съвет-секцио или нормално

  • 6 120
  • 166
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 21
Здравейте всички,
сигурно много от вас са изпадали в ситуация като моята и ще съм ви благодарна ако подхвърлите някое друго разсъждение по темата.Аз съм на 21 години и съм бременна в 13 г.с.Имам възможност да раждам и нормално и секцио, но просто немога да реша.Някак си слагайки двете на везна незнам кое натежава.Просто немога да реша и това е всеки ден си меня мнението вече ще се побъркам.Искам да разбера какво мислите вие и как сте раждали?

# 1
  • Мнения: 24 467
Операция- само при нужда. Иначе- нормално с епидурална упойка беше моят избор. Ако имам следващ път хич не бих го променила.

# 2
  • Мнения: 2 746
Ааа, рано ти е още да вземеш решение за начина на раждане! Peace
Съветвам те да пуснеш търсачката, има десетки подобни теми, които обикновено завършват със скандали и съответно с ключ от страна на модератора.
1. Слушай основно гинеколога си!
2. Взимай винаги и второ мнение на лекар!
3. ЧЕТИ ЗА КЪРМЕНЕТО!!! Влез в Библиотеката на Кърмаческия, ще ти бъде от голяма полза!

Успех и лека бременност! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз родих естествено, защото имах всички предпоставки за това и нито едно показание за секцио. Когато раждах и чаках разкритие в предродилна, под влияние на болката поисках секцио (никой не ми обърна внимание естествено, защото всичко вървеше ок) - по-скоро се уплаших. След като излезе бебо бях готова да родя още едно. После имах възможност да разговарям с майки, родили секцио - болките им са много силни и операцията си е сериозна! Така, че моя съвет е, ако нямаш показания за секцио избери естествено раждане, възстановяването е по-бързо (поне според мен)!

Задължително мнение на гинеколог!  Peace

# 4
  • Мнения: 5 393
Много е рано още да взимаш такова решение.Аз също имах колебания през бременността, в един момент исках нормално, в другия мислех да е секцио.Накрая родих така , както се налагаше-секцио.

# 5
  • Мнения: 4 784
Ако с течение на бременността не се появят предпоставки за секцио на твое място бих избрала естествено раждане с епидурална упойка.

# 6
  • Мнения: 4 451
И аз те съветвам да избереш нормално раждане. Вярно, пристрастна съм, при тежки усложнения след секцио едва не изгубих живота си.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 560
Много е рано още да го мислиш този въпрос с раждането.
Ако до края на бременността ти не се появят някакви медицински предпоставки за операция, роди си нормално.
Лека бременност!

# 8
  • Мнения: 14 133
Има много теми по въпроса.  Crossing Arms Слушай доктора си. Лека бременост!!!   bouquet Heart Eyes

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ако нямаш показания за секцио, избери си нормално раждане с епидурална упойка  Peace Аз раждах така и не съжалявам. Успокой се! Не е страшно  Wink

# 10
  • Мнения: 1 666
Колкото жени - толкова мнения по въпроса! Всеки си гледа от неговата камбанария.
А от моята нещата изглеждат така - нормално раждане, при необходимост само - секцио!

# 11
  • Мнения: 1 900
Все още е много рано. Почети, тук има много теми по този въпрос.
Иначе аз раждах нормално, във вода. Доволна съм от избора си. Лично моето мнение е че няма по хубаво от естественото, но това е въпрос на лично мнение и разбирания. Peace
Каквото и да се случи най-важното е накрая да гушкаш едно здраво бебе, всичко друго е спомен. Heart Eyes
Знаеш ли по време на бременноста постоянно четях за раждането и се бях обсебила да разбера колкото се може повече за него. Питах всеки и разпитвах, сега съжалявам, че съм изгубила ценно време и вместо да чета за кърмене и грижи толкова се занимавах с раждането. Трудното е после, раждането минава и заминава.

# 12
  • Мнения: 864
Имам две нормални без всякакви упойки и едно секцио.
Аз съм ЗА нормалното раждане  Peace
След секциото се възстанових много по-трудно и ме боля повече.

# 13
  • Мнения: 3 216
Операция само при медицински показания.

# 14
  • Мнения: 2 197
Всеки си има свое мнение по въпроса. Аз лично никога не бих родила нормално. Не за друго, а защото раждането може да продължи и часове (прекалено много познати имам раждали по 5-6 часа. Е аз лично нямам време за това и не смятам, че факта че съм се напъвала ще ме направи по-майка. Не бих казала, че съм изпитала повече болка при секциото. Също и възстановяването не ми е било кой знае колко по-различно. Единствено вдигането на тежки предмети, което се забранява първия месец е малко неприятно, особено ако няма кой да ти свали количката.
Ако имам второ дете пак ще родя секцио.

Общи условия

Активация на акаунт