Луната и Красотата

  • 6 400
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 824
Не намерих подобна тема в търсачката,за това  започвам.Искам ми се да има местенце в нашия форум,където можем да следим за фазите на Луната  и влиянието им върху начинът ни на живот,или по-точно казано,как и кога да си правим различни процедури свързани с външния ни вид?
Какъв ден да изберем за да си направим маникюр,масаж,да си подстрижем косата,епилация,да спортуваме ефикасно?
Може би не всички вярват във влиянието на Луната върху нас,но аз напоследък все повече ставам привърженик на тази идея.
В редките случаи,когато съм се съобразявала с фазите й,наистина резултатът е бил по-добър.
Ще потърся таблица за всички фази на Луната и ще я постна.

# 1
  • Мнения: 824
Не мога да намеря лунен календар.По-късно ще опитам пак.

# 2
  • Мнения: 824
Ето и фазите на Луната и влиянието им към отделните процедури:

1-Новолуние – благоприятно за подстригване на косата и отслабване

2-Нарастваща Луна – козметични процедури и масажи

3-Пълна Луна – промяна на цвета

4-Намаляваща Луна – време е за почистване на кожата



 

 

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 08:35 от Esscape

# 3
  • Мнения: 1 058
Не знаех, че луната влияе и върху разкрасителните процедури. Давай още инфо.

# 4
  • Мнения: 824
Не знаех, че луната влияе и върху разкрасителните процедури. Давай още инфо.

"Новолуние – благоприятно за подстригване на косата и отслабване

за много жени скубането на веждите и епилацията с помощта на восък са прекалено мъчителни. Затова новолунието е най-добрият период за такива болезнени процедури – по това време нашата кожа е по-малко чувствителна към подобни въздействия върху нея в името на красотата.

По време на новолуние са особено ефективни процедурите със сол – разтворете 3-4 супени лъжици морска сол в 1 л топла вода, накиснете в този разтвор някаква памучна тъкан - тениска или блуза с дълъг ръкав, изстискайте и облечете. Отгоре се омотайте със сухи кърпи. Полегнете спокойно в този компрес за около час. През това време ще почнете активно да се потите, защото солта стимулира всички процеси в кожата – за един час порите добре ще се отворят и ще се прочистят, кожата ще стане гладка и стегната, а пъпките по гърба и по гърдите ще изчезнат. И нещо за радост на отслабващите – солните процедури намаляват малко и обема на тялото.

Внимание! Ако по време на солната процедура почувствате, че кожата започва да ви сърби и пари – не чакайте определеното време, а веднага отмийте солта. Ако имате ранички или дребни възпаления по кожата, въобще не предприемайте солното обтриване!

Удоволствие ще ви достави вана с морска или готварска сол (250-300 г на вана), която стимулира кръвообращението, подобрява тонуса на кожата, помага да се борите с излишното тегло. След това не забравяйте да изплакнете старателно тялото под душа.

Нарастваща Луна – козметични процедури и масажи

За да се грижите правилно за кожата си, трябва да знаете, че при растяща Луна организмът е настроен към максимално поемане, поглъщане и усвояване на всичко, което постъпва в него. Приложението на подхранващи и овлажняващи кремове именно в този период ще има най-голям ефект. Това точно е времето и за всевъзможни спа процедури, маски и масажи с масла и подхранващи кремове. За масаж освен специалните масла ще са подходящи и растителните, но само нерафинирани масла. Идеален е популярният зехтин. Редовният масаж на лицето със зехтин ще отстрани бръчиците, пъпчиците и възпаленията, ще подобри видимо външния вид на кожата.

Терапии на тялото може също да се правят на основата на масло, което се смесва с морска сол и козметична глина до получаване на консистенция на гъста сметана. Ако имате възможност да си закупите сушени водорасли, нарежете ги ситно, разкиснете ги и ги използвайте вместо морска сол. Черната глина от Мъртво море е чудесно противовъзпалително и регенериращо средство, помага да се съхрани водният баланс на кожата. Нанесете получената маса на тялото, покрийте отгоре с подхранващ слой, увийте се с кърпи или облечете хавлия и си почивайте около 30-40 минути. След това се изплакнете под душа и нанесете на тялото си подхранващ или овлажняващ крем или лосион.

Пълна Луна – промяна на цвета

Отдавна сте намислили да промените цвета на косата си? Пълната Луна е добър повод най-после да се подновите, да осъществите своите планове. В тази фаза всяка информация, която постъпва в организма ни, добре се съхранява и задържа. Косата, която е боядисана по пълнолуние, по-дълго ще съхрани цвета и блясъка. Даже безамонячното тониране, направено тези дни, няма да се отмие толкова бързо.

Преди да изберете оттенък за оцветяване на косата, обърнете внимание на тена на своята кожа. Ако тя е жълтеникава, то в никакъв случай няма да ви отива да сте блондинка. Бледата кожа невинаги се съчетава хармонично с тъмен цвят на косата. Не бива да се боядисвате в рижаво или червено, ако кожата ви е с розов оттенък или лицето ви е с източни черти.

За да се погрижите за косата си, могат ви помогнат и естествени оцветители. Ще ви напомним, че може да се придаде например златист оттенък на косата, ако я плакнете с отвара от аптечна лайка. За приготвянето на отварата една шепа цвят се заливат с 1/2 литър вряла вода, охлажда се в захлупен съд и се прецежда. Изплакването на косата с черен чай след измиване ще придаде на коса с цвят шатен доста по-интензивен оттенък.

Може да съживите цвета на косата и да й придадете блясък и с помощта на маски и изплаквания след измиване. Ако сте със светла коса, кипнете за 5 минути 1 супена лъжица розмарин в 1 литър вода, прецедете отварата и изплакнете с нея косата. За брюнетки – смесете 2 белтъка, чаша утайка от прясно сварено кафе и чашка вода до получаване на пастообразна консистенция. Нанесете сместа на косата за 10 минути, след това измийте с шампоан. Червенокосите могат да се възползват от следната рецепта – в продължение на 20 секунди разтрийте 4 ягоди в 60 г перхидрол и нанесете на косата за 15-20 минути, измийте с шампоан.

Има и уважителни причини, когато изобщо не се препоръчва да се боядисва косата. Преди всичко по време на менструация – това се отразява неблагоприятно на състоянието на косата, често тя започва да опада, при това ефектът на оцветяване през този период е забележимо по-слаб, отколкото би бил в друго време. Не боядисвайте косата си и по време на бременност, в период на кърмене, при обостряне на бъбречни болести, при наличие на екземи и други кожни заболявания.

При пълнолуние нашата кожа е склонна към почервеняване вследствие на прилива на кръв, така че е по-добре да не се правят през това време парни вани и да не се обтриват лицето и шията с лед. Желателно е да се измиват с топла мека вода, с настойки от треви със съдоразширяващо или успокоително действие – мента, лайка, с редуване.

Козметично мляко за суха кожа – залейте 2 супени лъжици пшенични зърна с чаша бяло вино, оставете така за 3 дни, след това прецедете и прибавете 1 жълтък. Препоръчва се за почистване на кожата на лицето преди лягане.

За мазна кожа – смесете 100 мл водка със сок от един лимон, разбит белтък и 1 чаена лъжичка глицерин.

За шията – смесете жълтък, 100 г сметана, няколко капки водка и сока от половин портокал. С напоено в тази смес тампонче обтрийте шията, след това нанесете мазен крем или затоплено растително масло. Може ежедневно да ползвате продукта, като го съхранявате в хладилника.

Доколкото пълнолунието при някои хора предизвиква необяснима тревога и вълнение, полезно е в такива дни да се взема топла вана с 1/2 част мляко и 1/2 част настойка от лайка. Топлата вода отпуска и разсейва безпокойството, а млякото с лайката ще направят кожата мека и нежна.

Намаляваща Луна – време е за почистване

При намаляваща Луна по-добре от когато и да било вроговената кожа се премахва с помощта на пилинги и почиствания. Един съвет – преди почистването на кожата разширете порите с помощта на топъл компрес. Например залейте връзка пресен магданоз с 250 мл гореща вода и оставете да се запари за 30 минути. След това накиснете в настойката кърпичка или салфетка и я сложете на лицето си за 20 минути. Морската сол е отличен естествен скраб, с помощта на който може да се направи пилинг на загрубелите части на кожата.

В качеството на скраб използвайте ситна морска сол, в противен случай едрите частици могат да наранят кожата ви. Омекотете кожата с лек гел, а след процедурата задължително измийте остатъците от морския скраб. В процеса на пилинга често се образуват микропукнатини и ранички, които могат да се възпалят, ако по кожата остане сол. Не правете ексфолиращ масаж с морска сол на нежните участъци на кожата – на гърдите, в областта на деколтето и по корема. По-деликатно средство е скрабът от ситна морска сол с добавка на трици (2 супени лъжици на 1 с.л. сол).

Помнете, че за излющване са ефективни специалните кремове, които съдържат шлифоващи компоненти, които отстраняват мъртвите клетки, остатъците от козметика и прах, които иначе трудно се премахват с обикновено тоалетно мляко или лосион. Такива кремове подобряват кръвообращението, засилват обновяването на клетките. Когато се прилагат в периода на намаляваща Луна, те са от полза за кожата, заздравяват я.

Също така по времето на намаляваща Луна е полезно да се заемете с различни процедури за борба с целулита – ефектът се постига значително по-бързо. Освен това при намаляваща Луна е точно моментът за рязане на нокти и подстригване на коса, ако искате те да растат по-бавно."


 

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Интересно... за сега едно записче от мен.... Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 231
Ето дами, онлайн календар с фазите на луната: http://www.astrohoroscope.info/moon.htm
Има инфо за подходящите дни за диети, здраве козметични и т.н. екстри  Mr. Green Аз съм за, определено има ефект  Peace

# 7
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 268
Аз пък мислех,че е добре по време на пълнолуние да се подстригваме newsm78

# 8
  • Мнения: 824
Ето дами, онлайн календар с фазите на луната: http://www.astrohoroscope.info/moon.htm
Има инфо за подходящите дни за диети, здраве козметични и т.н. екстри  Mr. Green Аз съм за, определено има ефект  Peace

И аз съм убедена,че има ефект,но искам да намеря таблица,в която се изброява по дати за целия месец,кои процедури са препоръчителни и кои не.Преди ми е попадала такава,но сега...

# 9
  • София
  • Мнения: 231
Esscape, продават се такива лунни календарчета с таблица за цялата година по месеци, книжле джобен формат са, струваха около 1,50 доколкото си спомням  Peace Има и едни големи с всякакво инфо за какви ли не работи вътре  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 422
И аз се заинтересовах ..вижте какво открих http://jenite.blogspot.com/2008/01/2008.html тука са всичките новолуния,пьлнолуния... Така като излиза от предните постове и от този сайт ще се подстригвам на 5 май Joy
Така обаче аз забелязах нещо,което ми е странно..вьв всички сайтове пише различно..например в сайта,който посочих горе има и лунна диета,която се различава вьв времето когато каза авторката на темата..И се чудя какво да правя..
Обаче да питам нещо:Косата расте по-бьрзо при нарастване на Луната,нали?? Ако може да ми отговорите по-бьрзичко!!

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 18:33 от BuKu :)~

# 11
  • Мнения: 824
Обаче да питам нещо:Косата расте по-бьрзо при нарастване на Луната,нали?? Ако може да ми отговорите по-бьрзичко!! [/b][/i][/color]
Да,и аз така знам.Не знам дали си внушавам,но когато я подстрижа при нарастваща Луна,наистина расте по-бързо.

# 12
  • Мнения: 3 306
записче  Flutter

# 13
  • Мнения: 2 386
Имам лунен календар за цялата година, само да го изровя..
От Уърд го копирам, сори.  Embarassed


Лунен Календар за 2008
Месец   Дата    Ден    Час    Фаза
Януари   08 Януари 2008   вторник   13:38   новолуние
    15 Януари 2008   вторник   21:46   първа четвърт
    22 Януари 2008   вторник   15:35   пълнолуние
    30 Януари 2008   сряда   07:03   последна четвърт
Февруари   07 Февруари 2008   четвъртък   05:45   новолуние
    14 Февруари 2008   четвъртък   05:34   първа четвърт
    21 Февруари 2008   четвъртък   05:31   пълнолуние
    29 Февруари 2008   петък   04:19   последна четвърт
Март   07 Март 2008   петък   19:15   новолуние
    14 Март 2008   петък   12:46   първа четвърт
    21 Март 2008   петък   20:41   пълнолуние
    29 Март 2008   събота   23:48   последна четвърт
Април   06 Април 2008   неделя   05:56   новолуние
    12 Април 2008   събота   20:33   първа четвърт
    20 Април 2008   неделя   12:26   пълнолуние
    28 Април 2008   понеделник   16:13   последна четвърт
Май   05 Май 2008   понеделник   14:19   новолуние
    12 Май 2008   понеделник   05:48   първа четвърт
    20 Май 2008   вторник   04:12   пълнолуние
    28 Май 2008   сряда   04:57   последна четвърт
Юни   03 Юни 2008   вторник   21:23   новолуние
    10 Юни 2008   вторник   17:04   първа четвърт
    18 Юни 2008   сряда   19:31   пълнолуние
    26 Юни 2008   четвъртък   14:10   последна четвърт
Юли   03 Юли 2008   четвъртък   04:19   новолуние
    10 Юли 2008   четвъртък   06:35   първа четвърт
    18 Юли 2008   петък   10:00   пълнолуние
    25 Юли 2008   петък   20:42   последна четвърт
Август   01 Август 2008   петък   12:13   новолуние
    08 Август 2008   петък   22:21   първа четвърт
    16 Август   събота   22:17   пълнолуние
    24 Август   събота   01:50   последна четвърт
    30 Август 2008   събота   21:59   новолуние
Септември   07 Септември 2008   неделя   16:05   първа четвърт
    15 Септември 2008   понеделник   11:14   пълнолуние
    22 Септември 2008   понеделник   07:05   последна четвърт
    29 Септември 2008   понеделник   10:13   новолуние
Октомври   вторник   07 Октомври 2008   11:05   първа четвърт
    вторник   14 Октомври 2008   22:03   пълнолуние
    вторник   21 Октомври 2008   13:55   последна четвърт
    вторник   28 Октомври 2008   01:15   новолуние
Ноември   четвъртък   06 Ноември 2008   06:04   първа четвърт
    четвъртък   13 Ноември 2008   08:18   пълнолуние
    сряда   19 Ноември 2008   23:32   последна четвърт
    четвъртък   27 Ноември 2008   18:55   новолуние
Декември   петък   05 Декември 2008   23:26   първа четвърт
    петък   12 Декември 2008   18:38   пълнолуние
    петък   19 Декември 2008   12:30   последна четвърт
    събота   27 Декември 2008   14:23   новолуние

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 179
До сега не съм пробвала нищо от препоръчваните процедури според лунната фаза, но мисля и аз да опитам. В списание "Бела" съм срещала доста подробна информация относно диети, козметични процедури, отглеждане на цветя, пазаруване, планиране на операции и др.........да се чуди човек на колко много неща влияела луната  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт