За течностите?

  • 1 007
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте.Моето дете е на годинка и три и не иска да пие течности.Обаче има моменти като днес например изпи 150мл сок.Сега ще го чакам да му доиде музата отново другата седмица.Въпроса ми е трябва ли да ме притеснява факта че не пие редовно? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 5 706
Не знам,но щом не иска явно не му се пие Peace
Нали яде и супички а може и млекце да попийвате така,че си набавяте водица! Peace

# 2
  • Мнения: 9 814
Течностите се набавят в организма не само от сока, водата и чай, но и от супите, плодовете и зеленчуците и т.н. По принцип е хубаво да пие течности. Предполагам сама знаеш какви са последствията от обезводняването. Учуди ме фактът, че ще чакаш чак следващата седмица, за да пие сок. Постоянствай, предлагай ежедневно вода, сокове, чайове.

 Peace

# 3
  • Мнения: 53
Настоявам,но резултат няма.Като сме разходка взимам с мен вода,сокчета,чай,като си мисля навън като гледа другите деца ще й се допие-да ама не.А иначе супи и плодове не отказва.

# 4
  • Мнения: 9 814
Е, щом яде плодове и супи мисля, че всичко е о.к. А какво казва педито по въпроса?

# 5
  • Мнения: 53
Казва че има и такива деца,а също и такива където искат повече течности.И изследвания като й правим и прегледи детето се развива нормално. PeaceИсках да се допитам до вас дали е проблем и ако така,евентуално да ходим и при друг лекар.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 706
Явно не иска,не се притеснявай а и щом изследвания са ок Peace
Ние също не искаме водамрядко се излъгва с 30/40 мл чай Peace

# 7
  • Мнения: 3 376
Децата са на периоди-понякога искат постоянно да пият течности,понякога не.
Щом не иска значи не изпитва нужда от това и не е жадна.
Мисля,че детенцето най-добре знае кога му се пие и кога не.

# 8
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми не иска да пие също.Изпива по около 120мл сок на ден и около 40мл вода и това и е пиенето.Отделно вечер поема около 250мл мляко,и яде кисело мляко сутрин.

# 9
  • Мнения: 681
моята дъщеря също не пие много течности.Афродита,не знам твоята на колко е ама количеството пиене си е ок. в сравнение с нашето.Ама те децата май наистина са на периоди,понякога искат да пият,понякога не.Може и малко,вапросът е да пият. Simple Smile

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
А иначе супи и плодове не отказва.

 Значи, че има от къде да си набавя течности!

# 11
  • Мнения: 222
Мисля, че няма място за притеснение. Хората като цяло са различни, това се отнася и за бебетата. Моето дете почти не пие вода, вярно е , че е на кърма. Мисля, че е строго индивидуално!

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 174
Всичко е до организъм. По- важно е лятото да поема повече течности- все пак е горещо и обезводняването става по- бързо.

# 13
  • Мнения: 1 049
А как му предлагаш течностите, в шише или чаша? Може би трябва да промениш това за да пропие... Аз като дадох на дьщеря ми да пие сьс сламка след годинката да видиш как всичко пропи.  Joy Голям мерак й беше тази сламка.  hahaha

# 14
  • Мнения: 8 999
Човешкият организъм най-добре подсказва от какво има нужда. Аз, мъжът ми и децата ни сме тип "камила", много рядко пием вода.

Общи условия

Активация на акаунт