Изследвания за постъпване в ясла

  • 1 284
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 656
Интересува ме освен кръв, урина и чревни на малкия трябва ли на единия родител да се прави Васерман? Ако някой скоро е правил изследвания за постъпване в ясла да сподели моля Wink

# 1
  • Мнения: 524
Миналата седмица правихме - на детето, кръв, урина, анален секрет. Личният лекар ще ви каже. Когато станат изследванията се носят в яслата и после бележка от личният лекар, че детето е здраво, няма въшки и няма контакт със заразно болни. На родителите не се правят изследвания.

# 2
  • varna
  • Мнения: 404
на единия родител се изследва и Васерман

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Кръв, урина, анален секрет.  Peace
Васермана за пръв път го чувам  за ясла  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 032
А аз за първи път чувам да се взима кръв на детето. Най- добре е да питаш в яслата какви изследвания ще ти трябват. На мен личната искаше да ми пусне и кръв на малката за изследване, освен урината и аналния секрет, но в яслата ми казаха, че такова нещо те не искат и не е необходимо да се стресира детето. Васерманът на един от родителите поне в Бургас е задължителен.

# 5
  • Мнения: 5 393
Септември 2007ма ми искаха кръв, урина, анален и фекален секрет от детето + Васерман от единия родител.За ясла.

# 6
  • Мнения: 2 197
Питай в яслата. И в нашата искаха Васерман на единия родител. От 1 март тръгна дъщеря ми. Другите неща всички ги направихме. Всъщност кръвната картина не е стресираща за детето и по мое мнение е хубаво да се прави поне веднъж в годината. Понеже на дъщеря ми на годинка и пускаха такава сега и да не трябваше за яслата пак щях да искам да и се направи.

Общи условия

Активация на акаунт