Съмнение за мисед

  • 7 808
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Вчера се установи, че от миналата седмица бебето не е мръднало, снимките на видеозона са абсолютно едни и същи, обаче има пулс.
Пуснаха ми изследване за хормона на бременността да се види в какви граници е, и ако съм така още няколко дни и изследванията не са добри, ще ме кюртират.
Днес ще отида и на друго място за второ мнение.

Някой имал ли е подобен проблем? Безднадежно ли е? Какво точно е мисед?

# 1
  • Мнения: X
Ама как ще те кюртират при сърдечна дейност  Shocked
Това, че не е мръднало....с какъв ехограф са те гледали, направо отивай при специалист и се консултирай с него......

# 2
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не ми се е случвало, но задължително потърси и второ мнение.Дано всичко е наред  bouquet

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Амам как ще те кюртират при сърдечна дейност  Shocked


 Бягай при друг лекар!Това е недопустимо!При сърдечна дейност да те кюртират ooooh!Може да е грешка, все пак си в много ранна бременност и не се знае точно кога си забременяла.

 Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 721
Присъединявам се към горните мнения - отиди при втория лекар! При сърдечна дейност не може да има мисед аборшън! Какво значи не е мръднало, това все пак е много начална бременност, видеозоните не са точни!

Мисед аборшън е когато ембриончето спре да се развива, но организмът не го изхвърля, тоест не настъпва спонтанен аборт, а се налага кюртаж. НО абсолютно задължително имаме мъртъв ембрион!!

Надявам се това да е просто недоразумение и всичко да е наред Peace
Чакаме да пишеш какво ти е казал днес вторият лекар!

# 5
  • Мнения: 4 621
Отиди и се консултирай и с друг лекар. Стискам палци всичко да е наред Praynig

# 6
  • Мнения: 2 479
Ама как при положение, че има сърдечна дейност решиха, че е мисед. Под "не е мръднало" какво разбираш? Не е пораснало или буквално не се движи? След като има сърдечна дейност не може да е мисед според мен...

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 10:32 от Lib

# 7
  • София
  • Мнения: 167
А защо си отишла въобще две последователни седмици на преглед? Някакъв проблем ли е имало помежду им?
Предполагам, че ще те оставят още една седмица да се види на къде ще отидат нещата. Щом има наличие на сърдечна дейност, според мен, все още има надежда! Аз продължавах да се надявам и след като ми казаха, че няма сърдечна дейност, така че - не се отчайвай! Потърси второ мнение, задължително!
При мене в 8 г.с. плодът беше с 5-6 дена по-малък от нормата, но с много добър пулс. В 10 г.с. вече нямаше пулс. Беше пораснал с около седмица, но ... уви! Надявам се при тебе да не се получи същото!
Стискам палци!

# 8
  • Мнения: 331
Мила, 'мисед' означава кухо яйце, т.е. има плоден сак, но вътре в него не се развива ембрион. Обикновено организмът изхвърля сам 'дефектният' плоден сак, но понякога това не се случва, затова се нарича 'мисед' (пропускане). Щом има пулс, значи има и ембрион. Ако не се развива, може да има нещо друго, но не и мисед. Поне така си мисля аз. Иди непременно при друг лекар и настоявай да ти обясняват всичко - какво, защо и как се случва! Успех!
Между другото, в коя седмица си?

# 9
  • Мнения: 6 274
Мила, 'мисед' означава кухо яйце, т.е. има плоден сак, но вътре в него не се развива ембрион... Щом има пулс, значи има и ембрион. Ако не се развива, може да има нещо друго, но не и мисед. Поне така си мисля аз...

Правилно .  Peace Ако няма пулс - да , но какво значи "мисед" , при положение , че има пулс ?!  newsm78

# 10
  • Мнения: 331
Мила, 'мисед' означава кухо яйце, т.е. има плоден сак, но вътре в него не се развива ембрион... Щом има пулс, значи има и ембрион. Ако не се развива, може да има нещо друго, но не и мисед. Поне така си мисля аз...

Правилно .  Peace Ако няма пулс - да , но какво значи "мисед" , при положение , че има пулс ?!  newsm78

И аз това се питам...

# 11
  • софия
  • Мнения: 495
Мила, 'мисед' означава кухо яйце, т.е. има плоден сак, но вътре в него не се развива ембрион. Обикновено организмът изхвърля сам 'дефектният' плоден сак, но понякога това не се случва, затова се нарича 'мисед' (пропускане).
Първо мисед и кухо яйце са две различни диагнози Peace
Второ при наличието на сърдечна дейност не може да се говори за мисед аборт.Отиди на друг лекар задължително Hug

# 12
  • Мнения: 6 274
Мила, 'мисед' означава кухо яйце, т.е. има плоден сак, но вътре в него не се развива ембрион... Щом има пулс, значи има и ембрион. Ако не се развива, може да има нещо друго, но не и мисед. Поне така си мисля аз...

Правилно .  Peace Ако няма пулс - да , но какво значи "мисед" , при положение , че има пулс ?!  newsm78

И аз това се питам...
Според мен , направо отивай при друг лекар . Виж какво ще ти каже той , и тогава ще го мислиш .

# 13
  • София
  • Мнения: 6 356
Мила, 'мисед' означава кухо яйце, т.е. има плоден сак, но вътре в него не се развива ембрион.

не е точно това. мисед е задържан аборт на български. означава загинал зародиш (а не кухо яйце - това е друго), който по някакви причини не се е изхвърлил сам от организма, а седи в матката.

# 14
  • Мнения: 6 274
не е точно това. мисед е задържан аборт на български. означава загинал зародиш (а не кухо яйце - това е друго), който по някакви причини не се е изхвърлил сам от организма, а седи в матката.
Така , де . Но при всички положения , щом има пулс е изключено да се говори за "мисед" , нали ?

Общи условия

Активация на акаунт