Мъфини от кайма и броколи

  • 1 385
  • 6
  •   1
Отговори
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ето една различна идея за мъфини, много са вкусни. За това реших да ги споделя с вас:

500 гр кайма
300 гр броколи (могат да се заменят със спанак, гъби)
2 малки картофа
2 яйца
масло със зелени подправки (ако нямате такова, става с обикновено масло, в което да добавите подправки - майоран, риган, босилек, розмарин)
филия хляб
глава лук
черен пипер, сусам за поръсване

Броколито се измива, накъсва на розички и се попарва в гореща вода. Изцежда се, нарязва се на ситно и се задушава в ароматното масло. Лукът се нарязва на ситно, картофите се обелват и настъргват. Филията се накисва във вода, отцежда се и се добавя към каймата, яйцата и зеленчуците. Добавят се черен пипер. Омесва се хубаво и се отставя да почине около час.
Във формички за мъфини се поставя топче от каймата, поръсва се със сусам и се пече в гореща фурна около половин час.
Мъфините могат да се залеят със сос по желание.

http://images24.snimka.bg/005365060-big.jpg

а тук със заливка от гъбен сос:

http://images24.snimka.bg/005365063-big.jpg

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 11:17 от L е о

# 1
  • Мнения: 4 451
Звучи апетитно, а изглеждат разкошно! Ще опитам непременно, но след диетата. Mr. Green
Благодаря ти!  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 268
Уауу,прексрасно звучи!Благодаря,ще се пробва!

# 3
  • Мнения: 11 003
Марулка, това го пробвах вчера и стана страхотно! Hug Нямам формички за мъфини и го пекох продълговата тавичка за кекс и руло. Прави се лесно и бързо - идеално за "готвачи" като мен Mr. Green

# 4
  • Мнения: 215
Страхотно звучи и аз ще ги опитам  Simple Smile
Марулка можеш ли да ми кажеш къде във Варна мога да си купя формички за мъфини  Hug

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Страхотно звучи и аз ще ги опитам  Simple Smile
Марулка можеш ли да ми кажеш къде във Варна мога да си купя формички за мъфини  Hug

Наистина са вкусни, но за съжаление не зная от къде можеш да си купиш форма за мъфини, моята е от Америка. Мисля, че бях чела, че в Метро имало, но не съм сигурна дали е още така.

# 6
  • Мнения: 215
Мисля, че бях чела, че в Метро имало, но не съм сигурна дали е още така.
Ще се обадя да попитам. Благодаря  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт