овулация и болки в гърдите

  • 40 997
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте! Понеже както вече съм писала съм с мого нередовен цикъл и овулацията ми настъпва когато си иска открих че мога да я засичам приблизително единствено по гърдите. Винаги ме болят от овулацията до цикъла-2 седмици. Та искам да попитам кога започват да ви болят гърдите-преди или след овулацията?

# 1
  • София
  • Мнения: 10 692
ами мене лично бе заболяват ,сега като се замисля различно..понякога по време на овулация, но май в повечето случай след овулация преди МЦ Thinking

# 2
гърдите запо4ват да ме болят няколко дни преди цикъл колкото до овулацията нямям представа в кой ден е но би трябвало да е на 14 ден тъйкато цикъла ми е много редовен (на 28 ден).

# 3
  • Мнения: 429
Мен ме заболяват в седмицата преди цикъла (от 3 до 5-6 дни преди цикъла)

# 4
  • Мнения: 7 718
Мен ме заболяват около овулацията.
Обаче болките на най-несигурен признак за овулация. Peace

# 5
  • Мнения: 232
Мен ме заболяват в седмицата преди цикъла (от 3 до 5-6 дни преди цикъла)
И при мен е така!  Peace

# 6
  • Мнения: 17
това е признак,че имаш овулация.точният ден можеш да разбереш ако забележиш леко зацапване,нвкакво необичайно течение-поне при мен е така...може да е леко розаво или пък прозрачно.. newsm78

# 7
  • Мнения: 29
alechandra, аз също съм като тебе, точно два дни преди овулация започва едно леко напрежение в гърдите...това преди не съм го усещала, но от едно известно време се случва и се радвам че е така...по този начин разбирам кога е овулацията ми...аз ползвам също и тестове за ову....и когато започне това напрежение в гърдите започвам с тестовете, тъй като овулацията ми се мени и не е в един и същ ден.

# 8
  • Мнения: 8 905
Мен също точно около овулацията страшно ме болят гърдите за няколко дни. След това болката и напрежението сравнително намаляват и се засилват отново няколко дни преди М. Не мога със сигурност да знам кога ми е овулацията, но си мисля, че наличието на болки в гърдите и обилна ЦС са признак, че все пак имам овулация.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 692
хубаво де,болки в гърдите -признак за овулация...ами ако тест покаже овулация, а пък няма болки в гърдите....ознчачава ли,че теста лъже и че няма овулация?? Thinking

# 10
  • Мнения: 8 905
хубаво де,болки в гърдите -признак за овулация...ами ако тест покаже овулация, а пък няма болки в гърдите....ознчачава ли,че теста лъже и че няма овулация?? Thinking

Не означава!
Доколкото знам е индивидуално. Няма нищо странно или нередно в това да не те болят гърдите около овулацията.
Въпреки че наистина има и вариант теста да е положителен, а овулация в действителност да не настъпва.

# 11
  • Мнения: 93
А аз сьм забелязала, че при мен кьм 11-12 месеца по време на ову. имам болки и ми нарастват гьрдите,и след това спират за 10-12 месеца нямам нито болки нито ми нарастват и след това обратно и така...но незная на какво се дьлжи и сега като ходя на доктор ще се консултирам с него,защото все пак се далжи на нещо. newsm78

# 12
  • Мнения: 17
не разчитай на тези тестове..
от 6-7 месеца ги правех постоянно-показват кога започва,поне при мен,а когато вече избледняват...4-5 ден след започване наотчитането настъпва овулацията.Аз ходех всеки ден на ултразвук и така го разбрах.наи-сигурно е да мериш едновременно и БТ и да засечеш и двата момента Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 480
Може ли да използвам темата, за да попитам и аз? Цикълът ми е редовен - 28 дни, овулацията би трябвало да е около 14-тия ден. През последните 2-месеца започвам да усещам напрежение в гърдите около 20-тия ден. Какво е това? Същевременно, този месец усетих напрежение на 14 или 15-тия ден, само за един ден. От вчера - 20-ти ден, пак усещам някакво напрежение.

# 14
  • Мнения: 674
хайде и аз да се запиша  Wink При мен е различно болят ме покрай ову,друг път не newsm78
Но определено ову да се засича по този начин е най-несигурно WinkПробвай с тест за ову или фоликулометрия е най-сигурно Wink

Общи условия

Активация на акаунт