Кой издава третия болничен?

  • 17 245
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Искам да попитам майките, които са родили наскоро, кой трябва да ми издаде третия болничен.
Аз дотук имам болничния, който се издава 45 дена преди раждането, и болничния, който ми издаге болницата, в която съм родила.
сега счетоводителя н а фирмата казва, че третия болничен го издава моята лична лекарка. Тя пък казва, че го издава личния лекар на бебето.
Кой какво трябва да ми издаде сега?! Че не ми е ясно. Третия болничен за колко дена е?
Иначе родих 3 дена преди термина.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 397
Личния лекар на детето издава 3-тия болничен  Peace

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 11:37 от kimba77

# 2
  • София
  • Мнения: 1 185
Педиатъра, който сте избрали за бебо! Поне на мен той го издаде!

# 3
  • София
  • Мнения: 663
3 болничен го издава педиатъра на детето(поне така при мен беше), не помня за колко дни беше Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 763
Третият болничен го издава лекарят на детето. Общо 45-те дни преди раждането, 42-та дни след раждането и болничният от педиатъра трябва да са за 135 дни. В случай, че не родиш на термин, както е при теб, педиатърът оправя разликата.  Май не го обясних както трябва, но педиатърът трябва да е наясно и ще ти обясни по-добре.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 020
Издава го лекаря на детето - педиатъра. И е изравнителен за разликата до 135 дни. (първия е за 45 дена преди раждането, втория от датата на раждане 42 дена и третия е изревнителен) Май не го обясних много добре, но те докторите си знаят.

# 6
  • Мнения: 1 671
Аз също го взех от педиатъра и беше за остатъка от 135-те дни  Peace.

# 7
  • Мнения: 729
Личния лекар на детето издава 3-тия болничен  Peace


   Peace

# 8
  • Мнения: 252
Издава се от педиатъра който си избрала за детето, като той последно изчеслява дните който да ти даде за да станат 135.

# 9
  • Мнения: 1 733
Педиатърът.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 522
Педиатъра. Поне така беше при мен.


# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
Педиатърът го издава.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 522
Сега видях, че питаш за колко дена е третия болничен. Първия е за 45 дни. Втория за 42 дни. Третия за 48 дни. Когато си родила преди термина в третия болничен се прави преизчисление, така че общия брой на дните да е 135 дни считано от деня на раждането.


# 13
  • Мнения: 129
Благодаря на всички, нашето чудене идва от това, че преди 2 години, когато родих за 1ви път, никакъв болничен не съм взимала от никакъв педиатър. А всички майчински ми бяха изплатени.

Та да не би законите сега да са променени? И преди ли е било така, както го описвате.

# 14
  • Мнения: 183
За 135 дни ти издават болнични и последният се издава от педиатъра.

Общи условия

Активация на акаунт