полека млякото да спре Confused:

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 375
в родилния дом ни казаха да храним на 2-3 часа или ако бебето е по-често гладно, но ако спи сладко може да го оставим, но най-много до 3 1/2 ч. така че буди и храни по-добре. не се притеснявай за синхрона, а и млякото точно така няма да спре. може би бебето е поспаливо.

# 2
  • Мнения: 2 051
А как сте нощем?
Някои бебета не се будят много през деня, но наваксват здраво през нощта.

# 3
  • Мнения: 385
Мисля, че ако на денонощие докарвате до 6 пъти кърмене, няма какво да се притесняваш за поддържането на лактацията. Аз не съм будила, но и рядко се е случвало да спим по 4-5 часа през деня. Обикновено правеше 6ч. пауза през нощта.

# 4
  • Мнения: 397
През ноща се буди само веднъж - към 4 часа, но за сметка на това без да се върти, разсейва или др. суче идеално, докато не изпразни гърдата до дупка (всички знаем, че тогава са препълнени)Иначе си прави интервал от 22 - 4 без да се буди.
След това се буди в 7, после в 10, 13 и така следобяда може да откара и до 4-5  Grinning

# 5
Цитат на: radda
През ноща се буди само веднъж - към 4 часа, но за сметка на това без да се върти, разсейва или др. суче идеално, докато не изпразни гърдата до дупка (всички знаем, че тогава са препълнени)Иначе си прави интервал от 22 - 4 без да се буди.
След това се буди в 7, после в 10, 13 и така следобяда може да откара и до 4-5  Grinning


Явно докарвате до 6-7 хранения на денонощие. Аз не бих се притеснявала чак толкова.

Общи условия

Активация на акаунт