За думите и взаимоотношенията

  • 1 336
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 733
 До какъв етап са достигнали според вас взаимоотношенията в една двойка, когато започне да се прекалява със споменаването на думите "преди" и "вече"? Вреди ли това ровене в миналото и съпоставяне с настоящето или е нещо съвсем в реда на нещата? И друго ми се иска да попитам, когато разговаряте с партньора си претегляте ли предварително думите или изстрелвате мислите си първосигнално?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
изстрелвате мислите си първосигнално?

Стрелям. С него съм първосигнална във всяко едно отношение.

# 2
  • Мнения: 4 733
Нати, в интерес на истината и аз съм на мнение че ако не с партньора то с кого друг е нормално жената да е откровена. Обаче, това първосигнално изричане понякога води до фалове, май...Личен опит

# 3
  • Мнения: 42
С най-близкият човек, когато разговарям няма какво да обмислям.

# 4
  • София
  • Мнения: 351
Скоро имахме сериозен разговор с мъжа точно за "преди" и "вече"...Някак се поддадохме на рутината и всичко стана едно такова еднообразно.Казах, че няма да живея със спомените, какво е било преди, как сме се държали един с друг едно време и това да ме крепи.Искам "сега" да сме щастливи, повече отколкото "преди".И именно споменаването често на тези думички беше индикация за проблем в нашите взаимоотношения.Е надявам се поправим, малко повече старание полагаме сега и двамата Simple Smile
Иначе когато говорим, първо мисля, доста претеглям думите, какво и как да кажа, но в никакъв случай не тая в себе си, просто премислям първо добре нещата и тогава ги казвам...

# 5
  • Мнения: 700
Наличието на "преди" и "сега" не ме притеснява сега, но преди доста се терзаех. Промяната е най-нормалното нещо.
Иначе стрелям и то на месо!
А относно заглавието на темата, са ми по-важни отношенията, не думите.

# 6
  • Мнения: 1 052
Преценявам какво ще кажа-справка темата "Прекалено си емоционална."
В двойките рутината се намества с времето, само дето единият не иска да се съгласи, че рутината е спокойствие и комфорт, а го нарича скука.

# 7
  • Мнения: 2 897
И друго ми се иска да попитам, когато разговаряте с партньора си претегляте ли предварително думите или изстрелвате мислите си първосигнално?

Вече обмисям(или поне се старая) преди да изстрелям,дори и да се отнася за най-близките ми.

# 8
  • Мнения: 5 940
Винаги съм първосигнална. Засега това му харесва.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 176
До какъв етап са достигнали според вас взаимоотношенията в една двойка, когато започне да се прекалява със споменаването на думите "преди" и "вече"?
Самосъжаление.

Вреди ли това ровене в миналото и съпоставяне с настоящето или е нещо съвсем в реда на нещата?
Самосъжалението и съпоставянето са вредни, според мен като цяло. Така че, да.

когато разговаряте с партньора си претегляте ли предварително думите или изстрелвате мислите си първосигнално?
Ако ми е важно, премислям.

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 13:04 от every me

# 10
  • Мнения: 4 733
Не е ли по-скоро усещане за някаква липса? Самосъжалението ми се вижда малко крайно.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 176
Не е ли по-скоро усещане за някаква липса? Самосъжалението ми се вижда малко крайно.
Когато говориш в минало време за неща, които са били, ми звучи на мен точно като самосъжаление.
Не обичам крайностите.
 Синоним на липса търся сега в главата си ...  Grinning
Така го усетих, така го написах.

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Нормално е, но не води до нищо хубаво. А за изстрелването ... колкото по-бързо го изплюя толкова по-голяма е вероятноста да ударя другия ...

# 13
  • Мнения: 516
Касиди, страшно е, като започнете да си мълчите. До тогава има надежда.

# 14
  • Мнения: 4 733
Флор, събирам мнения. Може да се каже че ми е за първи път и нямам кой знае какъв опит. По въпросите ми от първи япост съм мислила по едни или друг повод, но не са на дневен ред във взаимоотношенията ми с човека до мен.
 Виж за надеждата съм съгласна, за мълчанието също.

Общи условия

Активация на акаунт