Гръдно изкривяване!

  • 1 641
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 492
Здравейте! Дъщеря ми е на 7 години. Миналата година и откриха изкривяване на гръден кош , гръбначен стълб -  и от там даже изкривяване на таза, както и прекалено стегнати мускули на бедрата.... Shocked започна да ходи на лечебна гимнастика с назначен кинезитерапевт. Два сеанса направи и затвориха кабинета... #Cussing out Сега трябва да търся друго място, където да прави гимнастиките...а те май не са много... Sad
Та молбата ми е... да ми препоръчате подходящ за тази цел специалист (гръдни изкривявания), който да ме насочи къде да я водя на такъв вид гимнастика.

# 1
  • Мнения: 2 757
Защо чак на 7 години са и открили тези изкривявания newsm78. И на какво се дължат. Питам защото дъщеря ми от как се роди си има изкривявания и стегнати мускули. Бяхме по физиотерапевти ама май не помогнаха особено та спряхме за сега.

# 2
  • София
  • Мнения: 492
На 6 години и го откриха. Преди това не е имала такова нещо. Лекарката каза, че даже е съвсем  в началото хванато и много рано се е получило при нея, иначе такива изкривявания са по обичайни за деца на 12 годишна възраст. Каза също, че не е нещо спешно за упражнения , но ако не се вземат мерки от сега може да има много големи последици като например да и се получи гърбица  #Crazy  Причините за изкривяванията може да са много - до костна система, начин на седене и ходене и т. н. При нея най вероятно е от училище.

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 21:23 от kamelita

# 3
  • Мнения: 157
Скоро съвсем случайно при преглед личната ни лекарка установи,че едната гръдна полувина на сина ми е леко по на вътре и е по-плоска.Изпрати ни на снимка която не показа никакъв проблем според разчитането, но ми се иска да направя консултация и с друг лекар.Може би трябва да е хирург?
Дайте идея и съвет.

# 4
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Виж това, една специална скоба се носи и изкриваването се повлиява много добре. Канадски патент, има доста практики, които я ползват по света, най-близко до вас е Истамбул.
http://www.spinecorporation.com/English/index.htm
Друг много успешен начин за лекуване на сколиоза е нещо подобно на акупунктура, прави се със същите игли, но от специалисти по овлядяване на болката, тук има цял институт за това във Ванкувър. Нямам линк, само четох за това, но ще потърся. Идеята е да се набодат и отпуснат мускулите, които се съкращават за да компенсират тежката чанта или неудобната поза, при което причиняват изкривяването.
Отидете на специалист - акупунктурист, ортопед нещо такова. Не оставяйте нещата така  Peace.

# 5
  • София
  • Мнения: 492
Предния път я водих при Д-р Манова. Сега мисля да я заведа при Драганов от ВМА... Thinking много големи отзиви има за него...

# 6
  • Мнения: 1 684
Здравейте , моето дете е на 3 години преди година и откриха сколиоза .беше с 30% изкривяване .
Водихме я при др Тренкова в София изписа и комплекс от упражнения сега е с 18% изкривяване.
Препоръчаха и плуване ама тя е много малка

# 7
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
За този проблем си има специални корсети, които се изработват след преглед и назначаване от лекар - ортопед.

Общи условия

Активация на акаунт