Гнойна ангина без АБ

  • 92 921
  • 182
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Някой лекувал ли е гнойна ангина без АБ и ако да как? Лекарката настоя да пробвам малкия син - 1г и 8м да пробваме да излекуваме ангината с хомеопатия, защото според нея сме я хванали в нач. стадиий и се надява да е вирусна. Аз малко съм скептично настроена, защото големия много боледуваше, но реших да пробвам. Днес ни е втори ден и като че ли детето е по-добре Hug.
Приемам всякакви съвети! Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ангина сме лекували многократно с хомеопатия, но гнойна не. Дано да успеете!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
ами дано да успеете, но гнойната ангина на всяка цена трябва бързо да се излекува, защото се увреждат клапите на сърцето и е много често бактериална, а вирусната е херпангината.

# 3
  • София
  • Мнения: 492
ами дано да успеете, но гнойната ангина на всяка цена трябва бързо да се излекува, защото се увреждат клапите на сърцето и е много често бактериална, а вирусната е херпангината.
...а бактериите освен с антибиотик с друго не могат да се утрепат... Wink Успех все пак!

# 4
  • Мнения: 2 211
Лекува се с хомеопатия, обикновено дават Меркурий, но все пак аз не съм хомеопат, така че се обърни към някой от специалистите в съседният подфорум.

# 5
  • София
  • Мнения: 708
Имам приятелка, която е алергична към някои антибиотици, и затова не пие никакви. помня че пред на 2 пъти беше боледувла от гнойна ангина. Тя пиеше разни аспирини, много витамини и лимони със захар. може и да пропускам нещо, но знам че антибиотик не беше пила.

# 6
  • Мнения: 2 082
по-принцип може,но детето е малко и не може да се третира с много неща...последно лекувах синът ми,но той прави гаргари и му мажа гърлото с гранофурин.мина му за два дни,но по-принцип ангината минава за 7-10дни.важно е да се промива често гърлото-с лайка и лимонов сок/поне това става за малко дете/.вземи мед,прополис и всякакви такива за имунитета и наблюдавай детето за усложнения/отити и т.н/

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 131
по-принцип може,но детето е малко и не може да се третира с много неща...последно лекувах синът ми,но той прави гаргари и му мажа гърлото с гранофурин.мина му за два дни,но по-принцип ангината минава за 7-10дни.важно е да се промива често гърлото-с лайка и лимонов сок/поне това става за малко дете/.вземи мед,прополис и всякакви такива за имунитета и наблюдавай детето за усложнения/отити и т.н/
Аз го натърквам с мед и сода. Може ли? Ще му направя чай от лайка. Наблюдавам го - за сега не изглежда по-зле, даже напротив и утре ще го заведа пак при лекарката да го види.

# 8
  • Мнения: 2 082
температура има ли?а гнойта много ли е?внимавай със содата-някои я отричат за обтриване.прави сок от лимон и давай по няколко лъжички ,но често...

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 15:57 от nano

# 9
  • Мнения: 2 211
Чувала съм за Йодасепт - навиваш тампон около молив и с него мажеш гнойните тапички по сливиците.
Още знам, че правят компрес със извара - пресичаш прясно мляко с 3 ч.л. лим. киселина, като изстине разстилаш с дебелина 1 см. върху тензух, налагаш върху гърлото, отгоре увиваш плътно с найлон и шал и да преспи детето така. Компресът да стои 8 часа!

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 16:43 от tety

# 10
мажа гърлото с гранофурин.
От къде го взе този гранофурин?В никоя аптека не искат да ми го направят.А на каката и действа много добре точно за гнойна ангина.

# 11
  • Мнения: 2 211
Голямата аптека на пл. "Славейков".

# 12
  • Мнения: 2 082
Цитат
От къде го взе този гранофурин?
аз го купувам от ветиринарна аптека-казва се Гранулин

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Аз имам гранофурен, но е много стар. Да ли има срок на годност и може ли да го ползвам за такова малко дете? newsm78

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Откакто сме на хомеопатия /4 г. вече/ лекуваме гнойна ангина без АБ, при това успешно!  Wink
Много помага и компреса с извара, мисля, че някой го спомена вече...
А също така и компрес с резенчета лимони или лим. сок, от лимон, на гърлото.
Но аз, лично, съм по-доволна от изварата, наистина изсмуква гнойта!
Говоря за гнойна ангина, не за херп ангината, при която никой лекар не би изписал АБ, щото тя е вирусна и определено не се лекува с АБ!
Успех!  Peace

# 15
Много благодаря на tety и nano за информацията.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Ходихме днес на преглед - налепите още ги има, но докторката каза, че ще се махнат на 4-5 ден. Гърлото не е вече так червено. Т нямаме от снощи Praynig. Попитах за мазане на гърлото - според д-ката когато има налепи не се маже гърлото с нищо. Надявам се наистина да се пребори без АБ, че вече съм върл противник на всякакви лекарства.

# 17
  • Мнения: 2 082
има вероятност пак да вдигне температура,но това да не те притеснява-постепенно започва да разрежда...налепите падат малко по-бавно.промивай често гърлото-прави сокче от мед и лимон

# 18
До bendji2710 i Anet!
Здравейте аз съм Вели и синчето ми е болно от гнойна ангина,предният път му дадох АБ,но сега реших с продуктите на АКВАСОРС.Много ми е притеснено да не се стигне пак до антиботик.Вече няма температура,но ме е страх да не получи някакво увреждане.Мъжът ми непрекъснато не вярва ,че може без АБ.Въпроса ми е ? Вие с какви хомеопатични средства използвате при лечението на гнойната ангина и как ?Надявам се да не ви е досадно да отг.Лекарката ни е уж хомеопат ,накачила разни дипломи пък дава АБ.Дори не пусна натривка да видим каъв вид е,да не говорим за антибиограма ,която е задължителна особено при децата.АБ уврежда но след години,направо ми идва ....за безотговорността на лекърите,но нали ние трябва да изискаме тази отговорност-пациентите.Особено тези шиирокоспектърни боклуцидето тровят децат ни!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Veli синът ми наистина успя да пребори ГА само с хомеопатия - пи Хепар, Пирогениум и Меркуриус по схема. Наистина беше зле - с висока Т, отказваше да яде, имаше отвратителен дъх в устата...
Аз също не вярвах, че ще може.....

# 20
  • Мнения: 164
Последните месеци направих 2 ангини -една гнойна и една вирусна.До сега не съм имала никога и не знаех какво ми има  докато не ме видя лекарката. Първата оправих за 1 ден с класическа хомеопатия. Като бях пробвала с извара - но при мен нямаше резултат , пробвах с гаргара от лайка и сода /но това е за голям човек за дете не става/-имаше подобрение с нея. Вирусната ангина не съм лекувала с хомеопатия - с бабини рецепти се излекувах -но търпях болката 3-4 дена. Т не съм вдигала.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
veli_li, аз говоря за хомеопат, не за джипи.
Различни лек. сме пили при гнойна ангина. Всеки път, взависимост от конкретните симптоми. Ходим при хомеоп. и тя ми казва кво да давам. Така не може да се предписва по нета.
И нашето джипи се опитва да предписва хомеоп., но ние ходим при хомеопат, не се лекуваме с предписаните от нея лек.  Peace

# 22
  • Мнения: 318
Здравейте момичета,

големият ми сина  е с ГА и с много висока темп, само да допълня, че той е на 14, моля Netka да ми каже как точно се прави гаргарата с лайка и сода.

другото, което аз правя е лимон, захар и сода, смесва се да стане на гъста кашичка и се смуче бавно, но пак е за по-голямо детенце, поне над 3 г.

# 23
Момичета ако искате да излекувате гной от сливиците първо я махнете с гранофурин който се продава по ветеринарните аптеки. Аз от години се лекувам така и несъм изпила едно хапче.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Налепите не се отстраняват насилствено. Отваря се страшна рана и много боли.
Човек вдига висока Т, докато не избие и посленият. Високата Т е знак, че организма е силен и се бори с/у нашественика.
Многократно съм лекувала щерката от всякакви ангини БЕЗ АБ. Но си я познавам и знам кое-как.
Само с бабешки методи, никакви хомеоптии. Все пак, съм трезв човек, не мога да вярвам на една гола вода.

# 25
  • Мнения: 1 984
Момичета ако искате да излекувате гной от сливиците първо я махнете с гранофурин който се продава по ветеринарните аптеки. Аз от години се лекувам така и несъм изпила едно хапче.
пък аз си махнах сливиците и от 25г не боледувам от ангини. и какво ?

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а моите сливици ги няма от поне 30г. и си правя ангини. Дори и гнойни.
Ето сега съм само с много остра ангина. Почти я преборих.

# 27
  • Мнения: 3 886
Налепите не се отстраняват насилствено. Отваря се страшна рана и много боли.
Човек вдига висока Т, докато не избие и посленият. Високата Т е знак, че организма е силен и се бори с/у нашественика.
Многократно съм лекувала щерката от всякакви ангини БЕЗ АБ. Но си я познавам и знам кое-как.
Само с бабешки методи, никакви хомеоптии. Все пак, съм трезв човек, не мога да вярвам на една гола вода.
шани моля да споделиш мойте деца са с ангина и са на аб.Моляте ако искаш на лични или тук както искаш.Дигнаха ми Т дори и след Аб  39.5

# 28
  • Мнения: 478
  • DIVA_ORHIDEQ[/b]
    ? температурата повлиява ли се от аналгин!!
    ? подути лимфни възли имат ли децата??

    ? в детската на малката или в училището на големия има ли нещо като "грипна/ангина епидемия", защото ангината им може да се окаже херпесен вирус един от двата много популярни: EBV Епщайн бар вирус - инфекциозна мононуклеоза или CMV Цитомегало вирус.
     тези вируси ги минават до 50-сетата си година EBV- 90% от европейците и CMV - 40%, като при децата е по-леко дори безсимптомно, при някои бременни фатално за плода, за възрастни по лошо(включително някои специалисти набеждават прекарана ЕБВ инфекция за начало на автоимунните неврлогични заболявания като МС, миастения, синдром на хроничната умора...).

     Аз съм може да се каже дърта жертва на EBV 20.nov.'07 -> до ден днешен съм с последствия - субфебрилитет, мекотъканни и ставни болки и т.н. Обръщам внимание на хората, защото аз с голямо разочарование на 27г. научих за тези гадости. Във форума валят мамета със спонтанни зарад ЦМВ този сезон, много жалко че системно детските заведения не си признават за одисеята в която вкарват контактните на малчуганите.

    Незнам доколко ви убедих че са необходими повече изследвания(ПКК+ДКК+Утайка, EBV, CMV, микробиология от гърло) и не контактувайте с бременни вкл. вие, дори да развиете само леки грипни симптоми!

    иначе аз за чистене на инфекция по гърло жабуря една стоматологична паста без изплакване която е за венци PARODIUM и с изумление прочетох съдържанието: нещо като формалдехид или подобно не си спомням сега точно ...много е шокиращо..но щом са решили че е безопасно, та мажа по венците и след малко дожабурвам и плюя накрая, няма такъв препарат...яко ги трепе гадините. Колко е безопасно изобщо или за деца, нямам идея.
     Където е вирусна инфекция следват бактерии, а от там голями проблеми

# 29
  • Мнения: 372
Бих искала да попитам каква е причината при вас за честите Г . ангини? При нас е частично увеличена сливица, която отново се възстанови.

# 30
  • Мнения: 3 886
Бих искала да попитам каква е причината при вас за честите Г . ангини? При нас е частично увеличена сливица, която отново се възстанови.
при нас сочни сливици  или меко казано  уголемени

# 31
  • Мнения: 478
  • DIVA_ORHIDEQ[/b]
    сега след като имат температура след приема на АБ, според мен може да опитате да настоявате пред педиатъра им, да им даде минимум изследванията ПКК+ДКК+СУЕ, защото може все пак да е херпесна инфекция EBV или CMV. Може да са били контактни на вируса в детските заведения до преди 15 дни или незнам колко време, и чак сега да са настинали. Какъвто и да е случая такава темп 39.5 след АБ не е лесен въпрос. със сигурност явно аб-то не е бил подходящ за вторичната бактериална инфекция. Ако пускате някакви платени кръвни изследвания пуснете и AST -антистрептолизинов титър - показва антитела към стрептококва инфекция.

# 32
  • Мнения: 49
Здравейте майчета,извинявам се че не пиша точно по темата ,но аз такова нещо като ангина без А.Б.не знам,а толкова ми се иска.
Детето ми е на 2 години и вече кара шеста ангина.Всеки път се лекуваме с Антибиотик.
Досега е пил:
Панцеф,
Аугментин,
Клацид,
Ospamox.
Сега в момента отново е на Клацид.
Това са доста са силни и скъпи Антибиотици.Щом прави толкова често ангини,значи последната не е излекувана добре с подходящия А.Б,и бактериите само минават в ремисия.
Може ли да ме посъветвате какви изследвания трябва да изисквам да ни направят .

Благодаря Ви предварително.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Миналата година направихме поне 10 ангини и също толкова пъти сме пили АБ /към някой от тях вече е резистентен/. И тазигодина почнахме със същото...  Sad. Сега малкия иглежда добре, но изследванията му не съвсем. Затова продължавам с друг АБ - Сумамед и след няколко дни пак ще даваме кръв. Лекарката се притеснява, че СУЕ-то е високо - 40, при горна граница 18 /значи не е излекуван изцяло/. Честно казано въпреки десетките ангини, досега педиатърката нито веднъж не се сети да пусне изследвания.....  Twisted Evil
Пускаме пълна кръвна картина, диференцирано броене и урина /това за всеки случай/.
Да споделя: ходихме на специалист УНГ и той само докато споменах, че сина ми е правил 10 ангини за година, отсече че сливиците трябва да се махат и че в случая третата сливица няма принос /т.е. тя е ок/. При повече от 4 ангини годишно - сливиците се махат. Оставихме операцията за на пролет, но ме е страх само като си помисля... Сега търся всякакви начини, за да спрем тези отвратителни ангини и да не ни оперират.
Преди известно време пуснах и тема за нашите проблеми: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=331859.0
, има доста полезни съвети от препатили майчета.
Отивам да чета в "Хомеопатия".
Hug


# 34
  • София
  • Мнения: 2 658
dolly, ако не намерите начин наистина да ги спрете, по-добре ги махайте, защото много увреждат клапите на сърцето. УНГ сппециалистите вече трудно се решават да махат сливици и даже май се минава на специална комисия, за да го разреши, така че щом те са те посъветвали така. До пролетта дано да намерите и друг начин.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Да споделя: ходихме на специалист УНГ и той само докато споменах, че сина ми е правил 10 ангини за година, отсече че сливиците трябва да се махат и че в случая третата сливица няма принос /т.е. тя е ок/. При повече от 4 ангини годишно - сливиците се махат.



Дъщеря ми като беше на 3 години беше майстор на ангините. При всички случаи е правила повече от 4 ангини годишно, но никой не ми е споменавал за махане на сливиците.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Dolly а сигурни ли сте, че става въпрос наистина за ангини? Моят син така направи 2-3 ангини една след друга, когато беше по-малък и то след прием на АБ. Докторката се усъмни и пусна гърлен секрет и се оказа, че налипите са гъбички, които с 2-3 намазвания с дактарин изчезнаха. Таво 10 ангини за 1 година ми се струва много страшно. Cry

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да добре е след няколко повтарящи се ангини да се пусне гърлен секрет. Peace

# 38
  • Мнения: 20
и моята дъщеря беше постоянно с гнойни ангини даже юли месец лежахме в болницата с перитонзиларен абцес нямаше и 15 дни след лечението и пак ни хвана тогава ни изписаха зинат таблетки от 250мг и казаха че има бактериална инфекция правеха ни изследвания и левкоцитите и бяха високи но следзината се стабилизира положението сега е да не дърпам дявола за опашката добре е но иние бяхме винаги на аб и с температура над 39.5

# 39
  • Мнения: 1 475
Аз съм карала, две гнойни ангини, една след друга, през един месец,преди 6 години, първите в живота ми, и бях и двата пъти на инжекции, вторият път дори в болница ме вкараха, ангината прерастна в абцес и ми казаха, че ако направя трета такава гнойна ангина ,директно ще ми ги махат, щом толкова тежко ги карам! Но тогава ми казаха за едно хомеопатично лекарство за имунната система, което започнах да приемам едноврменнено с инжекциите и още 3 месеца след това приемах - Есберитокс/ПИЕ СЕ ПО СХЕМА, съдържа ехинацея и екстракт от боже дръвце, доколкото си спомням/ и от тогава да чукна на дърво, не съм имала проблеми със сливиците!

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 10:55 от somebody

# 40
  • Мнения: 20
ние бяхме на изопринозин и от октомври сме горе долу добре

# 41
  • Мнения: 22
здравейте май4ета.големият ми син (4г.)много 4есто караше гнойна ангина.бяхме на аугментин,оспамокс на клацид най 4есто.при последната ангина(беше преди 2 месеца) реших да го лекувам по бабините рецепти.прясно мляко със сода по 3-4 4аши на ден така 3-4 дена след това два дена му пръсках тамтум верде и няма и следа от ангината.при положение 4е подържаме 39-40 температура.за това време да сме се потретили,а дали се дължи на млякото със сода незнам.дано не се обади пове4е  Praynig Praynig Praynig

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 241
vale rossi, това го прилагаш като усетиш, че ще се разболява или и като е здрав? Какво е съотношението сода - мляко?

# 43
  • Мнения: 486
Здравейте, и ние в кюпа с ангините.Снощи бяхме в Токуда и ...беше пълно с дечица с ангини.Не знам вирус ли е, времемто ли е такова?
За сега се борим без антибиотик и аз минах на бабини рецепти +какпки и сиропи които пием.За гърлото снощи направих компрес с извара, малката го изтрая само 4 часа, но определено спа доста по-добре, и кашля по-малко. За кашлицата направих карамелизирана захар с бира.Дамо съм била полезна.И скорошно оздравяване на всички и без АБ  Hug

# 44
  • Мнения: 3 886
Вирус е новия е това.Даже минава и  към пневмония #Crazy

# 45
  • Мнения: 8 242
Вирус не ами  ooooh!
Първо малкия го лепна, 4 дни с 37,5-38,5 .. Кашлица зверска..
Температурата изчезна, ама кашлицата още я борим  Rolling Eyes (с хомеопатия само класическа, аз на лекар не го водя)..
И на всичко отгоре от вчера и аз съм с гнойна ангина.. Температура около 38,5.. Едвам преглъщам Sad Май ще пробвам туй с изварата  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 486
Добро утро, снощи пак правих на Били компреса с извара, не знам от него ли от лекарствата ли, но тази нощ не е кашляла , най-после поспахме малко.Днес баща й ще я води  на док. да видим как е гърлото и да чуят гърдите.Аз не мога да преборя хремата, има ужасно много секрети и като се стичат кашля.
Бързо оздравяване на всички и да не чувам за никакви племонии.

# 47
  • Мнения: 3 886
Tе и 2 те ми деца бяха с висока Т първо големия въпреки че почна АБ4 дни дигаше39.5.1 седмица след него и малката хвана сега слава богу са добре.Големия 12 дни пи Аб едвам се съвзе.Я кажете тази извара как я правите и слагате Embarassed

# 48
  • Мнения: 49
Ние вече сме по добре.Караме си шестата ангина,този път по-леко.
Днес детенцето ми има Рожден ден,и заедно с парчето торта,си взимаме и дозата А.Б.
Ето и рецептата за изварения компрес,не съм го пробвала,но моля който го е правел,да каже има ли ефект, и как го издържат децата ви.


КОМПРЕС- При остра ангина, пневмония и др. възпаления, най- бърз ефект се получава с изварен компрес. Купува се извара от магазина или към 1 л прясно мляко се добавят 2- 3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1- 2 чаени лъж. лимонтузу и т.н. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Аз правя компрес с мед. По същия начин както с изварата - мажа мед върху парче тензух, увивам около вратлето, отгоре увивам със стреч фолио (то си е найлоново), и най отгоре слагам шал. Това го правя вечер, детенцето да преспи с него. Две-три вечери са достатъчни.

# 50
  • Мнения: 22
vale rossi, това го прилагаш като усетиш, че ще се разболява или и като е здрав? Какво е съотношението сода - мляко?
                                                                                                                                                    давам му като е болен и има налепи.200мл прясно мляко и кафена лъжи4ка равна сода.мъйъми са го лекували така и аз реших да опитам.ефекта е голям  newsm10

# 51
  • Мнения: 22
само като има налепи-содата ги сваля

# 52
  • Мнения: 8 242
само като има налепи-содата ги сваля
Аз от 2 дни се мажа със сода нищо не ми сваля Sad А яко бъркам с пръст по сливиците - поне това не ми е проблем Simple Smile Simple Smile
Иначе в момента съм с изварения компрес.. да видим какво е се случи..
Освен че съвсем замирисах на мандра вече  Mr. Green Засега не усещам много някакъв ефект (от 3 часа съм с него)  Rolling Eyes

# 53
  • София
  • Мнения: 2 658
duhi, защо не пробваш гаргара с Цитросепт или водата за уста на Елудрил? Аз гнойна ангина съм правила само веднъж, но за сметка на това много често херпангини и така се оправям.

# 54
  • Мнения: 8 242
Уф.. ако ти кажа с какво ли не се жабуркам, мажа, пръскам и гъргаря  ooooh!
Само цитросепта не съм още, но ще го включа някъде в програмата  Laughing Излетя ми от главата  Crazy

# 55
  • Мнения: 22
содата по бавно сваля налепите при нас имаше ефект на третия ден и на 4етяъртия ве4е нямаше и аз мислех 4е няма да подейства и бях готова да се откажа но мъжът ми ме спря.вярно по бавно свалихме Т.(40 т)отколкото с антибиотик но ми беше писнало от клацид : #Cussing out и да се гоним из апартамента  ooooh!.а така вси4ки са доволни  Hug

# 56
  • Мнения: 1 149
Аз имам гранофурен, но е много стар. Да ли има срок на годност и може ли да го ползвам за такова малко дете? newsm78
Този,който ми приготвят в аптеката има трайност 1месец /при положение,че стои на хладно или в хладилник/
Ние изкарахме много жестока ангина.
Дано да се преборите без АБ Peace

# 57
  • Мнения: 486
Добро утро и от мен.Били видимо е по-добре кашля дота по-малко, но...има хрипове двустранно и вчера ни изписаха АБ.Отидохме и на друг лекар и той се съгласи да пробваме за сега без АБ хем съм доволна хем съм уплашена, да не се влоши малката без да разберем.Тя няма налепи но гърлото е червено вече седмица и не се оправя.Приемма всякакви съвети

# 58
  • Мнения: 3 886
Аз имам гранофурен, но е много стар. Да ли има срок на годност и може ли да го ползвам за такова малко дете? newsm78
Този,който ми приготвят в аптеката има трайност 1месец /при положение,че стои на хладно или в хладилник/
Ние изкарахме много жестока ангина.
Дано да се преборите без АБ Peace
нашия беше 5 години но когато голямия беше бебе съотвенто от тогава го няма вече по аптеките  а моя    и е стар за ползване

# 59
  • София
  • Мнения: 708
Този,който ми приготвят в аптеката има трайност 1месец /при положение,че стои на хладно или в хладилник/
Ние изкарахме много жестока ангина.
Дано да се преборите без АБ Peace

Къде приготвят грануфорин?

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 19:23 от addrianna

# 60
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Този,който ми приготвят в аптеката има трайност 1месец /при положение,че стои на хладно или в хладилник/
Ние изкарахме много жестока ангина.
Дано да се преборите без АБ Peace

Къде приготват грануфорин?
Аз съм си правила във аптеката срещу 12 поликлиника във Люлин.

# 61
  • Мнения: 3 886
Този,който ми приготвят в аптеката има трайност 1месец /при положение,че стои на хладно или в хладилник/
Ние изкарахме много жестока ангина.
Дано да се преборите без АБ Peace

Къде приготват грануфорин?
Аз съм си правила във аптеката срещу 12 поликлиника във Люлин.
Aз днес попитах в такава аптека казаха че нямат съставки с които да го направят и това е отдавна така newsm78

# 62
  • Мнения: 8 242
Тъй Simple Smile Да споделя още едно забравено старо Simple Smile което днеска случайно открих..
Казва се Сандрин.
По принцип е за парадонтоза, кървяи венци, проблеми с устната лигавица и т.н.
Е с туй се нажабурих и си намацотих сливиците ииии направо от 1 път се почувствах страшно по-добре!
Устата ти цяла изтръпва и почва да скърца  Mr. Green Ама не е толкова гадно  Wink
Не съм сигурна дали става за деца..
Евтино е - има си го в аптеките, пробвайте ако искате  Peace

# 63
Здравейте,моят син е на 1г. и 10м. и от 3 дни е сас температура и много зачервено гарло.Личната ни лекарка му изписа Клацид,но той започна да го повраща и от днес сме на инжекции Гентамицин.Каза че няма гнойни налепи по сливиците и аз се учудих защо тогава му изписва такав силен антибиотик а сега и инжекции.
Според вас дали е имало нужда от това.Винаги сам си мислила че пребарзва сас антибиотика и че може парво да пробва с нещо друго.
Благодаря ви предврително.

# 64
  • Мнения: 9 481
При нашият син гн.ангина бе 1 седмица с АБ /ЦЕК/
Седмица ходи на градина, а от днес той е с Т 39, а аз 38,6-и двамата с гн.ангина, като при мен освен Аугментин-а, ме започнаха и с гентамицин мускулно ooooh! положението ми се оказа сериозно Tired
Сега ще пробвам и компреса с извара-дано ме облекчи Confused

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
raq22, личните лекари просто се презастраховат.
Освен това не могат да различат различните налепи.
Имала съм случаи когато водя дъщеря си при двама различни педиатри в рамките на два часа /детето с темп. 39,5-39,9, болки в гърлото и налепи/: първият казва - гнойна ангина, съответно АБ силен.
Вторият - детето е добре, сливиците чу се чистят...изчакайте с АБ!??? На кой да вярваш?!

Изчаках с АБ, дъщеря ми беше на 3 г., пробвах народни рецепти - компреса с извара, силен чай от лайка с мед, негорещ, ...хомеопатия, на която изобщо не вярвах тогава...

На другия ден налепи нямаше. Нито темп.   Peace

Оттогава не е пила АБ.
5 г. вече...пу-пу

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Като чета, се чудя- моята дъщеря има изкарани 3 гнойни ангини, но никога не е кашляла, когато е с ангина. Отделно обаче да кажа, че всеки път ги лекуваме с АБ  Tired

# 67
  • Мнения: 3 886
Момичета страхотни сте дано никога не ми се налага да давам Аб вече за ангина с помоща на компресите  дано успееме .е дано нямаме ангини де. но ще пробвам бабиния метод  bouquet  bouquet

# 68
Благодаряти Бенджи 2710 ,много се радвам за вас че толкова далго време не сте пили антибиотик,това е много хубаво.Зажалост аз ще почакам с бабините рецепти защото синат ми е още малак и отказва всякакви такива мои опити.
От вчера вапреки инжекциите сме сас хрема,която преди нямахме и силна кашлица,която сащо се появи сега.Нямам думи просто,запарви пут се разболява така сериозно и се виждам в ужас.

# 69
  • Мнения: 486
Здрвейте пак, ние още сме без АБ, слава богу хриповете вече не се чуват, но....още сме с хрема /зелени сополи / и кашлица.Вече се чудя дали не бъркам някаде.Снощи повърна, сутринат като се закашля, от нослето излязоха доста сополи.Дайте идей какво да давам още.Иначе давам Мукосолвант, Вентолин, Панадол, Мултивитанините на др.тайс, Ангин Хиил.Днес сварих чай от босилек.алакат вече н ми дава да правя компреса с извара.Слагам го доакто спи , но се буди и дърпа и вика докато не го махна.
Бързо оздравяване на всички.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
За сополите може да слагаш капки от клеева тинктура. Прави се всеки ден нов разтвор, 10мл. физиолог. разтвор и 2-5 капки клеева тинктура /има я във всички аптеки/.
Мисля, че сте достатъчно големи за това, но все пак, може да питаш в аптеката, преди да купиш клеевата тинктура, ако решиш де... Peace

# 71
  • Мнения: 8 242
Уфффф.. тамън се оправих - и от вчера и дребния с налепи по сливиците  Shocked
Тамъннннн и той се беше развилнял по старому.. исега милия пак 2 дни дроп  ooooh!

# 72
Oф незнам вече какво да давам,тази кашлица много ме тревожи.Благодаря ти все пак за савета,запарви пут чувам за това.

# 73
  • Мнения: 200
И при нас  от петък вилнее  ангина!Не смятах въобще да ходя при личната ,защото знаех какво ще каже.Но сестра ми ме нави.Поне казва да се диагностицира.И така петък следобяд отидохме.Диагноза:Ангина с обрив(скарлатиноподобен)->Аугментин!Каза,че този вариант се лекува само с АБ
Борих се с температура още от четвъртък вечер.За щастие не вдигна над 38.5.
ЛЕЧЕНИЕ:Баня на краката вечер в топла вода до изпотяване,въпреки температурата.Сминдух,Беладона,Ангин Хил и най-вече Изварения компрес (следобед и вечер,докъто спи): Всичко това по препоръка на Д-р Михайлов!
С големи благодарности към този специалист Хомеопат,който лекува ,за да са здрави децата ни!
Днес сина ми вече е със спокойно розово гърло,единствено остана обривчето,което надявам се до утре да изчезне.Дето се казва за два-три дена и е на крака.

# 74
  • Мнения: 486
За сополите може да слагаш капки от клеева тинктура. Прави се всеки ден нов разтвор, 10мл. физиолог. разтвор и 2-5 капки клеева тинктура /има я във всички аптеки/.
Мисля, че сте достатъчно големи за това, но все пак, може да питаш в аптеката, преди да купиш клеевата тинктура, ако решиш де... Peace
Аз давам клеева тинктура на да пие 3*3 капки , ще пробвам и да капя в носа, макар вече на нищо да не вярвам.От няколко дни положение то е едно и също промяна няма.Само да попитам тези какпки за нос  с клеева тинктура за всякаква хрема ли са?Защото нашите сополи са зелени.
jeorjina- и аз питах др. Миахйлов за съвет , но .... отговор няма вече 4 ден, правя си какво то съм прочела от сайта, но зациклихме в едно положение и не се оправя малката.
От вчера двама и чай от босилек и мащерка за кашлицата, както й вода в която е варен лук, подсладена.Почвам да се отчайвам.Явно някъде бъркам  newsm78

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 08:52 от Zoia_Alex

# 75
  • София
  • Мнения: 2 958
Здравейте!
И моето дете от вчера е с поредната гнойна ангина. ooooh!

От септември до декември 2008 изпи 5 антибиотика. Sad
Сега реших  да го лекувам с компрес от извара, давам му Есберитокс, вит. С 3х2 таблетки, мажа гърлото с тампон напоен със Септадин /лекарство за устната кухина/ +  4 х 2 впръсквания в гърлото Биопарокс. Няма хрема и кашлица засега. Но той и преди не кашляше...
Не знам дали постъпвам правилно. Следобяд ще го прегледа УНГ лекарката, която през септември му оперира 3-тата сливица.
Преди никога не беше правил ангини.Имахме проблеми с бронхит и хреми, докато не отстранихме 3-тата сливица. А сега всеки месец гнойни налепи - ангина! ooooh! Sad  Не че има връзка, де...
Засега е с Т около 37,2 -37,5 .Само вчера вечерта вдигна 38,5. Надявам се да не вдига повече.
Ще пиша пак....

ПП - Правя му и гаргара с чай от лайка + сода+лимон. И друго - давам му да смуче от една лъжичка мед със сода.

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 11:12 от StaM

# 76
  • Мнения: 3 929
ЛЕЧЕНИЕ:Баня на краката вечер в топла вода до изпотяване,въпреки температурата.Сминдух,Беладона,Ангин Хил и най-вече Изварения компрес (следобед и вечер,докъто спи): Всичко това по препоръка на Д-р Михайлов!
Би ли споделила, какво е това сминдух, беладона - чайове ли са или нещо друго и какво точно.
Благодаря!

# 77
  • Варна
  • Мнения: 1 131
На моите деца при ГА съм им давала да ядат пуканки и да пият кока кола в кутийка. Това по препоръка на лекуващата лекарка, защото сваляли налепите.

# 78
  • Мнения: 114
Моята дъщеря от вчера е с ангина. Последно имаше преди 1г. и 2 мес. Но тази е придружена с разстройство и повръщане, няма никакъв апетит и е много отпусната. По цял ден лежи. Само вода пие. Това  ни е 3-та ангина, но винаги е била игрива и си хапваше, сега направо не мога да я позная. Изписаха ни АБ оспексин, досега е пила само оспен. Температурата и е около 37-38 градуса. Следобед пак ще ходим на преглед. Ако можете да ми препоръчате нещо против разстройство, че ентерола не иска да го пие, натриевият цитрат-също.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 10 493
ЛЕЧЕНИЕ:Баня на краката вечер в топла вода до изпотяване,въпреки температурата.Сминдух,Беладона,Ангин Хил и най-вече Изварения компрес (следобед и вечер,докъто спи): Всичко това по препоръка на Д-р Михайлов!
Би ли споделила, какво е това сминдух, беладона - чайове ли са или нещо друго и какво точно.
Благодаря!
Сминдух е вид подправка,предполагам че се вари на чай.Беладоната е хомеопатично лекарство,добро е но само след консултация със хомеопат.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моята дъщеря от вчера е с ангина. Последно имаше преди 1г. и 2 мес. Но тази е придружена с разстройство и повръщане, няма никакъв апетит и е много отпусната. По цял ден лежи. Само вода пие. Това  ни е 3-та ангина, но винаги е била игрива и си хапваше, сега направо не мога да я позная. Изписаха ни АБ оспексин, досега е пила само оспен. Температурата и е около 37-38 градуса. Следобед пак ще ходим на преглед. Ако можете да ми препоръчате нещо против разстройство, че ентерола не иска да го пие, натриевият цитрат-също.
Малко съм озадачена.Това повръщане и разтройство дали са от ангината newsm78.Има един много хубав дехидратиращ разтвор(ех че не съм си в къщи да видя как се казваше).

# 81
  • Мнения: 9 481
На моите деца при ГА съм им давала да ядат пуканки и да пият кока кола в кутийка. Това по препоръка на лекуващата лекарка, защото сваляли налепите.

 #Crazy Това наистина не го доумявам! Shocked
В момента и аз и детето сме с ГА-аз не мога да си преглътна слюнката дори!
По никой начин дори не си представям, как ще се отрази кока-кола и пуканки на жива рана. Sick

# 82
  • София
  • Мнения: 2 958
От УНГ специалист знам, че в никакъв случай налепите не се отстраняват механично, защото  е възможно да улесни разпространение на микробите по кръвен път към други части на тялото/ кръвта ,органите! /.
 Единствено и само се маже с антисептични като Гранофорин , Септадин / той е доста по -слаб/. Те изгарят, не отлепват. Peace

 

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 11:46 от StaM

# 83
  • Мнения: 114
Направо съм бясна. Оказа се, че детето ми няма никаква ангина, водих я преди малко и лекарката каза, че гърлото е спокойно. Разстройството и повръщането се дължат на вирус. Само дето натъпках детето с АБ/ поне беше 1 ден само/ още повече и се е раздразнил стомаха.

# 84
Здравейте!
И моето дете от вчера е с поредната гнойна ангина. ooooh!

От септември до декември 2008 изпи 5 антибиотика. Sad
Сега реших  да го лекувам с компрес от извара, давам му Есберитокс, вит. С 3х2 таблетки, мажа гърлото с тампон напоен със Септадин /лекарство за устната кухина/ +  4 х 2 впръсквания в гърлото Биопарокс. Няма хрема и кашлица засега. Но той и преди не кашляше...
Не знам дали постъпвам правилно. Следобяд ще го прегледа УНГ лекарката, която през септември му оперира 3-тата сливица.
Преди никога не беше правил ангини.Имахме проблеми с бронхит и хреми, докато не отстранихме 3-тата сливица. А сега всеки месец гнойни налепи - ангина! ooooh! Sad  Не че има връзка, де...
Засега е с Т около 37,2 -37,5 .Само вчера вечерта вдигна 38,5. Надявам се да не вдига повече.
Ще пиша пак....

ПП - Правя му и гаргара с чай от лайка + сода+лимон. И друго - давам му да смуче от една лъжичка мед със сода.
Здравей StaM!
Моята дъщеря изкара за 5 месеца 5 гнойни ангини, а е само на 2г и 6м. Това се случи от май до септември. След многото АБ-ци, които изпи, имуностимуланти и какво ли още не, реших да пробвам с хомеопатия /беше ми доста трудно да взема това решение/. Е, слава на Бога, но детето ми вече не боледува от гнойна ангина, поне от няколко месеца насам е много добре. Има обаче 2 много важни неща при лечението с хомеопатия:1. Да намериш добър специалист хомеопат и 2. Да имаш сили и търпение, защото хомеопатията не е магическа пръчка, както с антибиотиците:пиеш 5-7 дни и готово, след това подсилваш организма с имуностимуланти, които не вършат никаква работа, на следващият месец всичко от начало. За да се възстанови имунната й система с хомеопатията отне около 2 месеца, но сега вече е много по-добре, дано така да е и за напред

# 85
  • Плевен
  • Мнения: 973
И ние сме в кюпа с гнойните ангини. Дъщеря ми спи с компреса от извара и се надявам да не е много тежка ноща ни.
Сминдуха се използва при висока температура и като противовъзпалително средство по следния начин: 1ч.л. сминдух се вари 5 мин. в 200мл вода, прецежда се през марля и се пие по 1ч.л. през 15-30 мин. Изпробвала съм го и винаги го използваме като спомагащо оздравителния процес.
Гнойна ангина сме лекували без Аб, защото и на мен ми писна да ми тъпчат само детето с Аб. Действаме с Хомеопатия и билки. Надявам се да успеем и този път.
Успех и мнооооооого здраве на всички ви.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Направо съм бясна. Оказа се, че детето ми няма никаква ангина, водих я преди малко и лекарката каза, че гърлото е спокойно. Разстройството и повръщането се дължат на вирус. Само дето натъпках детето с АБ/ поне беше 1 ден само/ още повече и се е раздразнил стомаха.
Познато ми е.Личната последния път му лепна диагноза ГА.Изписа АБ и още куп буклуци.Добре,че го водя и при хомеопат.Докторката 5 пъти го гледа и никъде не видя налепи.Накрая ме попита да не би да е ял нещо преди прегледа.Беше закусвал макарони.С една дума щях да му дам АБ заради макарони Shocked

# 87
  • София
  • Мнения: 2 958
lapola, благодаря. Вие при кой хомеопат ходите/ ако сте от София/ ?
Аз мисля да посетим д-р Михайлов.

Търпението го имам със сигурност! Само смелостта досега нямах. Но като гледам ,че детето днес е значително по - добре, мисля че с хомеопатия ще успея! Сега , към този момент няма Т.  Явно компреса от извара върши чудеса!

Имам подкрепата и на личната лекарка и на УНГ специалист за това лечение, което провеждам в момента. Вчера купихме и Гранофорин/ от аптеката на Славейков/. Вече с него мажа налепите, но мноого внимателно! Включихме и Коларгол- капките за нос, защото се оказа, че се стича заден секрет от носа. Tired

Днес ходихме да му вземат секрет от гърлото, ПКК и урина. В четвъртък ще ви кажа какъв ни е проблема, щом излязат резултатите.
Защото имам чувството, че някакъв вид бактерия "броди" из организма му, образно казано. У нас никой не е болен в момента, спряхме го от детска градина и ей така...от нищото се появява гнойна ангина... ooooh!

# 88
  • Мнения: 512
Досега сме излекували 3 гнойни ангини - само с хомеопатия. Протичат с много висока температура, но гърлото, кой знае защо - не го болеше. На втория ден налепите изчезваха и детето се възстановяваше много бързо. За разлика от преди - след всеки аб оздравявахме по още 7-8 дни...
Интересното за мене беше, че нашият хомеопат лекуваше всяка ангина с нещо различно - взимат се предвид 100 неща около всяко заболяване, например при болни уши са ни питали лявото или дясното е болно - и от това зависи лечението. Може на някой да му се вижда смешно, но факт е, че при нас действа безотказно.

# 89
  • Мнения: 8 242
Тъй Simple Smile Дребния не бил с ГА.. ми туй си била криза от хомеопатичното лечение Simple Smile
Променихме малко схемата на взимане на лекарството и всичко се оправи.. вече е като нов.. и бесен за 3ма..
Пфу..  Crazy

# 90
lapola, благодаря. Вие при кой хомеопат ходите/ ако сте от София/ ?
Аз мисля да посетим д-р Михайлов.

Търпението го имам със сигурност! Само смелостта досега нямах. Но като гледам ,че детето днес е значително по - добре, мисля че с хомеопатия ще успея! Сега , към този момент няма Т.  Явно компреса от извара върши чудеса!

Имам подкрепата и на личната лекарка и на УНГ специалист за това лечение, което провеждам в момента. Вчера купихме и Гранофорин/ от аптеката на Славейков/. Вече с него мажа налепите, но мноого внимателно! Включихме и Коларгол- капките за нос, защото се оказа, че се стича заден секрет от носа. Tired
Ние сме от Бургас и не мога да ти дам съвет за добър хомеопат в София. Нашата докторка-хомеопатка не ми позволява да й давам каквито и да е било други лекарства, мазила, капки, имуностимулани от аптеката и какво ли още не...за да не се антидотира хомеопатичното средство. Затова ми беше доста трудно. Дори ми забрани да и мажа дупето с крем против подсичане, а да я измивам с отвара от тетра. Ако се разболее имам право да дам само панадол и физиологичен разтвор в нослето...това е. Докато свикна с това, не ме питай...Дано успеете да се справите. A за бактерията и аз така си мислех...какви ли не изследвания правихме..нищо, всички лекари казваха: "слаба имунна система - подсилвайте я" и се оказа че с хомеопатията се подсили, а преди това маса пари за имуностимуланти и без резултат.

Днес ходихме да му вземат секрет от гърлото, ПКК и урина. В четвъртък ще ви кажа какъв ни е проблема, щом излязат резултатите.
Защото имам чувството, че някакъв вид бактерия "броди" из организма му, образно казано. У нас никой не е болен в момента, спряхме го от детска градина и ей така...от нищото се появява гнойна ангина... ooooh!


# 91
  • София
  • Мнения: 4 575
Моята щерка е с ангина, няма гной, поне до снощи. Но много я боли гърло. Може ли да й правя изварата? А дали мога да я направя с купено прясно мляко?

# 92
  • София
  • Мнения: 2 958
lapola , благодаря.

Моята щерка е с ангина, няма гной, поне до снощи. Но много я боли гърло. Може ли да й правя изварата? А дали мога да я направя с купено прясно мляко?

Аз купувам готова извара. Знам, че се ползва за да "издърпва" налепите, така да се каже. Не знам как ще подейства на червено гърло.

# 93
  • Мнения: 486
Моята щерка е с ангина, няма гной, поне до снощи. Но много я боли гърло. Може ли да й правя изварата? А дали мога да я направя с купено прясно мляко?
И Били няма гной и слагах компреса с извара - гърлото я болеше много сега е добре.Като резултат й намля и кашлицата макра че не знам дали има нещо общо с компреса.

# 94
  • София
  • Мнения: 4 575
Мерси. Вал няма и кашлица, само много я боли гърлото. Не по цял ден, но понякога пропищява от него. Явно е режеща болка.  Confused

# 95
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Какво се слагаше в този компрес,само извара ли?

# 96
  • София
  • Мнения: 4 575
Какво се слагаше в този компрес,само извара ли?
Да, на марля, отгоре найлон и шал. Да стои 8 часа.

# 97
  • София
  • Мнения: 2 958
Какво се слагаше в този компрес,само извара ли?
Да, на марля, отгоре найлон и шал. Да стои 8 часа.

Аз слагам и при следобедния сън.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Моля мамите, които са на хомеопатия и има ефект да пишат имената на гранулите. Ние отскоро пробваме и с това и ме интересува дали сме на прав път. Не съм убедена и за способностите на хомеопатката ни - д-р Иванка Стоянова /Варна/. Някой да сподели впечатления, моля.
Глухарче, вие при кого ходите?

 Simple Smile

# 99
  • Мнения: 8 242
Моля мамите, които са на хомеопатия и има ефект да пишат имената на гранулите. Ние отскоро пробваме и с това и ме интересува дали сме на прав път. Не съм убедена и за способностите на хомеопатката ни - д-р Иванка Стоянова /Варна/. Някой да сподели впечатления, моля.
Глухарче, вие при кого ходите?

 Simple Smile

Няма как да пишем какви са гранулите, заото се изписват конкретно за детето, не за болестта Simple Smile
На нас с това, което ни лекуваха сега вирусчето или каквото беше, е същото, с което оправихме и навехнато краче лятото.. и кожен проблем като беше съвсем малък..

# 100
  • Плевен
  • Мнения: 973
Моята щерка е с ангина, няма гной, поне до снощи. Но много я боли гърло. Може ли да й правя изварата? А дали мога да я направя с купено прясно мляко?
Този компрес с успех може да се ползва при всякакви възплания, така че във вашия случай ще помогне.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моля мамите, които са на хомеопатия и има ефект да пишат имената на гранулите. Ние отскоро пробваме и с това и ме интересува дали сме на прав път. Не съм убедена и за способностите на хомеопатката ни - д-р Иванка Стоянова /Варна/. Някой да сподели впечатления, моля.
Глухарче, вие при кого ходите?

 Simple Smile

При Хаджиева,много съм доволна.

# 102
  • Мнения: 11
Здравейте,МАМИ.В момента сина ми има гнойна ангина,тъй като когато има температура аз не спя реших да се поразровя да видя другите какво правят когато децата им имат гнойна ангина.Като гледам след децата сте се разболяли и вие.Маи,маи каквото и да мажем и да правим въпроса е до гените.Аз съм била като дете всеки м-ц или с гнойна ангина или само със зачервено гърло,и така до седем годишна възръст докато не сами извадили сливиците.Сега съм на 22 и само веднъж ме е боляло гърло от както нямам сливици,и то след раждането защото нещо имунитета ми го беше"изсмукал"сина ми.В момента лекувам сина си с хомеопатия,защото неможе както преди 20г.лекарствата са били едни и сега да са същите а вирусите много по видоизменени.То не,че в хомеопатичните лекарства няма химия,има но химичните елементи са много по-малко концентрирани,но е много по безвредна.Лекарката при която го водя е ж Стара загора-Казииска.Изписа му:pyrogenium,kalium bichromicium,lachesis

# 103
  • Мнения: 11
Извинявайте,трябваше да стана,че сина ми се разбуди.Да довърша:lachesis mutus,mercurius cyanatus,,hepar sulfuris calcareum.Това е .Кажете ми ако обичате нещо за сваляне на температура което да не е панадол,парацетамол и т.н нещо друго.Чао мами извода е само един -наи-добрият враг е мъртвият враг.Докато вашите малки слънчица имам сливици и вие ще имате проблеми.Аз съм решила,че първото нещо,което ще направя когато сина ми стане на 7г(сега е на 3г и 4 м.)е да го заведа да му махнат сливиците.Толкова зор ми дадоха,че нямам думи.Това вече

# 104
  • Плевен
  • Мнения: 973
Нурофен и течен аналгин за сваляне на висока температура. Поздравления за неизползването на парацетамола  Peace

# 105
  • Мнения: 486
Kikiniq  - За сваляне на температура, знам чай от сминдух, но не съм го пробвала.Били  не е вдигала Т.Да се похваля, ние сме добре, вчера бяхме при док. -гърдите чисти, гърлото здраво.Все още има хрема от която кашля, но поне вече е водниста ои безцветана, а не зелени сополи.От понеделник сме на ясла, свило ми се е сърцето да не се разболее пак.Бързо излекуване на всички дечица и мами.Радвам се че ви има и че пропуснахме един АБ.

# 106
  • Мнения: 3 886
O   да Kikiniq  е права аз също нямам сливици   и благодарение може би на това аз съм единствения човек който не хвана заразата.А ако ме понаболява пия кола . Hugнаистина помага.Но има и нещо друго Сливиците предпазват   тялото от иначе директното слизане на болестите в дробовете и гърдите.Това е  една от причините поради която не бих си ги махнала ако не е налещо.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Извинявайте,трябваше да стана,че сина ми се разбуди.Да довърша:lachesis mutus,mercurius cyanatus,,hepar sulfuris calcareum.Това е .Кажете ми ако обичате нещо за сваляне на температура което да не е панадол,парацетамол и т.н нещо друго.Чао мами извода е само един -наи-добрият враг е мъртвият враг.Докато вашите малки слънчица имам сливици и вие ще имате проблеми.Аз съм решила,че първото нещо,което ще направя когато сина ми стане на 7г(сега е на 3г и 4 м.)е да го заведа да му махнат сливиците.Толкова зор ми дадоха,че нямам думи.Това вече
Много лекарства са ви изписали Shocked.Противоречи на класическата хомеопатия.

# 108
  • Мнения: 11
Да,наистина многото лекарства си противоречат с класическата хомеопатия,но сина ми се разболява за първи път от гнойна ангина от както го лекувам с хомеопатия,предишните пъти ангината протичаше много тежко стигали сме до инжекции.Аз поисках от лекарката да му изпише нещо силно ли незнам точно как да се изразя,нещо което от веднъж да го вдигне на крак.Ние цялата къща сме с такива сливици и при всички ангините са много тежки ,аз като малка съм била почти всеки м-ц на инжекции,първо някакъв антибиотик не помага и после инжекции.И така аз,маика ми ,баща и,неговия баща и т.н.Просто при нас помагат наи-силните антибиотици или инжекции.АЗ НЕ ВЯРВАХ ,че наистина с хомеопатия ще излекувам гнойна ангина от 28.01 е болен повече от 38,5t не е вдигал а сме стигали до критичните за мен 39,6..... аз само не припаднах като видях термометъра.А вчера му дадох два пъти течен аналгин,снощи цяла вечер не съм спала за да му следя т.повече от 38 не е вдигал,а не съм му давала нищо против температура.Затова са много хомеопатичните лекарства.Благодаря за съвета за чая от сминдух,тази вечер ще го пробвам.Чао и скорошно оздравяване.

# 109
  • Плевен
  • Мнения: 973
Отвара от сминдух - в 200мл вода се слага 1 ч.л. сминдух, ври 5 мин. прецежда се и се пие по 1 ч.л. за малките или 1с.л. за възрастните през 15-30 минути. Има и  противовъзпалителен ефект. На нас много ни помага и чай от малинови листа, а и чета, че всичко съдържащо малини - компот, сладко - има температуропонижаващ (потогонен) ефект.

# 110
  • Мнения: 486
Здравейте, пак съм аз.Уж Били е добре но сега е с ужасна суха кашлица, кашля по цяла нощ, не може да спи, имам чувството , че ще прегракне от нея.Свива ми се сърцето като я слушамСополите преди зелени, сега е от нослето тече само бистра вода.Вече нямам идея оправя ли влошава ли..къде бъркам.През ден сме на лекар писна ми.Днес след обяд ще ходим пак.Моля, ви дайте идей, какво да правя.

# 111
  • Плевен
  • Мнения: 973
Ако детето е опитвало мед, за кашлицата може да й направите следната рецепта: Издълбава се черна ряпа и в трапчето се сипва мед, като се оцеди течност давате по 1 лъжичка на детето, после пак може да слагате мед в ряпата докато спре да "пуска" сокове. Много е ефикасна за кашлица тази рецепта.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Ако не е яла мед, може да с е направи черната ряпа и със захар.

# 113
  • Мнения: 486
Благодаря за бързия отговор.До сега вече 12 дни, за кашлица съм правила :чая с босилек, рецептата с лук и тази с бира....Давала съм последователно или едновременно.Давам мед.Не зна няма ли да й станат много лековете вече на малката.Днес реших да спра всички билки и отвари и давам сам Мукосолван и Есберитокс/започнах го днес/.Може би бъркам с това ,че давам повече от 1 нещо за кашлица?

# 114
  • Плевен
  • Мнения: 973
Спокойно не бъркаш Simple Smile. В желанието си да помогнем на децата си, пробваме какво ли не.
Опитай с ряпата, вярвам, че ще се оправи кашлицата.

# 115
  • Мнения: 486
Спокойно не бъркаш Simple Smile. В желанието си да помогнем на децата си, пробваме какво ли не.
Опитай с ряпата, вярвам, че ще се оправи кашлицата.
Благодаря  Hug имам нужда да го чуя.

# 116
  • Мнения: 9 481
Кашлицата явно е "нормална" след ангината-имам я и аз и синковеца..суха, каквато е и при дъщеря ти.
Аз я облекчавам с АСС /когато се сетя/, на дребния не давам нищо-не е толкова сериозна и честа.
Хустагил-сироп, билков-мащерка, за суха кашлица, както и чай от лайка? Wink

# 117
  • Мнения: 486
MTV - за жалост Били май я повтори....вдигна Т, гърлото отново червено, кашлицата отново влажна и зелените сополи....предадох се и сега давам АБ.10 дни се опитвах да го избегна и когато реших , че малката се оправя, всичко от начало.Сега се страхувам , че като спрем АБ нещата пак ще се повторят.Желая на всички останали по-добро справяне с болестта от мен.И дано никакви АБ вече.Благодаря ви, за съветите и подкрепата.

# 118
  • Мнения: 9 481
 Confused
Zoia_Alex , бързо оздравяване на Били Hug /добре е успоредно с АБ да даваш пробиотици Peace/

# 119
  • Мнения: 75
Здравейте, мами и от мен! Един съвет - с антибиотиците ВИНАГИ давайте Lactoflor! Той пази стомахчето. Мъжът ми в момента е с остра гнойна ангина, пие ултра силен АБ - Амоксиклав. Ние лекуваме също предимно с хомеопатия, но него го удари много жестоко в тазобедрените стави и 2 нощи не можа да мигне от свирепи болки. Лекаря се е изплашил буквално като е надникнал в гърлото му. Друга алтернатива нямахме. Синчето и то пие АБ - Аугментин, но не е с ангина. Имам един въпрос към вас и нужда от съвет. Вчера обтрих за първи път сливиците на мъжа ми, но НЕ видях никакви налепи!!! Гърлото беше абсолютно чисто. А той не може да говори дори. Жестоко са подути, болката стига чак до ушите му. Прави гаргари с лимони и сода, лайка и сода, пръска Тантум Верде, правя му обтривки. Но все още е много зле. Не знам, има ли вероятност АБ да не му помага? Т. имаше само първата и втората вечер, като първата беше с 39,6 и го увивах в чаршафи с оцет като малкия ми син. Щеше да му се пръсне сърцето буквално и замалко не звънях на БП.  Sad Та въпросът ми е - кога и след кой ден по-точно сливиците започват да се успокояват при гнойната ангина като се има предвид, че пие много силен АБ? И възможно ли е да му е толкова подуто всичко и толкова болезнено гърлото без да има налепи?  newsm78 Ще съм ви много благодарна за отговорите! Вече не знам какво да правя.  Cry

# 120
  • Мнения: 9 481
И при мен бе така-докторката беше на мнение, че налепите са зад сливиците и не се виждат-иначе не можех да пия дори вода, те при отваряне на гърлото не бяха уголемени, но пък врата ми бе сериозно отекъл.
Правих компреси с извара и гаргара с нишадър-от тантум верде-то нямаше никакво подобрение..пробвай по-добре хексоралетен-там поне има анестетик, бях на аугментин на хапчета + гентамицин на инжекции по 2 амп. Crazy
3 дни не бях яла от болка ...такова чудо до момента не ми се бе случвало ooooh!
Бързо оздравяване и се пазете-аз се заразих от синковеца Confused

# 121
  • Мнения: 75
Много ти благодаря за отговора, MTV! Сега се консултирах с педиатърката на сина ми (мъжът ми не е здравно осигурен) и тя каза, че АБ, който пие не действа бързо. Трябвало е да взима Зинат.  Confused Все пак ще има действие, но значително по-бавно. Дано не се наложи да започне със Зината след този, защото има и такъм момент за жалост.  Sad 2 АБ един след друг ми се виждат множко.....

# 122
  • София
  • Мнения: 4 575
newsm78 Ще съм ви много благодарна за отговорите! Вече не знам какво да правя.  Cry
Здрасти. Може и да го боли без да има налепи - при мен по-често е така. С какво "обтриваш" сливиците? при тази болка, не мисля, че механично отраняване е подходящо... newsm78 Кой ви каза, че това е ултра силен АБ? лекарят ли? а дали се сетиха, че може да е неподходящият, колкото и да е силен или слаб. Прави му компреса с извара - успокоява. Иначе мен последно ме боля 7-8 дни, но аз бях без АБ. Т.е., ако е подходящ вашия Аб, трябва да подейства по-скоро. Ако се наложи, нека и 2ри да изпие, но да се излекува.
Бързо оздравяване.   bouquetЗа гърло смуча зелен или син Стрепсилс плюс. Мисля, че беше с лидокаин и ме успокоява.

# 123
  • Варна
  • Мнения: 1 241
еlvy, при нас АБ почва да действа към третия ден, а е вероятно и мъжа ти да е резистентен към АБ, който приема. При предпоследната ангина на сина ми първо почнахме с Цефзил, но три дена нямаше никаква промяна /дори стана по-зле/ и се наложи да го сменим с  Клацид.

И да ви споделя как се излекувах от гнойна ангина /не бях боледувала от години/:
- компрес с извара
- впръскване на нишадър към сливиците /доста неприятно/
- няколко чаши прясно мляко+сода
- гаргара с отвара от лайка+сода

- 2 таблетки парацетамол /кърмя и друго не можах да си позволя/
Вярвайте ми, легнах с 38.8 градуса Т, бели налепи по сливиците, болезнено преглъщане, главоболие, на другия ден до обяд вече нямаше нищо. Не знам кое от всички приложени средства ми помогна, но е факт. Благодаря на мамите споделили опита си, без вас пак щях да опра до АБ.

Пробвах изварата, нишадъра и млякото+содата на сина ми, който е с ангина всеки месец. Мисля, че и с него овладяхме положението, малко по-бавно, но и той се пооправи без проклетите АБ.
Е, сега пак пие антибиотик /Оспексин/, защото му изолираха стрептококи пневмония от гърлото, но в случая е неизбежно. 

Изключително полезна тема, страхотен форум, прегръщам ви всички!  Hug
 

# 124
  • Мнения: 75
Здравейте, мами! Много ви благодаря за отговорите. Наистина тук можем да сме си полезни на 100% и човек намира всякаква информация.  Simple Smile Мъжът ми от тази сутрин е сравнително по-добре. Вече говори по-добре (поне може да говори....). Явно АБ започна да действа. Започнал е да изхрачва страхотни налепи, което означава, че се чисти и съответно оздравява. Най-накрая си отдъхнах.  ooooh! Да не дърпам дявола за опашката, ама дано сега мен не ме тръшне. Мъжът ми е постоянно с маска на устата, но факта, че пипаме едни и същи предмети е достатъчен. Мия си постоянно тъцете, правя всичко, за да се предпазя, но като се знам и аз каква съм кекавичка...... Confused Мами, а вие как се предпазвате когато има заразно болни покрай вас?

# 125
  • Мнения: 75
Забравих да ви кажа най-важното. Бях 16-17 годишна когато карах също като мъжа ми много тежка гнойна ангина, която обаче не се повлия от 3 антибиотика. Вследствие на това антибиотично лечение единия АБ ме удари в черния дроб. Майка ми постоянно ме обтриваше с мед и сода, гранофурин и какво ли още не, но нищо не помагаше. Накрая дойде у нас една възрастна жена, съседка и ме обтри с нишадър. Болката за няколко секунди беше свирепа. Усещането беше буквално за киселина, която разяжда сливиците ми. След 10 мин. точно нямах и помен, че съм боледувала от гнойна ангина. Мигновенно всичко изчезна! Но никога няма да забравя свирепото усещане в гърлото си и едва ли бих се подложила 2-ри път на такова нещо. Но тогава се убедих, че това е 100% вярното лечение. И то само с една, ама яка обтривка!!

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
elvy_1983, просто недей да мислиш, че ще се заразиш.
Мисли положително.
Ако сама си навиваш, че виждаш ли, всички около теб са болни и няма как ти да прескочиш, почти сигурно е, че ще се разболееш. Но ако си убедена, че си в добро здраве и ще си останеш здрава, наистина ще си здрава!  Peace

Преди години, когато се притеснявах доста повече, гледах съмнително разни кашлящи  и кихащи хора и други деца по детските площадки, искащи да си играят с моите, и се чудех на родителите им как така са ги извели видимо болни при здравите деца, моите боледуваха доста, "хващаха" почти всеки "вирус".
Откакто не се притеснявам, децата ми се събират и се играят свободно даже с болни деца или с видимо болни хора, боледуват доста по-рядко и няма зависимост между тяхното заболяване и контактите с други болни... Wink
 

# 127
  • Мнения: 2 448
Може да се каже, че съм с голям опит в гнойните ангини. Личен опит. Но като ме е страх да си махна сливиците през какво ли не съм преминала не еднократно. Тази година е цяло чудо, че зимата изкарах без подобрен проблем. Но миналата се отрових с антибиотици, микробиологията нищо не можа да хване като причинител и ми ги изписваха наизуст. Нишадъра за мен е слаба ракия, помага ми само, ако възпалението е външно, но за вътрешното в сливиците не може да помогне. Всякакви бабешки илачи пробвах, почти три месеца докато се оправя напълно.
Вече съм специалист по собственото си гърло и хващам всичко в начален стадий, с гаргари, обтривки, защото влоши ли се, и антибиотиците не ми помагат.  Sad

# 128
  • Мнения: 75
elvy_1983, просто недей да мислиш, че ще се заразиш.
Мисли положително.
Ако сама си навиваш, че виждаш ли, всички около теб са болни и няма как ти да прескочиш, почти сигурно е, че ще се разболееш. Но ако си убедена, че си в добро здраве и ще си останеш здрава, наистина ще си здрава!  Peace

Преди години, когато се притеснявах доста повече, гледах съмнително разни кашлящи  и кихащи хора и други деца по детските площадки, искащи да си играят с моите, и се чудех на родителите им как така са ги извели видимо болни при здравите деца, моите боледуваха доста, "хващаха" почти всеки "вирус".
Откакто не се притеснявам, децата ми се събират и се играят свободно даже с болни деца или с видимо болни хора, боледуват доста по-рядко и няма зависимост между тяхното заболяване и контактите с други болни... Wink
 

Да, знам много добре за положителната мисъл. Тя е в основата на всичко! Но стреса, който преживях покрай непрестанното боледуване на сина ни вследствие на постоянно присъстващите там болни деца, ме депресира буквално. В последно време съм се превърнала в медицинска сестра и на всичкото отгоре ходя на работа и не мога да отсъствам. Но да не измествам темата.... въпреки че я изместих достатъчно  Embarassed. Опитвам се да мисля положително, но там някъде много навътре страхът си остава...

# 129
  • Мнения: 75
Между другото - Честит Св. Валентин на всички!!!   bouquet Heart Eyes

# 130
  • Мнения: 51
Извинете за тъпия въпрос, но къде мога да намеря нишадър и какво точно представлява. Аз кърмя сега и ме е страх да използвамкаквито и да е лекарства, но вече съм с гнойна ангина и съм на антибиотик.  Cry Ако мога да се излекувам с нишадър ще пробвам всичко. На всичкото отгоре детето ми не е свикнало с биберон и като пробвах да го храня от шише с замръзената кърма не искаше и да чуе, а е на 3 месеца.

# 131
  • Мнения: 8 242
Извинете за тъпия въпрос, но къде мога да намеря нишадър и какво точно представлява. Аз кърмя сега и ме е страх да използвамкаквито и да е лекарства, но вече съм с гнойна ангина и съм на антибиотик.  Cry Ако мога да се излекувам с нишадър ще пробвам всичко. На всичкото отгоре детето ми не е свикнало с биберон и като пробвах да го храня от шише с замръзената кърма не искаше и да чуе, а е на 3 месеца.
Има АБ съвместими с кърменето. Кажи какво пиеш - пиши в кърмаческия активната му съставка и ще видим може или не може Simple Smile

# 132
  • Мнения: 2 448
Извинете за тъпия въпрос, но къде мога да намеря нишадър и какво точно представлява.

В аптеката, струва стотинки, но е доста гадно и някои хора не могат да го траят. Лично за мен не е проблем.

# 133
  • Мнения: 9 481
От миналия петък съм отново с гнойна ангина #2gunfire
Този път обаче, още от първата гаргара с р-р на пчелен клей съм 6!
Препоръчвам ви го!

BudeshtaMama нишадъра е амониев хлорид Wink

# 134
  • Мнения: 51
Пиех Curam и вече се оправих. За щастие не се отрази на бебка. Дано да няма следващ път, но ако има ще пробвам с този разтвор от пчелен клей. Освен Curam наблегнах основно на гаргари с сол и сода, и много чай с мед и лимон. За 4-5 дена се оправих. Благодаря на всички за съветите. Относно нишадъра - видях в уикипедия какво е, но не знаех как изглежда и къде да го намеря.

# 135
  • Мнения: 9 481
От миналия петък съм отново с гнойна ангина #2gunfire
Този път обаче, още от първата гаргара с р-р на пчелен клей съм 6!
Препоръчвам ви го!

BudeshtaMama нишадъра е амониев хлорид Wink


Самоцитирам се, защото в цитата е гн. ангина номер 2.
От 8.03 съм с гнойна ангина номер 3 Tired. Меко казано ми писна!
Предната лекувах 10 дни с Клацид, тази я моря с Зинат /вече по антибиограма, която правих на своя глава, щото личната ми докторица е  е за #2gunfire/
Направих кръвна картина, днес и СУЕ, но работата отива към вадене на сливиците Confused

Не знам как бих могла да изчистя огнището на възпаление, щом и с АБ не става Sad

# 136
  • Мнения: 8 242
Не знам как бих могла да изчистя огнището на възпаление, щом и с АБ не става Sad[/color]
С хомеопатия  Peace
Ама класическа .. и с хомеопат, който си разбира от работата  Hug

# 137
  • Варна
  • Мнения: 1 241
MTV, доколкото знам след всяка ангина /и АБ/ трябва да се пуска кръвна картина - ако СУЕ /или РУЕ да не объркам нещо, т.е. утайката/ е над нормата значи не си излекувана и трябва да продължиш с АБ-то.
Миналата година натъпкахме сина ми с антибиотици, по 2 пъти всеки месец, а личната веднъж не се сети да пусне КК. То и аз съм за убиване де...  Rolling Eyes
А иначе и аз съм 100% за хомеопатията.

Дано се разминеш с ваденето на сливиците!  Hug

# 138
  • Мнения: 9 481
duhi_puhi , да и това ще пробвам, и някакво "пукане на уши"-т.е. издърпване на ушните миди Crazy, а бе ще се чувствам като виновна Mr. Green

dolly, кахъра е че аз реално 10 дни пия АБ, почти 10 минават след като го спра и пак съм с гн.ангина-т.е. не виждам кога да пусна СУЕ Rolling Eyes-сега го пуснах, въпреки че пия АБ и не знам до колко има смисъл, ама това е..

Благодаря ви за отговорите  Hug

# 139
  • Варна
  • Мнения: 1 131
MTV да не би да имаш гъбички? newsm78 Моят син големи след прием на АБ винаги гъбясваше и до като разберем, че е гъбички изпи n на брой АБ. ooooh!

# 140
  • Мнения: 3 830
Хомеопатия след като не става с традиционната медицина.
Подсили си имунната защита и пий много течности и витамини. Peace

# 141
  • Мнения: 9 481
MTV да не би да имаш гъбички? newsm78 Моят син големи след прием на АБ винаги гъбясваше и до като разберем, че е гъбички изпи n на брой АБ. ooooh!

Shocked не знам Rolling Eyes..не би ли следвало да се разбере от гърления секрет, който ми правиха?

# 142
  • Варна
  • Мнения: 1 131
MTV да не би да имаш гъбички? newsm78 Моят син големи след прием на АБ винаги гъбясваше и до като разберем, че е гъбички изпи n на брой АБ. ooooh!

Shocked не знам Rolling Eyes..не би ли следвало да се разбере от гърления секрет, който ми правиха?
Трябва! На синът ми така ги откриха.

# 143
  • Мнения: 3 886
ние сме с болки в гърлото отивам да направя лаика и сода за гаргара

# 144
  • Варна
  • Мнения: 1 131
ние сме с болки в гърлото отивам да направя лаика и сода за гаргара
Има сега нов вирус, който предизвиква херп ангина, с Т 2-3 дни и ужасни болки в гърлото. Преди 10 дни го изкарахме и 4мата в къщи. Не се лекува с АБ.

# 145
  • Мнения: 3 886
ние сме с болки в гърлото отивам да направя лаика и сода за гаргара
Има сега нов вирус, който предизвиква херп ангина, с Т 2-3 дни и ужасни болки в гърлото. Преди 10 дни го изкарахме и 4мата в къщи. Не се лекува с АБ.
сподели моляте с какво имам опасения че е точно такава

# 146
  • Варна
  • Мнения: 1 131
За Т пихме парацетамол и аспирин, а на децата давах нурофен. За гърлото хомеопатично меркуриус и смучихме прополки.

# 147
  • Мнения: 3 886
ангина с повръшане #Crazyначален стадий сме изписа БИОПАРОКС newsm78 newsm78

# 148
  • Варна
  • Мнения: 1 131
А ма това пак е АБ.

# 149
  • Мнения: 3 886
знам и много се чудя дали да го взема имам малко в къщи  граногурин и малко тантум верде дали ще мине само с това

# 150
  • Мнения: 478
  • DIVA_ORHIDEQ
Цитат
Цитат
Има сега нов вирус, който предизвиква херп ангина, с Т 2-3 дни и ужасни болки в гърлото. Преди 10 дни го изкарахме и 4мата в къщи. Не се лекува с АБ.

сподели моляте с какво имам опасения че е точно такава
Може да по-разгънете да прочетете за Ебщайн Бар Вирус - EBV и Цитомегало Вирус - CMV , не са никак нови вируси, също някой ентеро/адено/коксаки вирус може да направи "херпангина" или ангината да се дължи на вторична бактериална инфекция със СТРЕПТОКОКИ - стрептококите пък са първенци в довеждането на "стрептококов артрит" на печелившите със шантава имунна с-ма.
По време на ангината Е ПРОТИВОПОКАЗНО ДА СЕ ХОДИ НА РАБОТА, има си болнични и за ваше добро и за доброто на другите - сред които може да има бременни!!! Например CMV в първите месеци се асоциира с риск от аборт за бременните които нямат имунитет, в европа се смята че едва 40% са се срещали с CMV, вече се работи по ваксина за CMV

# 151
Значи относно др Иванка Стоянова Варна много добър пидиатър моето дете за 15 дена прави втори рецидив на ангината и я заведах първо при личната докторка да я прегледа дали и минало и тя потвърждава че детето ми е  здраво  4 часа по късно вчера детето ми вдига 38 градуса т при което аз я завеждам при доктор Стоянова и тя потвърждава гнойна ангина но тя е добър хомоопат и ми изписа клацид с хомоопатия днес детето ми от обяд не е вдигало т при което тя ми каза да я намажа със мед и сода но и заедно с всичко това давам и хомоопатия така че е много добър цпициялист .

# 152
  • Мнения: 49
Значи относно др Иванка Стоянова Варна много добър пидиатър моето дете за 15 дена прави втори рецидив на ангината и я заведах първо при личната докторка да я прегледа дали и минало и тя потвърждава че детето ми е  здраво  4 часа по късно вчера детето ми вдига 38 градуса т при което аз я завеждам при доктор Стоянова и тя потвърждава гнойна ангина но тя е добър хомоопат и ми изписа клацид с хомоопатия днес детето ми от обяд не е вдигало т при което тя ми каза да я намажа със мед и сода но и заедно с всичко това давам и хомоопатия така че е много добър цпициялист .

Радвам се че детенцето ти вече е по добре.Каква точно хомеопатия ви предписаха.Благодаря.

# 153
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Значи относно др Иванка Стоянова Варна много добър пидиатър моето дете за 15 дена прави втори рецидив на ангината и я заведах първо при личната докторка да я прегледа дали и минало и тя потвърждава че детето ми е  здраво  4 часа по късно вчера детето ми вдига 38 градуса т при което аз я завеждам при доктор Стоянова и тя потвърждава гнойна ангина но тя е добър хомоопат и ми изписа клацид с хомоопатия днес детето ми от обяд не е вдигало т при което тя ми каза да я намажа със мед и сода но и заедно с всичко това давам и хомоопатия така че е много добър цпициялист .

Клацид с хомеопатия?! Добър хомеопат, очевидно  Rolling Eyes

# 154
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Значи относно др Иванка Стоянова Варна много добър пидиатър моето дете за 15 дена прави втори рецидив на ангината и я заведах първо при личната докторка да я прегледа дали и минало и тя потвърждава че детето ми е  здраво  4 часа по късно вчера детето ми вдига 38 градуса т при което аз я завеждам при доктор Стоянова и тя потвърждава гнойна ангина но тя е добър хомоопат и ми изписа клацид с хомоопатия днес детето ми от обяд не е вдигало т при което тя ми каза да я намажа със мед и сода но и заедно с всичко това давам и хомоопатия така че е много добър цпициялист .
Хомеопатите обикновенно не правят тези комбинации. Rolling Eyes

# 155
  • Мнения: 3 886
Не вярвам на ХОМЕОПАТИ на 1 приятелка така си съсипа децата че голямото и сега е в БЕЛОДРОБНА на е 3 ти клас.Яка астма синузити и незнам си още какво.Ние ходихме при РАНГЕЛ ОТ МОНТАНА та  мисля че  наистина е специалист човека

# 156
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Не вярвам на ХОМЕОПАТИ на 1 приятелка така си съсипа децата че голямото и сега е в БЕЛОДРОБНА на е 3 ти клас.Яка астма синузити и незнам си още какво.Ние ходихме при РАНГЕЛ ОТ МОНТАНА та  мисля че  наистина е специалист човека
newsm78 Само аз ли нищо не разбрах от написаното? #Crazy

# 157
  • Мнения: 493
и ние сме при д-р Ив. Стоянова и мога да Ви кажа,
че Гнойна ангина не се лекува без АБ
Да вярно изписва  хомеопатични (дори сега сме с такава диагноза),
но те са примерно за спомагане да не се вдига подържа  висока температура , за на липите по гърлото и т.н..
Друго уточнение д-р Хаджиева е класически хомеопат, все пак трябва да правите разлики между хомеопатите.
Кой какъв е.

 лек ден !  bouquet

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Че как да не се лекува без АБ?!

Лекували сме няколко гнойни ангини без АБ: само с хомеопатия, само с народна медицина, и едновременно и с хомеопатия и с народна медицина...

Успешно!  Peace

# 159
  • Мнения: 493
радвам се за вас Wink наистина,   bouquet
ние до тоя момент не сме успява ли само с хомеопатия и народна медицина

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не вярвам на ХОМЕОПАТИ на 1 приятелка така си съсипа децата че голямото и сега е в БЕЛОДРОБНА на е 3 ти клас.Яка астма синузити и незнам си още какво.Ние ходихме при РАНГЕЛ ОТ МОНТАНА та  мисля че  наистина е специалист човека
newsm78 Само аз ли нищо не разбрах от написаното? #Crazy
И аз newsm78

# 161
  • Мнения: 3 886
Не вярвам на ХОМЕОПАТИ на 1 приятелка така си съсипа децата че голямото и сега е в БЕЛОДРОБНА на е 3 ти клас.Яка астма синузити и не знам си още какво.Ние ходихме при РАНГЕЛ ОТ МОНТАНА та мисля че наистина е специалист човека
NeWS78 Само аз ли нищо не разбрах от написаното? :crazy eyes:
И аз NeWS78
Какво не разбрахте.По доло 1 майчече споделя че са се лекували с хомеопатия.Аз не вярвам на такива.Една моя приятелка си лекуваше децата с хомеопатия а те бяха с много проблемни гърла и 2 те,винаги правеха гнойни ангини..Толкова вярваше жената в хомеопатията че сега голямото и дете което е 3 ти клас лежи в белодробната искараха  му АСМА и НАЧАЛЕН СИНУЗИТ и още 1 куп неша,А ние мисля че поне за сега се простихме с червено гърло и проблемни сливици.Ходихме при Рангел от Монтана .Дадох на малката сладолед да яде и и няма нищо ......... ще се види де.......  има ли не разбрали явно съм спала  и не съм до уточнила извинете за което

# 162
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз си мисля, че не стана ясно за Рангел от Монтана... Явно е някакъв лечител  newsm78 Чудно- не вярваш на хомеопати, но на самозванци- да, така ли?! Хора всякакви всъщност, какво ли се чудя.
И преди да скочиш за определението, което използвах, да беше обяснила за Рангел от Монтана Naughty
И на моята дадох да яде сладолед. И нищо  Grinning Без да ходя до Монтана.

# 163
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Писала съм и по-напред някъде, и пак ще споделя съвсем пресен случай за лекуване на Гнойна Ангина без АБ:
Синът ми прави зловещи ангини с мн висока Т и "прекрасни" налепи, последния път, макар че щях да се скарам с мъжа ми действах на своя глава - дадохме няколко пъти Панадол т.к. Т стигаше над 39, Меркуриус /това ни го изписа хомеопатката/, два пъти направих компреса с извара и изчистихме гнойта с мед и сода. На следващия ден след тези процедури Т нямаше.
Стана ясно, че ГА може да се лекува без АБ, сега остава да намалим и да премахнем самите ангини, че скапват организма. Ходим при Хаджиева от 15 дни и искрено се надявам да има ефект.
Ходили сме и при Стоянова /мила, внимателна, прекрасна жена и докторка/, но май не смее да лекува зловещите ангини на Константин без АБ.

П.П. Понеже стана въпрос за сладолед, мисля си: ако давам на синчето по-често да яде дали няма да му заздравее гърлото? /то или едното или другото ще стане де.../
 Hug

# 164
  • Мнения: 3 886
Аз си мисля, че не стана ясно за Рангел от Монтана... Явно е някакъв лечител  newsm78 Чудно- не вярваш на хомеопати, но на самозванци- да, така ли?! Хора всякакви всъщност, какво ли се чудя.
И преди да скочиш за определението, което използвах, да беше обяснила за Рангел от Монтана Naughty
И на моята дадох да яде сладолед. И нищо  Grinning Без да ходя до Монтана.
Mr. Green Mr. GreenЕЕЕЕЕ стига де

ама яко си го написала хареса ми Joy hahaha Laughing Heart Eyes Mr. Green

# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019

....
П.П. Понеже стана въпрос за сладолед, мисля си: ако давам на синчето по-често да яде дали няма да му заздравее гърлото? /то или едното или другото ще стане де.../
 Hug

Нашата предишна ЛЛ беше ми препоръчала за децата от бебета /след като са захранени с млечна кухня/ - сладолед точно с този довод, че по нейни наблюдения, деца, на които от малки им се дава по малко, но редовно, студено вкл. сладолед, боледуват по-рядко от ангини...  Wink

# 166
  • Мнения: 49
Мамчета, как точно мажете сливиците със мед и сода?В какво съотношение?И как точно карате детето да си отвори толкова много устата,синът ми се дърпа само като искам да погледна гърлото,камоли да го мажа.

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Лекар ми е казвал, че не е нужно да се мажат сливиците, ако не може..
Просто поръсваш, върху една лъжичка мед, сода бикарбонат и даваш на детето. Докато изсмуче меда и содата действат на сливиците....

Но никога не съм го правила.  Wink

# 168
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Diva Orhidea големият ми сън също беше с проблемно гърло. До 3-4 год педиатърката го тъпчеше с АБ след АБ и ангините не спираха. Малкия също като се роди беше така - Аууууууу такива големи сливици на толкова малко бебе не съм виждала.
Темата я пуснах аз преди 1,5 год. Повярвайте ми - не само че излекувахме и на двамата от тогава по 2-3 гнойни ангини без АБ / като последния път боледувахме и с баща му/, а ми ангините спряха. Не помня вече от кога децата ми не са пили АБ. Сега лекувам и друг проблем на големия ми син при хомеопат, който традиционната медицина бори 1 година без резултат и още на 5я ден видях ефект, който се надявам да е дълготраен този път. Praynig

# 169
  • Мнения: 4 753
Не вярвам на ХОМЕОПАТИ на 1 приятелка така си съсипа децата че голямото и сега е в БЕЛОДРОБНА на е 3 ти клас.Яка астма синузити и незнам си още какво.Ние ходихме при РАНГЕЛ ОТ МОНТАНА та  мисля че  наистина е специалист човека

Може ли малко повече инфо за въпросният Рангел, че аз за такъв в Монтана за първи път чувам??   newsm78  И ако може да кажеш какъв се явява той, какво лекува и къде се подвизава (един вид къде може да се открие)??

# 170
  • Мнения: 3 886
Не вярвам на ХОМЕОПАТИ на 1 приятелка така си съсипа децата че голямото и сега е в БЕЛОДРОБНА на е 3 ти клас.Яка астма синузити и незнам си още какво.Ние ходихме при РАНГЕЛ ОТ МОНТАНА та  мисля че  наистина е специалист човека

Може ли малко повече инфо за въпросният Рангел, че аз за такъв в Монтана за първи път чувам??   newsm78  И ако може да кажеш какъв се явява той, какво лекува и къде се подвизава (един вид къде може да се открие)??
ПУСНИ в гугъл  примерно РАНГЕЛ ОТ МОНТАНА ше изкочи достатъчно  bouquet

# 171
хм... знам не съм толкова мъничка като бебенцата болни от гнойна ангина , по голяма съм , но имам нужда от съвет и се надявам че тук е удобно място да попитам.От Четвартака имам силно развита гнойна ангина и на двете сливици , отначало не се виждаше на едната . Личния ми ликеар ми предложи Augmentin SR ; Nurofen ; Neurobeks и LactoFlor ( bio plus);след като ги приех , както обичайно след силните 2 дена треска , започнах да се потя, почувствах се добре, но гърлото продалжи да наболява малко. тази сутрин имах достатъчно енергия да стана и да се разходя, но след 12 ( малко след като пих нурофен 10:30 ) треската леко се появи, давя се ( кашлям)и храча постоянно. Белите "налепи" от бактериите се появиха и на другата сливица. Искам да попитам това знаци за подобрение ли са или ще ми се наложи да отида пак до личния лекар ?

( още един път извинявам се за безпокойството ) cry

# 172
Многократно съм лекувала гнойна ангина чрез инхалации(с небулизатор) с колоидно сребро.Дори мога да кажа,че лечението отнема по-малко врме в сравнение с използването на АБ.

# 173
zdraveite,da se vklu4a v razgovora i da razmenim niakoia recepta,onzi den ve4erta razbrah 4e imam gnoina angina,tai kato po princip si me boli gurloto ne biah obarnala vnimanie ,no slu4aino vidiah beli petna i osetih 4e diasnata mi slivica si e dosta poduta,niamam temperatura zatova i ne razbrah 4e sum bolna ,no tai kato po princip ne vdigam,iavno moje i bez,otidoh na lekar,tia mi kaza 4e imam stabilni nalepi i angina izpisa mi niakav antibiotik,no tai kato ot niakolko meseca imam problemi sus stomaha iavno gastrit si vzeh bioparoks,i se djaburia s razgazirana kola,misla 4e mi pomaga da otlepia nalepite ,sega si pravia kompres sus 6al4e,nailon i beltak nasturgan vuv vesnik 6te vidim dali pomaga ,ako niakoi e imal podobni simptomi kato moite mola da spodeli le4enie,6te sum mn blagodarna Simple Smile

# 174
  • Мнения: 49
Многократно съм лекувала гнойна ангина чрез инхалации(с небулизатор) с колоидно сребро.Дори мога да кажа,че лечението отнема по-малко врме в сравнение с използването на АБ.


Можеш ли да обясниш по подробно,как точно правиш инхалации  с колоидно сребро?

Последна редакция: пн, 28 сеп 2009, 18:23 от вики-01

# 175
Използвам компресорен инхалатор Omron( http://www.kbs-omron.com/images/inhalatori/C28.jpg ).Поставям 1-2 мл колоидно сребро в контейнерчето и използвам накрайника за уста.Правя инхалациите 3-4 пъти дневно.Последният път,когато видях още съвсем малки бели точици по сливиците започнах инхалации и само с двудневни инхалации всичко се оправи.Сливиците са слабото ми място и за мен това е идеалното решение.Просто в България е почти изключено лекар да препоръча колоидно сребро,защото това не е в техен интерес от гледна точка на бизнеса с лекарства.На някой може цената на инхалатора да се види висока,но знайте че се изплаща.Може да се използва от цялото семейство при хрема,ангина,кашлица и какво ли още не.За инхалиране в зависимост от случая съм използвала  билкови запарки,дори пчелен мед.Това е един напълно натурален метод за справяне с болестите и е подходящ за малки деца.

# 176
  • Мнения: 117
Аз също лекувам ангина без АБ само с хомеопатия  и намазване със сода и мед.Вече 3 години само хомеопатия при лекар специалист ,но с времето  започнах да си лекувам децата сама.

# 177
  • Мнения: 49
Използвам компресорен инхалатор Omron( http://www.kbs-omron.com/images/inhalatori/C28.jpg ).Поставям 1-2 мл колоидно сребро в контейнерчето и използвам накрайника за уста.Правя инхалациите 3-4 пъти дневно.Последният път,когато видях още съвсем малки бели точици по сливиците започнах инхалации и само с двудневни инхалации всичко се оправи.Сливиците са слабото ми място и за мен това е идеалното решение.Просто в България е почти изключено лекар да препоръча колоидно сребро,защото това не е в техен интерес от гледна точка на бизнеса с лекарства.На някой може цената на инхалатора да се види висока,но знайте че се изплаща.Може да се използва от цялото семейство при хрема,ангина,кашлица и какво ли още не.За инхалиране в зависимост от случая съм използвала  билкови запарки,дори пчелен мед.Това е един напълно натурален метод за справяне с болестите и е подходящ за малки деца.
Благодаря за отговора,от къде мога да си поръчам инхалатора,и колко струва?
Благодаря.

# 178
Вики-01, преди около 3 години аз поръчах инхалатор от тук  http://www.kbs-omron.com/inhal_pr.htm?TID=1&MID=83&ART=187&BID=3&SID=1&LG=2(модел С 28-тогава струваше 115лв доколкото си спомням,но сега виждам ,че е малко повече).Вярвам че като започнеш да използваш този уред ще останеш доволна и чрез него ти и семейството ти ще избегнете много антибиотици.Вярно,че като цяло семейството ми не боледува често или пък сериозно,но за времето откакто го имаме в комбинация с колоидното сребро не сме купували синтетичен антибиотик.Дори при повтарящите се бронхити на дъщеря ни,когато тя беше по-малка чрез употрбата му не стигахме до антибиотик.Всъщност тогава точно заради нея го купихме,но сега при нужда се използва от всички ни .

# 179
# 180
  • Мнения: 49
Страшно много ти благодаря.А,може ли да се използва при хрема и запушен нос,имали маска за дишане през носа?Благодаря.

# 181
Да,разбира се ,че може да се използва и при хрема като за целта може да се използва физиологичен разтвор или колоидно сребро.Инхалаторът има следните накрайници:маска за възрастни,маска за деца,накрайник за нос и накрайник за уста.

# 182
Здравейте! Понякога са ми от голяма полза тия форуми , но за първи тъп пиша. Значи дъщеря ми е на 3 и половина години. Преди една седмица спряхме АБ Оспамокс, беше ни изписан от педито понеже имаха съмнения за скарлатина и в действителност тя вдигна температура, гърлото и беше огнено червено и езика малинов -това по неините думи. Направихме гърлен секрет положителен с една бройка стрептококи. Започнахме лечението С АБ и така го пихме седем дни. По време на лечението пуснахме и втори гърлен секрет , понеже настоявах и на баткото да направя(нали е контактен с малката) - вторите резултати и на двамата отрицателни. Спряхме лечението- "може и да не е било скарлатина " бяха думите и . След седмица т.е. от снощи детето е пак с температура над 38, днес в болницата се оказа че имаме ангина. Направо ми се плаче. Назначиха лечение с терцеф , мусколно един път на ден, сирот за кашлшца и проспан.
Въпроса ми е .............С какво и как да и подсиля имунната система. Много се притеснявам, защото когато се разболеят децата се затваряме в един омагьосан кръг и ттрудно излизаме от него. Според нашите лекари витамините са достатъчни. До сега не сме боледували от ангина , а това което прочетох в интернет доста ме притеснява. Благодаря предварително..........

Общи условия

Активация на акаунт