Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 190
Здравейте, за първи път пускам собствена тема, макар,че от дълго време чета форума с удоволствие и намирам наистина полезна информация. Но напоследък ме провокираха две теми-не са пуснати в кърмаческия форум-едната със сигурност е в "Майки бъдещи и настоящи", за другата не съм сигурна-както и да е, и в двете става дума за "безопасното" количество алкохол, което може да се приема по време на кърмене. Аз не кърмих дъщеря си- и честно си признавам, че основната причина беше егоизма ми- обичам да си пийвам, да запаля цигара, така,че прецених,че е по-безопасно за бебето да не му "вливам" тези отрови с кърмата си. Друг е въпросът, че адаптираното мляко не е пълноценбен заместител на майчиното мляко. Та, въпросът ми е, как майки, които твърдят,че осигуряват най-добрия старт в живота на детето си чрез кърмене, в същото време оправдават и едва ли не препоръчват пиенето на бира по време на кърмене, след като е доказанао,че и минимално количество алкохол проникнало в кърмата се отразява негативно на бебето?

# 1
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Защото според изследвания направени в тази област - 1 чаша бира или вино СЛЕД кърмене не вреди, а и за цигарите е същото. Така че не виждам смисъл в това да спра да кърмя, защото понякога ми се припива или допушва. Всичко с мярка. Аз лично твърд алкохол не консумирам, а сега още по-малко.
http://karmene.greatnow.com/pushene.html
http://www.predainatatak.bg/news/about104.html

# 2
  • София
  • Мнения: 1 020
Аз също си позволявам чашка бира след последното кърмене вече и в интерес на истината кърмата ми е повече, след като пийна бира. Това го засичам няколко вечери. Ако едната не пия, а на следващата пийна определено количеството, което цедя (а то винаги е в един и същ час) е различно.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Напълно права си, че всяко количество алкохол вреди. Въпросът с безопасното количество дава ориентир за това как да намалиш вредата за детето - т.е. ако пиеш едно малко (30-40мл твърд алкохол или обикновена чаща бира или вино) след кърмене и има поне 4 часа до следващото кърмене, организмът ще е успял да метаболизира в много голяма степен алкохола в кръвта и съответно в кърмата - по този начин бебето няма да получи почти нищо от приетия алкохол. С цигарите е по-сложно, защото животът на съединенията е по-дълъг, но пак има такива рамки на относителна безопасност.

# 4
  • Мнения: 3 034
отговарям ти простичко - защото и майките душа носят. и понякога имат нужда от една чаша. каквото и да е.

# 5
  • Мнения: 4 300
Щото понякога ми се припива бира. А и доколкото ми е известно малко количество ( 100 мл) няколко часа преди кърмене е практически безвредно.
Аз и за безопасни лекарства съм питала.

# 6
  • Мнения: 690
отговарям ти простичко - защото и майките душа носят


 Peace точно това си помислих, като прочетох темата  Mr. Green
и ние душа носим Марииии  Joy

# 7
  • София
  • Мнения: 1 504
Мисля, че по същата логика поради която питат какви храни да избягват. Само, че явно темите за храните не правят впечатление. Едва ли има мама, която да не си е пийвала биричка или нещо друго преди да забременее. Правейки избора да кърми, трябва да е информирана и какво еветуално не трябва да прави нали?За себе си ти си решила явно, че с безопасни количества алкохол и цигари няма да минеш... цитирам Хедра т.е. ако пиеш едно малко (30-40мл твърд алкохол или обикновена чаща бира или вино) след кърмене и има поне 4 часа до следващото кърмене, организмът ще е успял да метаболизира в много голяма степен алкохола в кръвта и съответно в кърмата - по този начин бебето няма да получи почти нищо от приетия алкохол. Не виждам нищо лошо във въпроса и в това, че кърмачка й и се е допило безопасно количесто алкохол. Относно цигарите имаше тема/ще се опитам да я намеря/където се коменитраше, че по-добре кърмено бебе от мама/която пуши 2 3  цигари/, отколкото не кърмено. Принципно съм против пушенето и никога не съм пушила и може би няма как да разбера мама пушачка, но пак си е въпрос на избор...Относно алкохола, да пийвам по 20 30 грама бейлис, малко биричка, на първия й рожден ден 20 грама ракийка и не мисля, че съм отровила детето си, а напротив смятам, че съм направила най-доброто на този първи етап за нея.

# 8
  • Мнения: 9 467
отговарям ти простичко - защото и майките душа носят


 Peace точно това си помислих, като прочетох темата  Mr. Green
и ние душа носим Марииии  Joy

Абсолютно! Peace

Спрях да пуша и пия 6мес преди да забременея-беше планирана.
Естествено също по време на бремеността и активното кърмене/7мес/...обаче още кърмя Mr. Green, но и си позволявам по някоя цигара и чашка вече-еми аз човек съм Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 295
Аз лично цигарите ги оптказах,не пих първите месеци,когато    кърмех     по-често.Сега понякога пийвам чаша вино или бира,а понякога и ракия.На бебо нищо му няма.Глдам тогава да не го кърмя нощем.То пък не може да се въздържаме съвсем.
На мен ми се струва,че не може съвсем точно да се определи това минимално количество.

# 10
  • Мнения: 5 539
отговарям ти простичко - защото и майките душа носят. и понякога имат нужда от една чаша. каквото и да е.
Това е Peace
Не става въпрос за ежедневен прием на алкохол, който и аз не бих одобрила за кърмачка.

# 11
  • Мнения: 967
Ще ти дам пример от личния ми опит, за да разбереш: Кърмих сина си 1 год. и 4 мес. Като се прибави преди това 9 мес. бременност, то излиза, че повече от 2 год. съм се лишила от какъвто и да е алкохол. За тези 2 год. съм си позволила 10тина пъти, не повече да пийна по чаша бира или вино (никога твърд алкохол), защото както са казали по-горе "и майката душа носи". С това, че кърмих детето си дълго го спасих наследяване на сериозни алергии, защото и аз и мъжа ми сме много алергични и като съм говорила с водещи алерголози направо се учудват как съм успяла да запазя детето от алергиите - всички лекари са единодушни, че "чудото" е станало благодарение на изключителното кърмене и късно захранване и хранене изключително с домашно приготвени екологично чисти бебешки храни - до 1 год. буквално сина ми не знаеше какво е пюре от бурканче. Пиша ти всичко това, за да разбереш при нас каква е била ползата от кърменето - ОГРОМНА и дори и на няколко пъти в кърмата да е имало някакъв помен от бира, то вредата от това за бебето е нищожно малка в сравнение с ползата от всекидневното кърмене.

# 12
  • Мнения: 398
 При толко много празници и весели вечери с приятели е нормално да попиташ.

 Аз лично до сега не съм си позволявала алкохол , но в топлото време някоя вечер може да си позволя чаша бира.
Но ще си призная ,че много ми се иска да седна една вечер да си отворя един страхотен шоколад с цели лешници и да изпия едно мартини, но и това ще стане някой ден.

# 13
  • Мнения: 3 092
А на мене ми е интересно къде точно прочете за препоръчаната от една на друга майка доза алкохол ... Tired защото аз четох тази тема , за която споменаваш преди време и не видях такава препоръка . Laughing

# 14
  • Мнения: 8 242
Никога не съм пила алкохол (даже на сватбата ми пих безалкохолно шампанско детско  hahaha).. нито съм пушила..
Та ми са много странни такива теми..
Като имаш дете е нормално да се откажеш от някои удоволствия..
И за да бъда солидарна.. се отказах от шоколада.. Ама само за 6 месеца  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт