Парене в корема

  • 7 034
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте ,мили мами! От няколко дни съм член на този прекрасен форум - страхотни сте!Толкова неща научих, как не съм ви открила по-рано. Искам да ви папитам нещо, което много ме притеснява.Синът ми е на 10 год. и много често се оплаква от болки и парене в корема. Преди дни беше болен от грип и пи антибиотик Азатрил. Дали има нещо общо с това или работата е по-сериозна.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 272
Тези симтоми ми напомнят гастрит. Редовно ли се храни? С каква храна основно? /пържено, мазно, сандвичи/. Защо не го заведеш на личния ви лекар? Може да ви предпише Еспумизан за добро храносмилане, а може и нещо друго.

# 2
Първо че не е много по яденето и второ предпочита по-сухи храни / филийки, кремвирши,картофки-пържени/.Смятам още днес да го заведа при личният лекар ,че наистина нещо не ми изглежда на добре тая работа.Преди време беше същата история и джипито назначи изсредвания на кръв и урина - каза че били добри. Но ето че историята се повтаря.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Възможно е да е от антибиотика. Аз така жестоко се подредих с един Аугментин, че още не мога да дойда на себе си. Ако обаче и преди е имал подобни оплаквания, може и да не е това причината.
Заведи го на гастроентеролог.

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
За мен това е "честит" гастрит.
Аз съм с гастрит от ученичка и чувството е точно парене в стомаха в областта под ребрата и над пъпа. На мен най-често ми се "обажда"  гастрита когато съм гладна. Това ми е и оправданието да не търпя диети. Различните лекари препоръчват различни диети. На мен веднъж са ми казвали да ям само суха храна - бисквити и солети, докато отмине кризата, друг път са ми казвали да ям само течна храна - супи и готвено без подправки, лук, пържено и т.н.
Всички обаче са единодушни в едно - никакви сандвичи от улицата, пържени картофи, люто, пресолено, кисело, туршии, манджите без запръжки и без лук.
Забравете за известно време сандвичите от макдоналдс и особено картофките (тях и на здрав човек не бих ги дала), готви нещо без подправки - ориз с месо или картофи с месо и не му давай да яде пресни салати и туршии. По-добре да хапне краставица само обелена.
Много помага също като го свие стомахчето да му дадеш да пие чай от джоджан. В 200 - 300 гр. вода една супена лъжица се запарва 5 мин., прецежда се и се пие със захар.

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 15:48 от Жади

Общи условия

Активация на акаунт