Какво мислите за днешните "лекари"?

  • 931
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Мисля, че компетентните доктори които си вършат съвестно работата са на изчезване.Моето впечатление е , че в днешно време ако не им платиш не ти обръщат внимание, поставят грешни диагнози за пробутване на лекарства от които взимат процент или те претупват набързо, защото си им секнал седянката.
Какво ми се случи наскоро: При ренгенова снимка на белия дроб , ренгеноложките ми лепват диагноза Бронхоплевмония. При посещаването със същата снимка при белодробен специалист, болеста се оказва просто бронхит и никакви признаци от пневмония.
Един такъв некомпетентен лекар може да те съсите психически, поне аз така мисля.

Някои имал ли е такива проблеми с лекари?

# 1
  • Мнения: 2 211
Мисля, че в тази държава, в момента лекар е мръсна дума.

# 2
  • Мнения: 822
Ох и тук ще се запиша!

Много си права за съжаление. Не знам на какво се дължи, но все повече се убеждавам, че лечението е неадекватно. За какво говоря. Дъщеря ми от петък започна внезапно да вдига висока тем, 39 и 6 без други симптоми. Педиатърът ни препрати на дежурен без много обяснения. Дежурният, на следващият ден изписва най - новият Аугументин - за всеки случай.
В понеделник при педиатъра след кръвни изследвания платени от джоба на мама и тате - добре е детето, но да изчакаме - за всеки случай Суметролим. Във вторник дъщеря ми започва да диша учестено и пак мама и тати дават парички за антибиограма. Вечерта викаме спешна помощ. Лекарката влиза с гръм и трясък и започва да се държи по най-грубия начин - защо сме ги били викали, децата до една година им били контингент. Как може да не сме и взели АБ, парите били по-важни от здравето........!
След прегледа написа препоръка за УНГ, но уви - във сряда педиатъра въобще не спомена нуждата от такъв преглед. детето пак беше добре само с леко червено гърло.
Днес излиза антибиограмата - два вида стрептококи. Повече от АБ - резистентни вкл. и Аугументин и Оспамокс - който пък изписаха по преценка на баткото ни вчера - и той вдига 39. Поискахме снимка - рентгена не бил фото  ooooh! .
Изписа ни Клацид по антибиограмата.

И така. Оставам си с притесненията. Хайде не лекуват както трябва, не лекуват, но поне да не се държат грубо - все пак не сме им длъжни в нищо.

Извинявайте, но съм малко разстроена и затова пиша на дълго и широко.

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 13:08 от MamaGalka

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Те са те размотавали без да се вземе някакво адекватно решение за състоянието на детето. Много се възмущавам от това изписване на АБ така за всеки случай.

# 4
  • София
  • Мнения: 708
 ooooh!
аман от лекари, които не знаят къде и за какво са!
а най-лошото е, че на някои дори да им плащаш луди пари, те пак няма да ти помогнат, защото не могат!!!! и освен че не помагат могат да ти навредят физически, а за психиката въобще не коментирам!
Имам доста познати, които са се видели в чудо- един ги наплашва че може би имат тежко заболяване, втори дава абсолютно противоположно мнение, трети измисля нещо друго...! бе тежко ти ако наистина ти има нещо! особено лоши отзиви чувам за разни медицински центрове като Лора, Вита и пр.
Наред с това има и адски кадърни и свестни лекари, които наистина знаят смисъла на професията си. много късмет обаче трябва, за да попаднеш на тях!!

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Мога роман да напиша.
Майка съм на дете с вродено увреждане, като "компетентната" лекарска намеса много допринесе проблемът ни да стане още по-сложен. Плашат с ужасни диагнози, размотаваха ни с новородено, което имаше нужда от хранене със сонда, вместо помощ получихме забележително професионалното изказване "Детето си е Ваше, проблема си е Ваш" - ("д-р" Емилия Пантелеева, детски гастроентеролог)
Единствения ЧОВЕК и ЛЕКАР, когото срещнах, беше доц.Анастасов, Пластична хирургия УМБАЛ Св.Георги - Пловдив.

А точно днес попаднах на "умни" съвети, давани в книгата на "д-р" Калина Дичева - захранване с малини и ягоди от 3 месец, или ако бебето ви плаче, оставете го да си плаче, и тн...... И на безкрайна некомпетентност по въпроса за кърменето, и пак се ядосах.

# 6
  • Мнения: 2 211
А точно днес попаднах на "умни" съвети, давани в книгата на "д-р" Калина Дичева - захранване с малини и ягоди от 3 месец, или ако бебето ви плаче, оставете го да си плаче, и тн...... И на безкрайна некомпетентност по въпроса за кърменето, и пак се ядосах.
[/quote

А бе тия хора Интернет нямат ли? Не четат ли какво се случва по белия свят?

# 7
  • Мнения: 2 211
Упс, нещо се обърка. Извинявайте!

# 8
  • Мнения: 690
Нямам забележки. Миналата година стигнах до болница с голямата си дъщеря, която изкара
тежък вирус, с тежка диария. За един ден и една нощ, детето ми се обезводни и замалко да я
изгубиме. В спешна помощ, ни приеха веднага, всички лекари бяха много отзивчиви.
На секундата и сложиха абокат и започнаха ефективно лечение.
Няма място за грешки, но и лекарите са хора и грешат!
Бях свидетел на дете изпаднало в кома, покрай него имаше поне 5доктора и 4-5 сестри,
които се опитваха с всички средства да го върнат към живот. Цяла нощ го обикаляха това дете.
Съпругата на личния ни лекар, почина. Остана сам с момченцето си.
Детето се отглежда само, докато доктора е нон-стоп по адреси и в кабинета си.

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не съм склонна да поставям всички лекари под общ знаменател!

Животът ме е срещал и с такива, които освен титлата, имат и призванието да лекуват. Сблъсквала съм се обаче и с ужасно бездушни и арогантни същества, които даже не искам да нарека "лекари".

За съжаление, повечето от изброените неща преживах, докато решавахме сериозни здравословни проблеми на детето ми. И изострената ми в тези моменти чувствителност, сякаш ме е пазела от онези, които освен съкращението "д-р" пред името си, нямат нищо в главите и сърцата си.
Има хора, на които дължа живота на дъщеря си. Днес тя е живо, здраво и пълноценно дете благодарение на тях   bouquet . Не мога да остана равнодушна към тях и да ги забравя, когато се говори за "онези другите", които гледат на пациента като пачка с пари.

# 10
  • Мнения: 2 197
И аз мога много да напиша по въпроса.
Вече 26 години имам инсулинозависим диабет в резултат на лекарска грешка. Имам предвид, че при едно моментно състояние, което е можело да се овладее с адекватни средства някой с големи познания е решил да вкара изкуствено инсулин. За съжаление след това става необратимо. Понеже тогава съм била малка даже и не знам на кого дължа това.
Докато си лежах за раждането в Патологична бременност бях свидетел на напълно некомпетентен и безотговорен персонал. Според мен ако диабетик получи хипогликемична криза след това не трябва да му се карат и да му крещят, че не са били подготвени за това. Първо не мисля, че имам вина за това, даже биха казала, че изобщо не бих искала да става така. И второ все пак съм била в болница, нали? После слагането на системи с магнезий заради контракции не ми се вижда най-адекватното решение. по този начин организма се претоварва с течност и се вдига кръвното. Та накрая родих с епикриза високо кръвно (кръвното ми винаги е било 90/60) в 36-тата седмица. Та общо взето се радвам, че все пак дъщеря ми извади късмет да не и се случи нещо кой знае какво. А безкрайно прехвалената д-р Тодорова толкова много бързаше да излезе в отпуск, че нямаше време да ме предупреди, че кръвната захар след раждането рязко пада. Това ми докара още една криза и пак ми се скараха, а освен това се оказа, че пък в родилното отделение акушерките даже и не знаят какво се прави в такива случаи. Не знам как се обучават тези сестри и лекари.
Иначе има и прекрасни лекари, но са прекалена рядкост според мен.
И което е по-лошо парите също не са гаранция, че ще получиш адекватно лечение. Детенцето на едни далечни познати с огромни финансови възможности почина от менингит след неадекватно лечение. При тях определено средствата не са били проблем, просто не са попаднали на лекар.

# 11
  • Мнения: 274
Много лошо ми е мнението абсолютни търговци само в ръцете те гледат а като специалисти нищо

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
След няколко лекарски грешки, определено вече не им вярвам! Винаги искам още поне едно лекарско мнение, чета много и сама решавам ще приема ли дадената диагноза и коя по- точно и предложеното лечение или, не и по какъв начин точно ще лекувам децата си!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт