дайте съвети за преход от кърма към адаптирано

  • 2 079
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 97
Отчаяно се опитвам да накарам Виктор да прояде адаптирано мляко. Досега беше на кърма, вече ми е много малко, не му стига да се нахрани, обаче при всеки опит да му дам формула срещам тотална съпротива. Пробвах много млека, не е от вкуса на самото мляко, по-скоро си иска гърдата, според мен. С биберон, с лъжичка - резултатът е плачевен. Отказва да приеме, че това е храна. Не знам как да го излъжа да яде. Пробвах дори да сложа малко кафява захар в млякото - пак не става. Помогнете, скоро ще откача.  Дали да го оставя гладен и да чакам да захапе все някога?

# 1
  • Мнения: 1 320
За да решиш да захранваш с формула и си сигурна , че кърмата не стига си правила пробно кърмене.
Аз правих на храненето в 18 часа  и се установи че изяжда 1/2 от необходимото количество по тази причина започнах да додавам от това хранене на там. Не исках бързо да се отбие  и затова първо суче после - формула.
Като за начало предцени за колко време детето е стояло на гърдата когато само суче / моето сучеше 5-10 мин./, съответно и общото време беше 5-10 мин / наложи се да се разшири дупкато на бибата , за да се изравни времето./
Също е от значение дали е каучукова или силикон / залагалката на Митко е каучукова , на бибите на шишето са от силикон/, опитай и с анатомични ,както сама писа  не винаги причината е в млякото  Wink .

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 97
Всички биби и залъгалки са ми анатомични и каучукови. Еднакви са. Всичко е на Нук.  Проблемът, според мен е, че си иска гърдата. Не приема, че това е храна, като му слагам в устата шишето малка част от млякото изтича в устата му, той го гълта, няма проблем с вкуса, но не засмуква, отказва просто. Независимо дали е преди, след /вече като е гладен/ или по време на кърмене.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами детето си знае откъде идва млякото - не от шише Grinning
Защо не пробваш да му даваш адаптираното от чаша,за да не го свързва с кърмене?Или да го смесваш първоначално с плодово пюре примерно,че да мисли,че е пюре и да го яде,а постепенно ще намалиш пюрето?

# 4
  • София
  • Мнения: 8 272
Цитат на: galcheto
Всички биби и залъгалки са ми анатомични и каучукови. Еднакви са. Всичко е на Нук.  Проблемът, според мен е, че си иска гърдата. Не приема, че това е храна, като му слагам в устата шишето малка част от млякото изтича в устата му, той го гълта, няма проблем с вкуса, но не засмуква, отказва просто. Независимо дали е преди, след /вече като е гладен/ или по време на кърмене.


Ми може да не миу харесва Нук-а... може да тестваш и с друго шише, моя малчо примерно не харесва силиконовите биби

Общи условия

Активация на акаунт